iPhone ve iPad’de tam sayfa ekran görüntüsü nasıl alınır

iPhone ve iPad'de tam sayfa ekran görüntüsü nasıl alınır

O kadar çok gizli iOS özelliği var ki hepsini hatırlamak zor olabilir, ancak iPhone’da tam sayfa ekran görüntüsünün nasıl alınacağını bilmek hiç unutmadığım bir şey.

Bir yazar olarak, genellikle kendimi birine göndermek veya daha sonra okumak için web sitelerinden ve makalelerden büyük metin parçalarının ekran görüntüsünü alma ihtiyacı duyuyorum. Ve iPhone 13 Pro Max’im imrenilecek bir ekran boyutuna sahipken, her bir ekran görüntüsünü tek tek göndermeden önce, 25 sayfalık uzun biçimli metnin ekran görüntüsünü tek tek almak zorunda olma düşüncesiyle midem hafifçe dönüyor ve hiçbir şeyin kaçırılmamasını sağlıyor.

Neyse ki benim için Apple bunu düşündü ve iOS çalıştıran herhangi bir cihaza sadece birkaç tıklamayla tam sayfa yakalamanın kolay bir yolunu verdi. Bu yüzden okumaya devam edin ve size tek seferde tüm Safari sayfasını yakalamak ve paylaşmak için iPhone ve iPad’de tam sayfa ekran görüntüsü özelliğini nasıl kullanacağınızı göstereceğim.

iPhone ve iPad’de tam sayfa ekran görüntüsü nasıl alınır

1. Safari’yi açın ve ekran görüntüsünü almak istediğiniz web sayfasına gidin. Ekran görüntüsü almak için Yan ve Sesi Aç düğmelerine aynı anda basın. Ekranın sol alt köşesinde bir küçük resim önizleme kutusu görünecektir.

(Resim kaynağı: Elma)

Bir iPad’iniz varsa, hemen hemen aynıdır, ancak aynı anda Kilitle düğmesine ve Sesi Aç’a basmanız gerekir.

(Resim kaynağı: Elma)

2. Ekran görüntüsü önizleme kutusuna dokunun, ardından en üstteki Tam Sayfa’ya dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

3. Ekranın sağındaki çubuğu kullanarak sayfayı kaydırın.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

4. Ekran görüntüsünü kısaltmak için Kırp’a dokunun. İşaretleme çubuğundan bir araç seçin ve örneğin metnin bölümlerini vurgulama veya çevreleme gibi ekran görüntüsünü gerektiği gibi işaretlemek için rakamınızı kullanın.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

5. Hazır olduğunuzda, Bitti’ye tıklayın, ardından ekran görüntünüzü daha sonra saklamak için PDF’yi Dosyalara Kaydet’e dokunun. Alternatif olarak, PDF’yi e-posta veya doğrudan mesaj yoluyla birisine anında göndermek için Paylaş’a basın.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Artık hem iPhone hem de iPad’de tüm sayfanın ekran görüntüsünü nasıl alacağınızı biliyorsunuz. Ortalama akıllı telefonunuzu veya tabletinizi piyasadaki en iyi telefonlardan veya en iyi tabletlerden birine dönüştüren, hayatınızı kolaylaştırmak için tasarlanmış bunun gibi küçük günlük özelliklerdir.

Bu ekran görüntüsü özelliğinin yalnızca Safari’de çalışması ve diğer uygulamalarda kullanılamaması hiçbir şeye değmez. Safari çoğu zaman kullandığım tarayıcı olduğundan, bu özelliğe başka hiçbir yerde nadiren ihtiyacım olur, ancak gelecekte diğer uygulamalara da sunulacağını görmek güzel olurdu.


Artık tam sayfaların nasıl ekran görüntüsünü alacağınızı öğrendiğinize göre, neden diğer gizli iPhone özellikleri listemize ve iPhone’da ayna ön kameranın nasıl açılacağına, iPhone’da etkileşimli Hava Durumu haritasının nasıl etkinleştirileceğine ve nasıl yayınlanacağına ilişkin kılavuzlarımıza göz atmıyorsunuz? Harry Potter iPhone’da büyü yapıyor.

Güvenlik bilincine sahip kişiler, iPhone’larının onları izlemesini engellemek için önemli konumların nasıl kapatılacağı ve iPhone’unuzu hırsızlardan nasıl koruyacağınızla ilgili kılavuzumuzu da okumak isteyebilir. Bu arada, iPad’inizde çizmeye veya yazmaya çalışıyor ve başarısız oluyorsanız, çalışmayan bir Apple Pencil’ı nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.


MagSafe fırsatlarıyla günümüzün en iyi Apple iPhone 13 Kılıfı

https://t.myvisualiq.net/impression_pixel?r=hawk-cache&et=i&ago=212&ao=803&aca=123513&si=1943169&ci=234568&pi=356748&ad=-4&advt=1943169&chnl=-4&vndr=1481&sz=8336&u=Encrypted3169 ben

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir