Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

iPhone'unuzu hırsızlardan korumak için 3 basit numara
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. iPhone’unuzu hırsızlardan korumak için 3 basit numara

iPhone’unuzu hırsızlardan korumak için 3 basit numara

Karargaht Karargaht - - 6 dk okuma süresi
2

Bir iPhone’u kaybettiyseniz, bunun ne kadar stresli olabileceğini bilirsiniz. Doğal olarak bu kadar pahalı bir şeyi kaybettiğinizi hissedeceğiniz bariz üzüntünün yanı sıra, tüm hayatınızın o cihazda olduğu fikri de ekleniyor.

Hırsız, telefonunuzla yalnızca notlar ve fotoğraflar gibi kişisel dosyalara değil, aynı zamanda e-posta hesapları, kredi kartları ve bankacılık uygulamaları da dahil olmak üzere ciddi bir hasar vermek için ihtiyaç duyacakları her şeye potansiyel olarak erişebilir.

Bu tehlike sayesinde, en iyi telefonlar artık cep boyutundaki arkadaşınızı kaybetseniz bile tüm umutların kaybolmamasını sağlamak için bir dizi güvenlik özelliğiyle geliyor. Ve iPhone farklı değil.

Face ID, parola ve Find My gibi iPhone’unuzun sahip olduğu tanımlanmış güvenlik özelliklerinin yanı sıra, iPhone’unuz çalınsa bile kimsenin içine girmemesini sağlamak için etkinleştirebileceğiniz bir dizi ince ayar ve özellik vardır. Telefonunuzu hırsızlar için nasıl erişilemez hale getireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

iPhone’unuzun başına gelebilecek tek korkunç şey kayıp ve hırsızlık değildir – iPhone’unuzu düşürmek de aynı derecede kötü olabilir. Sizinkinin her zaman korunduğundan emin olmak için en iyi iPhone 13 Pro Max kılıfları, en iyi iPhone 13 Pro kılıfları ve en iyi iPhone 13 kılıfları kılavuzlarımıza göz atın. Sonunda yeni bir Apple telefonuna ihtiyacınız olursa, harika fiyatlar için en iyi iPhone 13 fırsatları listemize gittiğinizden emin olun.

Sadece 3 adımda iPhone’unuzu hırsızlardan nasıl koruyacağınız aşağıda açıklanmıştır

1. Kilitliyken Kontrol Merkezini ve USB aksesuarlarını kapatın

Kontrol Merkezi, en sevdiğim iPhone araçlarından biridir – kilitliyken bile telefonumun temel işlevlerine erişmemi sağlar. Ancak bir hırsız, iPhone’unuzu Uçak Moduna geçirmek ve internete bağlanmasını durdurmak için Kontrol Merkezi’ni kullanarak bunu kendi avantajlarına kullanabilir, böylece güvenlik bilincine sahip olanlar onu kapatmak isteyebilir. USB aksesuarlarını kapatmak, kontrol etmek ve hatta kilidini açmak için kilitliyken telefonda kullanılan zararlı fişli cihazların kullanımını da durdurur.

Kilitliyken Kontrol Merkezi’ni ve USB aksesuarlarını devre dışı bırakmak için Ayarlar’a, ardından Yüz Kimliği ve Parola’ya gidin. Parolanızı girin ve Kilitlendiğinde Erişime İzin Ver’e gidin. Kontrol Merkezi ve USB Aksesuarlarını kapatın.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

2. 10 başarısız parola denemesinden sonra Verileri Sil’i etkinleştirin

Verileri Sil etkinleştirildiğinde, 10 başarısız parola denemesinden sonra telefonunuz tamamen silinir, yani hassas hiçbir şey görüntülenemez veya telefonunuzdan paylaşılamaz. İCloud’un Yedekleme özelliği (24 saatte bir yedeklenir) kullanılarak, bulunan veya değiştirilen iPhone’unuz daha sonra çok az veri kaybıyla tam olarak eski haline getirilebilir, bu nedenle Verileri Sil’i etkinleştirmeden önce bunun açılmasını isteyeceksiniz. iCloud Yedekleme’yi kullanmıyorsanız ve/veya tam yedekleme için yeterli iCloud saklama alanınız yoksa, Verileri Sil’i kapalı bırakın.

İlk olarak, iCloud yedeklemesini açın. Ayarlar’a gidin, ardından adınıza dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

iCloud’u seçin, ardından iCloud Yedekleme’ye dokunun. iCloud Yedekleme’yi açın.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Ardından Ayarlar’a, ardından Yüz Kimliği ve Parola’ya gidin. Parolanızı girin ve Verileri Sil’e gidin ve açın.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

3. iPhone’umu Bul, Ağımı Bul ve Son Konumu Gönder’i etkinleştirin

iPhone’umu Bul, çalınması veya kaybolması durumunda iPhone’unuzu izlemenize ve uzaktan kilitlemenize veya silmenize olanak tanırken, Find My ağı, telefonu çevrimdışıyken (örneğin, Uçak Modunda) veya açıldıktan sonra bile izlemenize olanak tanır. kapalı. Son Konumu Gönder, pil kritik derecede düşük olduğunda Apple’a iPhone’unuzun konumunu otomatik olarak pingler. Bu özellikler, bir hırsız cihazı kapatsa bile telefonunuzun potansiyel olarak bulunabileceği anlamına gelir, bu nedenle onları açmak en iyisidir.

Ayarlar’a gidin, adınıza dokunun ve ardından Bul’u seçin. iPhone’umu Bul’u seçin, ardından üç ayarı da açın.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Bu özellikler açıkçası yepyeni bir iPhone 13 Pro Max’i kaybetmenin üzüntüsünü engellemeyecek, ancak daha önemli bir şeyi kaybedeceğiniz endişesini önlemeye yardımcı olabilir.

Artık iPhone’unuz güvende, herkesin bilmesi gereken gizli iPhone özellikleri, iPhone’da aynalı ön kameranın nasıl etkinleştirileceği ve Siri kullanılarak nasıl büyü yapılacağı listemize neden göz atmıyorsunuz?

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir