Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

İnternet Bağlantısı Yok sorunu
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. 2023 İnternet Bağlantısı Yok Hatası Nasıl Çözülür?

2023 İnternet Bağlantısı Yok Hatası Nasıl Çözülür?

Karargaht Karargaht - - 3 dk okuma süresi
10

İnternet bağlantı sorunu, hatası ve çözümü ile ilgili tüm bilgileri bu konuda ele alıyoruz. işte detaylar: Herhangi bir şey yapmadan önce, sorunun sadece bilgisayarınızda olduğundan emin olmanızda faydavar. Eğer diğer cihazlar da bu ağdan internet‘e bağlanamıyorsa bilgisayarınızda herhangi bir işlem yapmamalısınız. Bağlanmayan tek cihaz bilgisayarınız ise işlemleri yapabilirsiniz.

İnternet Bağlantı Sorunları ve Çözümleri 2023

Öncelikle bilgisayarınızı yeniden başlatın, pek çok konuda olduğu gibi bilgisayarınızı yeniden başlatmak denemeniz gereken ilk sorun giderme adımıdır. Bu öneri kablosuz bağlantılar için geçerlidir. Eğer bağlantınızı bir Ethernet kablosu ile yapıyorsanız farklı bir kablo ile internet’e bağlanmayı deneyebilirsiniz.

İnternet bağlantı sorunu hâlâ devam ediyorsa modeminizi veya yönlendiricinizi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bunun için modeminizin ve yönlendiricinizin fişini çekin ve 1-2 dakika bekledikten sonra tekrar takın. Modem yeniden başladıktan sonra üzerindeki ışıklara bakarak internet bağlantısını kontrol edin.

Eğer hâlâ yalnızca bilgisayarınızda sorun yaşıyorsanız, bilgisayarınızın ağ ayarlarında bir sorun var demektir. Windows’un kendi sorun gidericisiyle sorunu arayabilirsiniz, genelde sorunları çözmez ancak denemekte fayda var. Başlat menüsünde arama kısmına “ağ sorunlarını tanımla ve onar”yazarak bu aracı çalıştırabilirsiniz.

Daha sonra ağ sorunlarını tanılamak için önemli adımlardan biri de bilgisayarınızda geçerli bir IP adresi olup olmadığını kontrol etmektir. Windows 10’da sistem tepsisindeki (sağ alt köşe) ağ simgesine sağ tıklayın ve Ağ ve İnternet ayarları seçeneğini seçin. Açılan pencerede “bağdaştırıcı seçeneklerini değiştir” seçeneğine tıklayın ve sonra kullandığınız bağlantıya çift tıklayın. Açılan ağ penceresinde Özellikler sekmesine tıklayın, listeden İnternet Protokolü Sürüm 4’ü bulun ve çift tıklayın. Burada otomatik olarak bir IP adresi ve DNS sucunu adresi aldığınızdan emin olun. Tamam’ıtıklayın ve bağlantınızı kontrol edin.

2023 İnternet Bağlantısı Yok Hatası Nasıl Çözülür? 1

Dns Konuları Hakkında tüm detaylara BURADAN erişim sağlayın değiştirme güncelleme gibi tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Modemlerle ilgili ve diğer sorunları NASIL YAPILIR kategorisinden öğrenebilirsiniz.

Gelen Aramalar : proxy internet bağlantısı yok, bazı sitelerde internet bağlantısı yok hatası, internet bağlantısı yok bilgisayarınız çevrimdışı, internet bağlantısı yok iphone, chrome internet bağlantısı yok, bilgisayarda internet bağlantısı yok, internet bağlantısı yok ttnet, internet bağlantısı yok oyunu,

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir