Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

An image of an iPhone showing a finger tapping the Wi-Fi button on Control Center, representing an article about how to set up a Wi-Fi hotspot on iPhone
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. İPhone’da bir Wi-Fi etkin noktası nasıl kurulur

İPhone’da bir Wi-Fi etkin noktası nasıl kurulur

Karargaht Karargaht - - 4 dk okuma süresi
2

iPhone’da bir Wi-Fi ortak erişim noktası kurmayı bildiğinizde, hücresel verilerinizi diğer cihazlarla paylaşabilirsiniz. Bu özellik özellikle işe gidip gelirken Wi-Fi ağları olmadan çalışıyorsanız, ancak hücresel sinyaliniz varsa kullanışlıdır — kişisel bir erişim noktası kullanarak iPhone’unuzun aldığı verileri dizüstü bilgisayarınızla paylaşabilir ve bağlantıda kalabilirsiniz.

Ayrıca, örneğin operatörleri bulunduğunuz bölgeyi kapsamıyorsa veya telefon planlarında hiç veri kalmamışsa, verilerinizi yakındaki cihazlarda arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmanın harika bir yoludur.

Verilerinizi kişisel bir erişim noktası kullanarak paylaşmak iPhone’da inanılmaz derecede kolaydır ve bu kılavuz size bunu tam olarak nasıl yapacağınızı göstermek için burada. Öğrenmek için okumaya devam edin.


Kullanışlı öğreticilerimizin yanı sıra, doğru satın alma işlemini yapmanıza yardımcı olacak, ustalıkla hazırlanmış çok çeşitli satın alma kılavuzlarımız da var. Bu nedenle, yeni bir telefon pazarındaysanız, en iyi telefonlar, en iyi iPhone’lar ve en ucuz telefonlar hakkındaki genel yazılarımızı okuduğunuzdan emin olun.


İPhone’da bir Wi-Fi etkin noktası nasıl kurulur

Ayarlar’a gidin Kişisel Erişim Noktası’na dokunun Wi-Fi Parolası’na dokunun Bir parola belirleyin ve BittiToggle Diğerlerinin Katılmasına İzin Ver’e dokunun

Her adım için ayrıntılı talimatları görmek için okumaya devam edin.


1. Ayarlar’ı açın, ardından Kişisel Erişim Noktası’na gidin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Yapılacak ilk şey güvenli bir parola belirlemektir, böylece yetkisiz hiç kimse Wi-Fi ağınıza katılamaz. Wi-Fi Şifresi’ne dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Metin alanında güvenli bir parola belirleyin. Ardından Bitti’ye dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

4. Diğerlerinin Katılmasına İzin Ver’i açın. Erişim noktanızın adının bu sayfanın altında görülebileceğini unutmayın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

5. Kişisel Erişim Noktası sayfasını açık tutun (Ağınız, bu sayfayı açtığınızda yalnızca Apple Kimliğinizi kullanarak giriş yapmamış cihazlara görünür olacaktır). Şimdi, bağlanmak istediğiniz cihazda, etkin nokta ağınızın adına dokunun veya tıklayın ve belirlediğiniz şifreyi kullanarak bağlanın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Kilit ekranınızda, etkin noktanız etkinken ve bağlı bir cihaz olduğunda bir zincir bağlantı simgesi göreceksiniz. Kilidi açılmış iPhone’unuzda sol üstteki saatiniz yeşil renkte vurgulanır. Kişisel Erişim Noktası ayarlarına anında gitmek için iPhone’unuzun kilidi açıkken yeşil çubuğa dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Artık iPhone’da kişisel bir Wi-Fi etkin noktasını nasıl etkinleştireceğinizi bildiğinize göre, Apple Kimliği e-posta adresinizin nasıl değiştirileceği, iPhone’da Kılavuzlu Erişimin nasıl etkinleştirileceği, bir Genius nasıl oluşturulacağı da dahil olmak üzere diğer Apple temalı kılavuzlarımıza neden göz atmıyorsunuz? Bir Apple mağazasında bar randevusu, iPhone’da istenmeyen aramaların nasıl engelleneceği, iPhone’da RAM’in nasıl temizleneceği, iPhone’da Ses Yalıtımının nasıl etkinleştirileceği ve iPhone ve iPad’de PDF’lerin nasıl düzenleneceği. Bir Android telefonunuz varsa, Android’de bir Wi-Fi etkin noktasının nasıl kurulacağını kontrol edin.

MagSafe fırsatlarıyla günümüzün en iyi Apple iPhone 13 Pro Max Deri Kılıfı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir