Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

iPhone'unuzun gizli belge tarayıcısı nasıl kullanılır? 1
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. iPhone’unuzun gizli belge tarayıcısı nasıl kullanılır?

iPhone’unuzun gizli belge tarayıcısı nasıl kullanılır?

Karargaht Karargaht - - 3 dk okuma süresi
10

Üniversitedeyken, bir grup arkadaşım ve ben, paylaşmayı planladığımız pahalı bir metin tarama kalemi için biraz para biriktirmeyi ciddi olarak düşündük. Sayısız geceyi ders kitaplarından bilgisayarlarımıza özenle yazarak geçirdikten sonra, daha basit bir hayatın hayalini kurduk.

Bugün, iOS 15 ve üstünü çalıştıran iPhone’lar ve iPad’ler, bir Apple Store’da ön sıralara çıkmamızı sağlayacak az bilinen bir araca sahiptir: Metin Tarama özelliği.

Bu ne işe yarıyor? Temel olarak iPhone veya iPad’inizi yüksek verimli bir belge tarayıcıya dönüştürür ve kameranızı doğrulttuğunuz herhangi bir belgeden anında metin içe aktarır. En iyi iPhone’lardan veya en iyi iPad’lerden herhangi biriyle veya iOS 15 çalıştıran diğer herhangi bir Apple cihazıyla çalışır.

Bu hayat değiştiren özelliği kullanarak bir iPhone’da nasıl tarama yapacağınızı bilmek ister misiniz? Aşağıdaki hızlı kılavuzumuza göz atın.

iPhone’da metin nasıl taranır

1. Metni taramak istediğiniz uygulamayı açın – bu, Notlar, Mesajlar veya metin girmenize izin veren başka bir uygulama olabilir. Metin girişi alanında, birkaç saniye basılı tutun ve ardından parmağınızı bırakın. Artık bir tarayıcı simgesi ve kullandığınız uygulamaya bağlı olarak “Metni Tara” veya yalnızca simge görünmelidir.

(Resim kredisi: Elma)

2. “Metni Tara”ya veya tarayıcı simgesine dokunun ve kameranız şimdi tarama modunda olacaktır. Şimdi, kameranızı taramak istediğiniz metne doğrultun, metin giriş alanında görünecektir. İçe aktarmaya hazır olduğunuzda “Ekle”ye dokunun.Metin tarama özelliğini gösteren bir iPhone'dan ekran görüntüsü

(Resim kredisi: Elma)

Ve bu kadar. Umarım bu özellik, 10 yıl önce var olsaydı benimkini değiştireceği kadar sizin hayatınızı da değiştirir. Artık iPhone’da metin taramayı biliyorsunuz, iPhone’unuzun arkasına dokunarak uygulamaları başlatabileceğinizi bilmek ilginizi çekebilir. Ayrıca, iOS 15’te tam ekran Arayan Kimliği alma, Apple Haritalar’da tek elle nasıl yakınlaştırma ve iPhone’dan iPhone’a veri aktarma dahil olmak üzere diğer kılavuzlarımızdan bazılarına göz atın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir