Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

the iOS Mail App with a scheduled email
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. iOS 16 Mail’de e-postalar nasıl planlanır

iOS 16 Mail’de e-postalar nasıl planlanır

Karargaht Karargaht - - 4 dk okuma süresi
2

iOS’ta e-posta zamanlama yeteneğinin vadesi çoktan geçmiştir. iPhone için en iyi e-posta uygulamalarının çoğu, giden mesajların ne zaman gönderileceğini planlamanıza izin verir. Ancak Apple’ın kendi Mail uygulaması bunlardan biri değildi. Bu, mesajların istediğiniz zaman dışarı çıkması için planlanmış e-posta göndermenize izin veren iOS 16 ile değişir.

Zamanlamalı gönderme ile, patronunuzun mesajlarını kontrol ettiğini bildiğiniz anda e-postanın gelen kutusuna ulaştığından emin olabilirsiniz. Planlı Gönderme, ilham geldiğinde e-posta yazmanıza, ancak daha uygun bir saatte göndermenize de olanak tanır.

iOS 16 Mail’in planlanmış gönderme özelliğinin kullanımı kolaydır, ancak bulunması o kadar kolay değildir. Gönderdiğiniz her mesajın tam zamanında ulaşması için iOS 16 Mail’de nasıl planlanmış e-posta göndereceğinizi göstereceğiz.

iOS Mail’de e-postalar nasıl planlanır

1. iOS 16 Mail’de mesajınızı oluşturduktan sonra, Gönder düğmesine dokunun ve basılı tutun; bu, e-postanızın konu satırının sağ üst köşesindeki oktur.

O oku tutmanız çok önemlidir; sadece dokunursanız, e-posta mesajı hemen söner.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

2. Bir açılır menü belirecektir. Mesajı şimdi, bu gece daha sonra veya ertesi sabah erkenden göndermeyi seçebilirsiniz. Ayrıca zamanlama konusunda daha fazla özgürlük sağlayan Daha Sonra Gönder seçeneği de vardır. Seçeneklerden birine dokunun. Daha Sonra Gönder’i kullanacağız.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

3. Bir takvim görünecektir. Mesajı göndermek istediğiniz tarihe dokunun veya mesajın bugün gönderilmesini istiyorsanız, o tarihte bırakın.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

4. E-postanızı planlamak istediğiniz saati seçmek için saate dokunun. Saat ve dakikayı ayarlamak için silindirleri kullanın ve isterseniz belirli bir saat dilimini seçmek için Saat Dilimi’ne dokunun (varsayılan olarak saat dilimi şu anda bulunduğunuz saat dilimi olacaktır).

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

5. Doğru zamanı seçtiğinizde bitti’ye dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

6. Mesajınız şimdi planlanmıştır. Bunu, Posta Kutuları ekranına gidip e-posta kuyruğunuzu görüntülemek için Daha Sonra Gönder seçeneğine dokunarak onaylayabilirsiniz.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

7. Bir e-posta planlamak istediğiniz zamanı düzenlemek için mesaja dokunun ve ardından düzenle’yi seçin. Ayrıca, mesajda sola kaydırarak ve Sil’e dokunarak planlanmış e-postayı silebilirsiniz.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)


iOS 16 Mail’de planlanmış bir e-posta göndermek için gereken tek şey bu. iOS 16 genel beta uygulamamızda görebileceğiniz gibi, Apple’ın iPhone’a getirdiği birçok değişiklikten biri.

iOS 16 Mesajlar’da bir metin mesajının nasıl düzenleneceği veya bir metnin gönderilmesinin nasıl kaldırılacağı gibi iOS 16’nın yeni özellikleri hakkında ipuçlarımız var. Ayrıca iOS 16’da iPhone’unuzun kilit ekranını özelleştirebilir veya bildirimlerin kilit ekranınızda görüntülenme şeklini değiştirebilirsiniz. Ek olarak, bir konuyu fotoğraftan kaldırabilir, arka planından kaldırabilir ve bir e-postaya yapıştırabilirsiniz. Bu e-postayı daha sonra gönderilecek şekilde planlamak size kalmış.

Bugünün en iyi Apple iPhone SE (2022) fırsatları

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir