iOS 16 News uygulamasında My Sports nasıl kurulur

How to set up My Sports on iPhone

Sporseverler, Apple’ın iPhone yazılım güncellemesinin bir parçası olan güncellenmiş iOS 16 News uygulamasını başlatmak için her türlü nedene sahiptir. Haberler artık favori takımlarınızı çevreleyen galibiyetleri, kayıpları ve devam eden dramayı vurgulayan bir Sporlarım özelliği içeriyor. Daha da iyisi, iOS 16 News uygulamasında Sporlarım özelliğini kurmak çok fazla çaba gerektirmez.

My Sports, başlangıçta ABD, Kanada, İngiltere ve Avustralya’da kullanılabilir, ancak Apple’ın sonunda özelliği diğer bölgelere de sunacağını hayal ediyoruz. Şu anda mevcut olan iOS 16 beta sürümünün bir parçası olarak NFL, NBA, WNBA, MLB, NHL, kolej futbolu ve basketbolu, MLS ve NWSL’den takımları takip edebilirsiniz.

Günlük Haber düzeltmenize daha fazla spor kapsamı eklemeye hazır mısınız? iOS 16 genel beta sürümünü indirdikten sonra Haberler uygulamasında Sporlarım özelliğini nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır.

iOS 16 News uygulamasında My Sports nasıl kurulur

1. Haberler uygulamasını başlatın.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

2. Bugün sekmesinde Favoriler bölümüne ulaşana kadar aşağı kaydırın. Sporlarım’a dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

3. Takip edilecek ekipleri eklemek için Takip Edilen bölümüne gidin ve Yönet’e dokunun. (Bu alan, daha önce haber akışınızı özelleştirirken ilgilendiğinizi belirttiğiniz konular ve sporlarla zaten doldurulmuş olabilir.)

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

4. Belirli ekipleri eklemek için, Önerilen bölümünde ekiplerin yanındaki artı düğmesine dokunun veya daha kapsamlı bir ekip listesi için Tümünü Gör’e dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

5. Spora göre bir takım eklemek için Tüm Sporlar’a gidin ve ilgili lige dokunun. (Bu durumda, kolej futbolunu seçeceğiz.) Sonraki sayfada, eklemek istediğiniz takımı bulmak için ilerleyin ve artı düğmesine dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

6. Takım eklemeyi bitirdikten sonra, Sporlarımı Yönet sayfasının sağ üst köşesindeki Bitti düğmesine dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Her şeyi ayarladıktan sonra, favori takımlarınızın simgeleri Aşağıdaki bölümü dolduracaktır. Bir simgeye dokunmak sizi en son skorların, öne çıkan videoların ve hikayelerin olduğu takıma özel ekrana götürecektir. (Bu haberlerin bazılarının okunması için bir Apple News Plus aboneliği gerektireceğini unutmayın – bir News Plus logosuna sahip olacaklardır.) Ayrıca, ilgiliyse lig puanlarını ve takımınızın sıralamasını da görebileceksiniz.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

My Sports, Haberler uygulamasıyla sınırlı değildir. Favori takımlarınızdan birinin yaklaşan maçları televizyonda gösteriliyorsa, TV uygulamasının Şimdi İzle sekmesinde görünür. Oyunu iPhone’unuzdan izlemek istiyorsanız ilgili akış uygulamasının yüklü olması gerekir.

iOS 16 genel beta uygulamamızı okuduğunuzda bileceğiniz gibi, Haberler, iOS 16’daki yeni özellikleri almak için telefonunuzdaki mevcut uygulamalardan yalnızca biridir. Mesajlar’da artık gönderdiğiniz metin mesajlarını düzenleyebilirsiniz. ve yanlış kişiye veya gruba gönderdiyseniz metinleri göndermeyi iptal edin. iOS 16’daki Canlı Metin özelliği artık videoda görünen metni kopyalayabilir ve bir fotoğrafın konusunu yalnızca dokunup basılı tutarak arka plandan kaldırmak için Görsel Arama’yı kullanabilirsiniz.

Apple’ın güncellenmiş iPhone yazılımıyla neler yapabileceğinizin tam listesi için iOS 16 ipuçları ve püf noktaları kılavuzumuza göz atın.

Bugünün en iyi Apple AirPods Pro (2021) fırsatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir