İşte Yeni Nesil Renault Zoe Özellikleri ve Fiyatı

Renault’un küçük elektrikli aracı Zoe ikinci jenerasyonuna kavuştu. Fransızların B sınıfı üzerine inşa ettiği Renault Zoe menzilini artırdı, donanımlarını geliştirdi ve çok daha çekici tasarıma kavuşturdu.Öne çıkan özellikleriyle yeni Renault Zoe modelini gelin yakından tanıyalım.

Yeni Nesil Renault Zoe

Renault Zoe, 2012 yılında 5 kapılı elektrikli otomobil olarak tanıtıldı. İlk etapta 22 kwh batarya kapasitesiyle gelen araçta daha sonra 41 kwh bataryaya kavuştu. Renault Clio’nun elektrikli modeli de olarak görebileceğimiz Zoe 7 yıllık üretimden sonra ikinci kasası ile karşımıza çıktı.

Yeni Nesil Renault Zeo Kısa Kısa Özellikleri Detayda;

Yeni Renault Zoe için Fransız üretici bu sefer 52 kwh batarya kullanmış. 100 kw 136 ps 134 beygir 245 nm tork güç üreten bu otomobilin 100 kilometre hıza kadar ki performansı birçok hot hatch aracı kıskandıracak kadar iyi. Bu minik araç sessizce 0’dan 100 km/s hıza 7.1 saniyede çıkabiliyor. Son hızı ise 140 km/s olarak açıklanan otomobilin WLTP standartlarına göre menzili 389 kilometre.

Elektrikli otomobillerin şarj konusu artık güçlerinden daha fazla önem teşkil ediyor. Yeni nesil Renault Zoe’yi 7 kw’lık bir Wallbox üzerinden şarj etmek istediğiniz de tamamen şarj olması için 9 saat 25 dakika beklemeniz gerekecek. Evet, oldukça uzun bir süre. Fakat şehir içi kullanımında 389 kilometreyi 1 hafta’da yaptığınızı ele alacak olursak bu aracı akşam şarja taksanız gündüz işe gitmeden önce tamamen dolmuş oluyor. Nasıl mantık ama =) .

Tabi tek şarj değeri bu değil. 50 kw DC üniteden şarjı gerçekleştirecek olursanız 30 dakika gibi çok kısa sürede 145 kilometre menzil kazanmış oluyorsunuz. Yani alışveriş merkezine gidip birkaç şey alıp çıkana kadar epeyce menzil elde ediyorsunuz. Tabi bunun için o alanda 50 kw elektrik sağlayacak şarj sistemi bulunmalı.

Yazımızın başında yeni Renault Zoe için daha donanımlı araç olduğunu belirtmiştik. O konuya da açıklık getirelim. Bu otomobil 15 ila 17 inç arasında farklı jantlarla alınabiliyor. Led gündüz farlarına sahip olan yeni Zoe’nin sürüş bilgileri 10 inçlik TFT dijital gösterge panelinden sağlanıyorken multi medya elemanlarının kontrolü ise dikey olarak konumlandırılmış 9.3 inçlik dokunmatik ekrandan yapılıyor. Ayrıca bu ekran Apple CarPlay ve Android Auto desteği de sunduğu için akıllı cihazlarınızı kolayca bağlayıp kontrol edebiliyorsunuz.

Bu özelliklerin yanı sıra yeni Renault Zoe de iki adet usb girişi, aux girişi de bulunuyor. Anahtarsız şekilde giriş ve çalıştırma özelliğiyle gelen otomobilin kırımızı ışıklarda ayağınızı frende tutmamanız için auto-hill özelliği de sunuluyor. Park asistanıyla aracı parketmek kolaylaştırılırken aktif fren özelliğiyle önünüze çıkacak herhangi nesneye karşı Zoe kendisi frenleme yapıyor. Ayrıca şeritten taştığınız zaman Zoe sizi uyarıyor ve aracı çizgisine otomatik olarak sokuyor. Tüm bunlara ek olarak kör nokta uyarı özelliği, otomatik far asistanı, trafik işaretlerini algılama asistanı gibi özelliklerle de aktif ve güvenli sürüş sağlamanıza yardımcı oluyor.

Kısaca yeni Renault Zoe önceki versiyonuna göre daha hızlı daha güvenli daha donanımlı ve daha şık tasarımlı olarak üretilmiş. Aracın fiyatı konusunda Renault yetkilileri henüz bilgi paylaşmadı. Fakat bu aracın 250 bin TL üzerinde fiyatlanmasını bekliyoruz.

Yeni Nesil Renault Zeo Resim Galerisi

Yazar Modem

Modem Arayüz Geliştirme Programlama. 192.168.1.1 Modem arayüz giriş ve WiFi Şifre Değiştirme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir