Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

How to lift a subject out of a photo in iOS 16 Visual Look Up
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. iOS 16 Visual Look Up kullanarak bir nesneyi fotoğraftan kaldırma

iOS 16 Visual Look Up kullanarak bir nesneyi fotoğraftan kaldırma

Karargaht Karargaht - - 4 dk okuma süresi
2

iOS 16’daki en iyi numaralardan biri, bir nesneyi fotoğraftan kaldırma ve o görüntüyü paylaşma veya diğer iOS 16 uygulamalarına yapıştırabilmeniz için kopyalama yeteneğidir. Bu özellik, Apple’ın bir fotoğrafın konusu hakkında daha fazla bilgi almak için ilk kez iOS 15’te tanıttığı bir araç olan Visual Look Up’ın genişletilmiş güçlerinin bir parçası.

iOS 16, Visual Look Up için işleri yeni bir yöne götürüyor. Burada, bir fotoğraftaki bir nesneye dokunabilirsiniz ve iPhone yazılımı onu görüntünün arka planından ayırarak harekete geçer. Daha sonra, yapacağınız şeyle yapmak için kaldırılmış görüntüyü kopyalayabilirsiniz.

Bir nesneyi fotoğraftan kaldırma özelliği, kamera rulonuzdaki görüntülerle ve Safari, Hızlı Bakış’ta bulunanlar ve yakaladığınız ekran görüntüleriyle çalışır. Kaldırılan nesneler daha sonra Mesajlar veya Notlar’a yapıştırılabilir. Araştırma notlarınız için destekleyici görselleri indirmenin harika bir yolu ve aynı zamanda görselleri arkadaşlarınızla paylaşmanın eğlenceli bir yolu olabilir.

İOS 16’da bir fotoğraftan bir konuyu nasıl kaldıracağınız aşağıda açıklanmıştır, böylece onu kopyalayabilir veya paylaşabilirsiniz.

1. Konusunu çekmek istediğiniz fotoğrafı bulun. Bu durumda, Fotoğraflar’daki kitaplığımdan bir resim kullanacağız.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

2. Resme dokunun ve basılı tutun. Fotoğrafta öznenin kenarında düzgün bir animasyon darbesi ve ardından bir Kopyala/Paylaş düğmesi göreceksiniz.

iOS 16 görsel arama konusunu fotoğraftan kaldırıyor

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

3. Paylaş’a dokunun, görüntüyü paylaşabileceğiniz kişileri ve uygulamaları listeleyen bir paylaşım sayfası alırsınız.

iOS 16 görsel arama konusunu fotoğraftan kaldırıyor

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

4. Kopyala’ya dokunun ve görüntü iPhone’unuzun panosuna kopyalanır. Kopyalanan görüntüyü yapıştırmak için başka bir uygulama – bu durumda Mesajlar – girin.

iOS 16 görsel arama konusunu fotoğraftan kaldırıyor

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Ve gerçekten hepsi bu. Bir fotoğrafın öznesini arka planından ayırmak için perde arkasında çok fazla zeka olmasına rağmen, süreç iPhone kullanıcısı için esasen sorunsuzdur.

Visual Look Up, iOS 16’da kuşlar, böcekler ve heykeller hakkında bilgi arama yeteneği gibi diğer özellikleri alır. Bu, Visual Look Up’ın önceki sürümünden köpekler ve bitkilerle ilgili verileri arama becerisine katılır. Bu, Apple’ın iPhone yazılımının mevcut sürümünü kapsayan iOS 16 genel beta uygulamalı uygulamamızda hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz en iyi iOS 16 özelliklerinden biridir. Tam iOS 16 sürümü bu sonbaharda çıkacak.

Beta sürümüne sahip olduğunuzda, Canlı Metin kullanarak videodan metin yakalama, iOS 16 kilit ekranınızı özelleştirme ve kilit ekranında bildirimlerin düzenini ayarlama gibi diğer iOS 16 özelliklerini deneyebilirsiniz.

Günümüzün en iyi Apple AirPods (3. Nesil) fırsatları

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir