Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

iOS 16 Shared Tab Group
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. iOS 16 Safari — bu, iPhone’unuz için en havalı yeni tarayıcı özelliğidir

iOS 16 Safari — bu, iPhone’unuz için en havalı yeni tarayıcı özelliğidir

Karargaht Karargaht - - 7 dk okuma süresi
2

iOS 16’da Sekme Gruplarını paylaşma yeteneği, mobil Safari uygulamasına bir Sekme Grupları özelliği ekleyen geçen yılki iOS güncellemesine dayanmaktadır. iOS 16 güncellemesi artık özelliği bir sonraki düzeye taşıyor, yani yalnızca ilgili bir konudaki sekmeleri gruplamakla kalmaz, aynı zamanda bu grupları başkalarıyla da paylaşabilirsiniz.

Bu sadece bir iPhone özelliği değil. Paylaşılan Sekme Grupları, Apple’ın farklı cihazlarında çalışır ve bu özellik iPadOS 16 ve macOS Ventura’ya da gelir. Bu yazılım güncellemelerinin üçü de sonbaharda gönderilir, ancak iOS 16 genel beta sürümünü iPhone’unuza indirdiğinizde değişiklikleri ilk elden deneyimleyebilirsiniz.

Paylaşılan Sekme Grupları, grup araştırma projeleri, çalışma grupları ve bilgi paylaşmak isteyen aileler için hayati bir araç olma potansiyeline sahiptir. Apple, diğer kişilerle işbirliği yapmak için Paylaşılan Sekme Grupları özelliğini kullanmanızı amaçlamaktadır ve Sekme Gruplarını yönetmek oldukça kolaydır – yani, bir Sekme Grubunu nasıl paylaşacağınızı öğrendikten sonra. Burada, iOS 16’daki Safari uygulamasını kullanarak size ipleri göstereceğiz.

iOS 16 Safari’de Sekme Grupları nasıl paylaşılır: Sekme Grubu oluşturun

Bir araya getirdiğiniz herhangi bir Sekme Grubunu paylaşabilmeniz için öncelikle onları nasıl oluşturacağınızı bilmeniz gerekir. iOS 15’te sekme gruplarının nasıl kullanılacağına dair kapsamlı bir kılavuzumuz var ve iOS 16 beta sürümünde sekme grupları oluşturma süreci değişmedi.

İşte bir Sekme Grubunun nasıl oluşturulacağına dair kısa bir hatırlatma.

1. Safari’de konum çubuğunun sağ köşesindeki sekme düğmesine dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

2. Açık sekmelerin sayısını listelediği çubuğun ortasına dokunun. Ayrıca açık sekmelerin sayısına dokunup basılı tutabilir ve beliren açılır menüden Sekme Grubunuzu oluşturabilirsiniz.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

3. Yeni bir boş sekme grubu oluşturmak için Yeni Boş Sekme Grubu’na dokunun veya şu anda açık olan tüm sekmeleri gruplamak istiyorsanız, X Sekmelerinden Yeni Sekme Grubu’na dokunun (burada X, açık olan sekmelerin sayısıdır). Açtığım tüm sekmeler bir Berlin gezisini araştırmakla ilgili olduğundan ve Sekme Grubumun bununla ilgili olmasını istediğim için, X Sekmelerinden Yeni Sekme Grubunu seçeceğim.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

4. Sekme Grubu için kullanmak istediğiniz adı girin ve Kaydet’e dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Artık bir Sekme Grubunun gururlu sahibisiniz. Grubunuza ek sekmeler ekleyebilir, diğer Sekme Gruplarına geçebilir veya iOS 16’dan itibaren bu Sekme Grubunu başka biriyle paylaşabilirsiniz. İkincisini nasıl yapacağımızı öğrenelim.

iOS 16 Safari’de Sekme Grubu nasıl paylaşılır

Tamamen farklı bir web sayfasından başlayalım.

1. Safari’de konum çubuğunun sağ köşesindeki sekme düğmesine dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

2. “Başlangıç ​​Sayfası”nı veya açık sekmelerin sayısını gördüğünüz konum çubuğunun ortasına dokunun ve basılı tutun. Ardından gelen açılır menüde, paylaşmak istediğiniz Sekme Grubunu seçin. (Zaten paylaşmak istediğiniz Sekme Grubundaysanız, aşağıdaki 3. Adıma atlayın.)

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

3. Berlin Araştırma Sekmesi Grubumu seçtim. Ekranın üst kısmındaki adın hemen sağında bir Sayfayı Paylaş Simgesi var. Dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

4. Aşağıdaki menüde, Sekme Grubunu paylaşmak istediğiniz kişileri veya uygulamayı seçin. Bu durumda, karımı seçtim ve ona Mesajlar aracılığıyla bağlantıyı gönderiyorum.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

5. Sekme Grubunu paylaştığınız herkesin simgeleri sayfanın üst kısmında görünecektir. Kişi eklemek veya silmek için resimlerine ve ardından Paylaşılan Dokunma Grubunu Yönet’e dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Paylaşılan Sekme Gruplarının en iyi yanı, özelliğin etkileşimli doğasıdır. Birinin hangi sekmeye baktığını görebilirsiniz – sekmede simgesi görünür. Ve Sekme Grubundaki değişiklikler ve güncellemeler herkes tarafından görülebilir.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Ayrıca, Paylaşılan Sekme Grubunun üyeleriyle, resimlerine dokunarak ve tercih ettiğiniz konuşmayı başlatmak için Mesaj, Ses veya Video simgelerini kullanarak mesajlaşabilir, arayabilir veya FaceTime yapabilirsiniz. Her şey Safari’yi daha işbirlikçi bir araç haline getirmekle ilgili.


Paylaşılan Sekme Grupları, iOS 16’da bulunan büyük değişikliklerden yalnızca biridir. Ayrıca, Mesajlar uygulamasında metin mesajlarını nasıl düzenleyeceğinizi ve hatta metinleri nasıl geri göndereceğinizi de gösterebiliriz. Favori takımlarınız için en son spor skorlarını ve haberlerini istiyorsanız, iOS 16 News uygulamasında My Sports’u nasıl kuracağınıza ilişkin ipuçlarımızı takip edin; iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı kurma kılavuzumuz ise önemli fotoğrafları aile üyeleriyle paylaşmanıza yardımcı olabilir. . Daha genel iPhone ipuçları için, iPhone’da Geri Almak için Sarsıntıyı nasıl kapatacağınızı kontrol ederek başlamaya ne dersiniz?

Bugünün en iyi Apple iPhone SE (2022) fırsatları

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir