Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

iPhone veya iPad'de gizli izleme dörtgeni nasıl etkinleştirilir
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. iPhone veya iPad’de gizli izleme dörtgeni nasıl etkinleştirilir?

iPhone veya iPad’de gizli izleme dörtgeni nasıl etkinleştirilir?

Karargaht Karargaht - - 3 dk okuma süresi
2

İster iPhone 13, ister iPad 10.2 veya iOS 15 çalıştıran başka bir Apple cihazı kullanıyor olun, klavyede farkında olmayabileceğiniz şık bir sır saklıdır.

Gittikçe daha fazla kişinin işlerimizi veya okul ödevlerimizi yapmak için iPad ve iPhone’ları kullanmasıyla birlikte, uzun belgeler arasında gezinmek, çoğumuzun her gün yüzleşmesi gereken bir angarya haline geliyor.

Neyse ki, iOS 15, düzenlemeyi çok kolay hale getiren çok kullanışlı bir izleme dörtgenine sahiptir. Dahası, etkinleştirmek son derece basittir ve Ayarlar uygulamasına herhangi bir gezi veya herhangi bir aracın indirilmesi gerekmez.

Nasıl etkinleştirileceğini bilmek ister misiniz? İşte iPhone veya iPad’de gizli izleme dörtgenini etkinleştirmek için (çok) kısa kılavuzumuz.

iPhone veya iPad’de gizli izleme dörtgeni nasıl etkinleştirilir?

1. Not veya Pages belgesi gibi metin içeren bir dosya açın ve klavyeyi açmak için bir metne dokunun. Ardından, “boşluk” tuşuna uzun dokunun. Bu, klavyeyi bir izleme dörtgenine dönüştürecektir.

(Resim kaynağı: Elma)

2. Parmağınızı izleme dörtgeni üzerinde basılı tutun ve imleci hareket ettirmek için hareket ettirin. İmleç olmasını istediğiniz yerdeyken bırakın.

(Resim kaynağı: Elma)

Ve bu kadar – muhtemelen hayatınızı değiştirmeyecek, ancak bazı görevleri biraz daha kolaylaştırabilir ve bu asla kötü bir şey değildir.

Elbette bu, iOS’taki pek çok kullanışlı özellikten yalnızca biri, yani artık iPhone ve iPad’in gizli izleme dörtgeninin kilidini açtığınıza göre, belki iPhone Hava Durumu uygulamasındaki gizli özellik hakkında da bilgi edinmek istersiniz. Ayrıca iOS 15’te nasıl tam ekran Arayan Kimliği alacağınız, iPhone ekranınızı nasıl kaydedeceğiniz, iPhone’da Wi-Fi aramayı nasıl ayarlayacağınız ve daha pek çok konuda kılavuzlarımız var.

Daha ayrıntılı bir iPhone eğitimi arıyorsanız, her iPhone sahibinin bilmesi gereken 15 önemli Mesaj ipucunu burada bulabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir