Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

iPhone'unuzun gizli interaktif hava durumu haritasına nasıl erişilir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. iPhone’unuzun gizli interaktif hava durumu haritasına nasıl erişilir?

iPhone’unuzun gizli interaktif hava durumu haritasına nasıl erişilir?

Karargaht Karargaht - - 4 dk okuma süresi
2

Geçen yıl iOS 15’in piyasaya sürülmesi, Apple’ın iPhone işletim sistemine kapsamlı iyileştirmeler getirdi. Bu önemli güncellemeyle, popüler iPhone Hava Durumu uygulaması da dahil olmak üzere, varsayılan olarak işletim sistemine yüklenen çeşitli uygulamalara bir revizyon geldi.

Bu yeni özelliklerden bazılarını gözden kaçırmak oldukça zordur. Örneğin, üzerinde küçük beyaz bir nokta bulunan renkli çubuğu son birkaç ayda oldukça kullanışlı bulduk. Bu nokta, o gün için beklenen yüksek ve düşük sıcaklıklara göre mevcut sıcaklığın nereye düştüğünü söyler – aynı nokta UV ölçeğinde ve gün batımı saatlerinde görülebilir.

(Resim kredisi: Elma)

Tabii ki, yukarıdakiler, yalnızca Hava Durumu uygulamasının en son sürümünü başlatarak fark edilebilen, çoğunlukla kendi kendini açıklayan bir yükseltmedir. Ancak, iOS 15 tarafından eklenen en kullanışlı özelliklerden bazılarının aslında bir dizi menünün arkasına saklandığını bilmiyor olabilirsiniz. Bu, aşağıdaki videoda çalışırken görebileceğiniz yeni etkileşimli hava durumu haritasını içerir.

@tomsguide ♬ orijinalljud – SÜPERMODELLER

Bu hava durumu haritası, dünyanın çeşitli yerlerindeki mevcut sıcaklığı görüntülemek için kullanılabilir. Hava kalitesi seviyelerini karşılaştırmak için de ayarlanabilir. Belki de en kullanışlı işlevi, önümüzdeki 12 saat için yağış tahminini görüntüleme ve etkileşimli bir kaydırıcı kullanarak dünya genelinde hareket eden yağmur bulutlarını izleme yeteneğidir.

Bu hava durumu haritası, yalnızca yenilik faktörü için kesinlikle denemeye değer. Ancak ona nasıl erişeceğinizden emin değilseniz, doğru yere geldiniz. Aşağıda, bu şık yeni iPhone Hava Durumu uygulaması özelliğine erişmek için adım adım bir kılavuz bulacaksınız. Burada işiniz bittiğinde, bir iPhone’u TV’nize nasıl yansıtacağınızı ve hayatınızı kolaylaştıracak 17 gizli iPhone özelliği listemize göz atın.

iPhone Hava Durumu interaktif haritasına nasıl erişilir

1. Hava Durumu uygulamasını başlatın. Bu, iPhone’unuza varsayılan olarak yüklenmelidir. En son özelliklere erişiminiz olduğundan emin olmak için Ayarlar menüsünde iOS’un en son sürümünün yüklü olduğundan emin olun.

iPhone Hava Durumu uygulamasında etkileşimli haritaya nasıl erişilir - hava durumu uygulamasını başlatın

(Resim kredisi: Elma)

2. Hava Durumu uygulaması ana sayfasından, ekranın sol alt köşesindeki harita simgesine tıklayın.

iPhone Hava Durumu uygulamasında etkileşimli haritaya nasıl erişilir - mpa simgesine tıklayın

(Resim kredisi: Elma)

3. Bu, interaktif hava durumu haritasını getirecektir. Varsayılan olarak sıcaklığı gösterecek şekilde ayarlanacaktır.

iPhone Hava Durumu uygulamasında etkileşimli haritaya nasıl erişilir - etkileşimli hava durumu haritasını görüntüleyin

(Resim kredisi: Elma)

4. Yağış veya Hava Kalitesini gösteren bir haritaya geçmek için sağ üst köşede üst üste yığılmış üç karenin simgesine basın.

iPhone Hava Durumu uygulamasında etkileşimli haritaya nasıl erişilir - yığılmış kareler simgesine tıklayın

(Resim kredisi: Elma)

5. Yağış’ı seçerseniz, önümüzdeki 12 saat için tahminde gezinmek için ekranın altındaki kaydırıcıyı kullanabilirsiniz. Bu, yağmurun tam olarak ne zaman ve nerede beklendiğini görmek için kullanışlıdır. Bununla birlikte, bunun yalnızca bir tahmin olduğunu unutmayın, tamamen doğru olmayabilir.

iPhone Hava Durumu uygulamasında etkileşimli haritaya nasıl erişilir - yağış seviyelerini kontrol etmek için kaydırıcıyı kullanın

(Resim kredisi: Elma)

Diğer kullanışlı iPhone kılavuzları için iPhone’unuzla Apple Pay’i nasıl kullanacağınız, iPhone’unuzu nasıl yedekleyeceğiniz ve iPhone ekranınızı nasıl kaydedeceğinizle ilgili makalelerimize göz atın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir