Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

An iPhone 13 Pro Mac being used to take a photo of a plant, representing an article about how to identify plants on iPhone
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. iPhone’da herhangi bir bitki nasıl belirlenir

iPhone’da herhangi bir bitki nasıl belirlenir

Karargaht Karargaht - - 4 dk okuma süresi
1

Tomurcuklanan bir botanikçi misiniz? iPhone’da bitkileri nasıl tanımlayacağınızı bilmek kesinlikle sizin için en kullanışlı gizli iPhone özelliklerinden biri olacak.

iOS 15 ile Apple, iPhone kullanıcılarına kamera kullanılarak çekilen fotoğraflara görsel olarak bakma olanağı verdi. iPhone artık, biri bitkiler olan çok sayıda nesneyi tanıyabilir ve tanımlayabilir!

Bu az bilinen özellik birkaç yönden kullanışlıdır. Açıkçası, hevesli bahçıvanlar ve bitki severler artık beğendikleri bir çiçeğin görüntüsünü alabilir, anında (veya onlara uygun olduğunda) bakabilir ve sonra kendileri için bir tane satın alabilirler, üstelik hepsi de görkemli Latince adını sormaya veya hatırlamaya gerek duymadan. .

Dahası, hem ebeveynler hem de evcil hayvan sahipleri artık sinir bozucu çocuklarının veya aile köpeğinin tam olarak ne yediğini – ve bunun tehlikeli olup olmadığını – sadece birkaç dokunuş ve kaydırma ile anlayabilir ve potansiyel olarak maliyetli tıbbi veya veterinerlik ücretlerinden tasarruf edebilir.

İPhone özellikleri ilerledikçe, bu oldukça şık. Sözü daha fazla uzatmadan, iPhone’da bitkileri nasıl tanımlayacağınızı burada bulabilirsiniz (ve bir Android telefonda bitkileri nasıl tanımlayacağınızı burada bulabilirsiniz).


Gizli özellikler eğitimlerinin yanı sıra, doğru satın alma işlemini yapmanıza yardımcı olacak çok sayıda ustalıkla hazırlanmış kılavuzlarımız da var. Yeni bir telefon arıyorsanız, en iyi telefonlar, en ucuz telefonlar, en iyi kilitsiz telefonlar ve en iyi küçük telefonlar için kapsamlı alıcı kılavuzlarımızı okuduğunuzdan emin olun.

Ayrıca, tıpkı bunun gibi daha fazla iPhone tüyosu ve öğreticisi için TikTok’ta Tom’un Kılavuzunu takip edebilirsiniz.

@tomsguide (yeni sekmede açılır) ♬ orijinal ses – tai verdes (yeni sekmede açılır)


iPhone’da bitkiler nasıl belirlenir

Bir bitkinin fotoğrafını çekinFotoğrafları açın ve resmi bulun.

Her adım için ayrıntılı talimatları görmek için okumaya devam edin.


1. Kamera uygulamasını açın ve tanımlamak istediğiniz bitkinin fotoğrafını çekin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Fotoğraflar uygulamasını açın ve az önce çektiğiniz resme gidin. Görüntü bilgi panelini getirmek için görüntünün altından yukarı kaydırın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Bilgi panelinde Ara başlığına dokunun. İşe yaradıysa ve iPhone’unuz bir bitki belirlediyse, başlıkta gri renkte “Bitki >” ifadesini görürsünüz.

(Resim kaynağı: Gelecek)

4. Aramanın sonuçları şimdi ekranın alt kısmında açılır. Daha fazlasını okumak için Siri Bilgi girişlerine dokunun veya daha fazla resim görüntülemek ve iPhone’unuzun doğru tesisi bulduğunu kontrol etmek için Benzer Web Görselleri’ne dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Artık iPhone’da bitkileri nasıl tanımlayacağınızı bildiğinize göre, iPhone’da köpekleri nasıl tanıyacağınızla ilgili kılavuzumuzla neden aynısını köpekler için yapmıyorsunuz? Ardından, herkesin bilmesi gereken gizli iPhone özelliklerine, iPhone’daki yerleşik düzeyin nasıl kullanılacağına, iPhone’da Sesle Denetimin nasıl açılacağına, fotoğrafları iPhone’dan bilgisayara nasıl aktarılacağına ve nasıl yapılacağına ilişkin kılavuzlarımızla iPhone bilginizi daha da ileri taşıyın. iPhone’da konum izlemeyi devre dışı bırakmak için.

Bitkilerle ilgileniyorsanız, yazın çiçek açması için Mayıs ayında ne ekilir, çilek nasıl yetiştirilir rehberimize de göz atabilirsiniz.

MagSafe fırsatlarıyla günümüzün en iyi Apple iPhone 13 Pro Max Silikon Kılıfı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir