İhtiyaç duyacağınız ve ihtiyaç duymayacağınız 5 yurt odası aleti

Boy carrying box upstairs

Üniversiteye gitmek, öğrenciler için sinir bozucu ama heyecan verici bir zaman olabilir. Birçoğu için ilk kez evden ayrılıyorlar ve kendi başlarına nasıl yaşayacaklarını öğreniyorlar. Üniversite öğrencileri için mutfak lavabosu dışında her şeyi paketlemek cazip gelse de, ihtiyacınız olan veya olmayacak bazı yurt odası aletleri vardır. Bu, özellikle bir odayı paylaşıyorsanız veya alanınız yoksa geçerlidir, bu sayede öğrenci yurdunda yerden tasarruf etmek için bu 7 ipucu kullanışlı olacaktır.

Her şeyden önce, küçük ev aletlerini yanınıza almadan önce daima üniversitenin öğrenci politikasını ve yurt yönetmeliğini kontrol edin. Bunlar genellikle kampüsten kampüse değişir, bu nedenle doğru yönergeleri karşıladığınızdan emin olun. Bu, öğrencileri kullanmalarına bile izin verilmeyen cihazları satın alma veya alma zahmetinden kurtaracaktır. Ancak küçük ev aletleri getirebiliyorsanız, kampüse götürmeniz gerekip gerekmeyeceği 5 yurt odası aleti.

Yurtlara getirilecek aletler

1. Mini Buzdolabı

Mini Buzdolabı (Resim kaynağı: Shutterstock)

Çoğu öğrenci yurdunda buzdolabı bulunur, ancak değilse, soğutulmuş ihtiyaçlarınız için mini buzdolabı idealdir. Mini buzdolapları birçok farklı boyut ve tarza sahiptir, bu nedenle herhangi bir yurt odasına uygun bir tane bulmanız gerekir. Dikkate alınması gerekenler, kapasite, boyut ve raf sayısıdır. Dayanıklı ve bakımı kolay olduğundan emin olmak isteyeceksiniz. Ancak yurtta kısıtlıysanız, aynı zamanda portatif olan bu FRIGIDAIRE Portable 10L, 15-can Mini Buzdolabı (59 $, Amazon (yeni sekmede açılır)) gibi düzgün görünümlü bir masa buzdolabı da satın alabilirsiniz.

2. Kişisel Blender

Meyve bir karıştırıcıya koyan kadın

Karıştırıcıya meyve koyan kadın (Resim kaynağı: Shutterstock)

Her zaman hareket halindeki öğrenciler için en iyi blenderlerden biri güne lezzetli bir smoothie hazırlayarak başlayabilir. İyi bir blender, en sevdiğiniz malzemelerle güç sağlar ve kısa sürede lezzetli smoothie’ler veya milkshake’ler üretir. En iyi karıştırıcılar, her alana ve bütçeye uygun her boyutta gelir. Bu kompakt KitchenAid K150 3 Hızlı Buz Kırma Blenderi (199 $, Amazon (yeni sekmede açılır)), küçük alanlar için idealdir, buz kırma ayarına sahiptir ve aynı anda birkaç içecek hazırlayabilmeniz için iki blender kavanozu ile birlikte gelir. Dahası, mağazadan satın alınan içeceklerden çok daha sağlıklı bir seçenektir.

3. Tek Servis Kahve Makinesi

Nespresso Vertuo Plus

(Resim kaynağı: Nespresso)

Hangi öğrencinin üniversiteye girmesi için kahveye ihtiyacı yoktur? En iyi espresso makinelerinden birini almak biraz gösterişli görünse de, öğrenci yaşamına uygun tek servislik bir kahve makinesine yatırım yapabilirsiniz. Bu Nespresso BNV420IBL VertuoPlus Espresso Makinesi (159 $, Amazon (yeni sekmede açılır)), kompakt, uygun fiyatlı ve barista tarzı kahve tadımı yapmak için birkaç dakika sürer. Sadece bir düğmeye dokunarak kullanımı kolaydır ve 9 dakika sonra kapanır. Ayrıca, bu, öğrencilere tüm bu kafe gezilerinde para biriktirmenin harika bir yoludur.

4. Mikrodalga

Mikrodalga

(Resim kaynağı: Shutterstock)

Mikrodalga, yemek pişirmek veya kalan yemekleri ısıtmak isteyen üniversite öğrencileri için olmazsa olmaz bir cihazdır. En iyi mikrodalgalar, yiyecek veya içecekleri kısa sürede ısıtmanın rahatlığını sunar. Mikrodalgayı düzenli olarak nasıl temizleyeceğinizi bilmenizi sağlayarak, kullanımı basit ve bakımı kolaydır. Dahası, en iyi mikrodalgalar, yaşam tarzınıza uygun her türlü kullanışlı özellik, boyut ve bütçeyle gelir. Bütçesi kısıtlı öğrenciler için BLACK+DECKER EM720CB7 Dijital Mikrodalga Fırın (99 $, Amazon (yeni sekmede açılır) önerebiliriz.

5. Elektrikli Su Isıtıcısı

Tezgah üzerinde kuğu su ısıtıcısı

Tezgahta kuğu su ısıtıcısı (Resim kaynağı: Amazon)

Yemek saatlerinde çay içmeyi veya çorba hışırtmayı tercih ediyorsanız, en iyi su ısıtıcılarından birini almanız gerekir. Bu günlerde su ısıtıcıları, suyu kaynatmaktan çok daha fazlasını yapabilir. Değişken sıcaklıklara, sıcak tutma fonksiyonlarına ve diğer kullanışlı ayarlara sahip olanlar var. Bütçesi kısıtlı olan öğrenciler için bu Swan Nordic Kettle (79$, Amazon (yeni sekmede açılır) idealdir. Hızlı kaynaması, suyu saniyeler içinde ısıtır, güvenli dökme için entegre bir musluğa ve suyu daha uzun süre sıcak tutmak için paslanmaz çelik gövdeye sahiptir. Dahası, modern ve şık tasarımı herhangi bir yurt odasında harika görünecek.

Geride bırakılacak cihazlar:

1. Tost Makinesi Fırınları

Mini fırın

Tost makinesi fırını (Resim kaynağı: Shutterstock)

Öğrenciler en sevdikleri sandviçleri yaparken en iyi tost makinesi fırınlarından birini kullanmaktan keyif alabilirler, ancak bu muhtemelen yeterince sık kullanılmayacaktır. Ayrıca, üniversite yurtları olası bir yangın tehlikesini önlemek için bu cihazın yurtta kalmasına izin vermeyebilir.

2. Hava Fritözü

Tuzlu hava fritözü

Salter hava fritözü (Resim kaynağı: Salter)

Benzer şekilde, en iyi hava fritözleri kızarmış yiyecekler için uygundur ve fritözlerden çok daha güvenlidir. Ancak, bu cihazlar uygun şekilde kullanılmazsa çok ısınabileceğinden, muhtemelen bunu geride bırakmak en iyisidir. Ve bir öğrenci yurdu için o kadar da ideal olmayabilir!

3. Anında Pot

Mutfak tezgahında Instant Pot Pro

Mutfak tezgahında Instant Pot Pro (Resim kaynağı: Instant Pot)

En iyi Hazır Tencereler, tek dokunuşla kolay kullanımı ve hemen hemen her yemeği pişirme kolaylığı ile bilinir. Ancak, hevesli bir aşçı değilseniz (ve denemek için zamanınız yoksa!), üniversite öğrencilerinin tüm işlevlerinden en iyi şekilde yararlanmaları daha az olasıdır. Özellikle yoğun sosyal hayatları ve katılmaları gereken frat partileri olduğunda.

4. Pirinç Pişirici

Pirinç pişiricisinden beyaz pirinç çıkarmak

Pirinç pişiriciden beyaz pirinç çıkarmak (Resim kaynağı: Shutterstock)

Her gün pirinç yeme alışkanlığı olmadıkça, üniversite öğrencilerinin pirinç pişiriciyi çok sık kullanmaları pek olası değildir. Ek olarak, pirinç ocakları genellikle hantal cihazlardır, bu nedenle çok ihtiyaç duyulan yurt odası alanını kaplayabilir. Dahası, öğrenciler geleneksel şekilde kaynatmakla uğraşmak istemiyorlarsa, pirinç mikrodalgada kolayca pişirilebilir.

5. Fritöz

Fritöz kızartma kızartması

Fritöz kızartma kızartması (Resim kaynağı: Amazon)

Kompakt fritözler mevcut olsa da, bunları kampüse getirmemeniz tavsiye edilir. Bu cihazlar çok fazla sıcak yağ kullanır, bu sadece döküldüğünde tehlikeli olmakla kalmaz, aynı zamanda potansiyel olarak yangına da neden olabilir.

En iyi okula dönüş indirimlerine ve hem sınıf hem de yurt odalarının temel ihtiyaçlarıyla ilgili harika fırsatlar için okula dönüş kılavuzumuza göz atmayı unutmayın.


Temizlik işlerini çocuk oyuncağı yapmak istiyorsanız, her öğrencinin bilmesi gereken bu 7 temizlik tüyosuna veya öğrenciler için bu 9 çamaşır yıkama ipucuna göz atın. Ayrıca çamaşırlarınızı yıkarken bu hatayı yapmayın!

Bugünün en iyi mini buzdolabı fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.