Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Hangi Windows sürümüne sahibim?  İşte nasıl öğreneceğiniz
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Hangi Windows sürümüne sahibim? Öğrenin

Hangi Windows sürümüne sahibim? Öğrenin

Karargaht Karargaht - - 3 dk okuma süresi
8

Hangi Windows sürümüne sahip olduğunuzu bulmak o kadar önemli görünmeyebilir. Çoğu durumda, bu konuda endişelenmeden günlük bilgi işlem görevlerinizi gerçekleştirmeye devam edebilirsiniz. Ancak, belirli programları yüklemek veya bilgisayarınızı yükseltmek istiyorsanız, hangi Windows sürümünü çalıştırdığınızı bilmek çok önemlidir.

Bunun birkaç nedeni var. İlk olarak, belirli programlar Windows’un eski sürümleriyle uyumlu değildir. Bu tür programları yüklemek bilgisayarınıza zarar verebilir. Aynısı, belirli bir Windows sürümüyle uyumlu olmayan donanım yüklerken de geçerlidir. PC’nizde bir şeyi güncellerken veya yükseltirken potansiyel olarak ciddi sorunlarla karşılaşmak istemezsiniz.

Peki, Windows 10 veya Windows 11 mi kullanıyorsunuz? Home veya Pro sürümünüz var mı? Hangi buildi kurdunuz? Bu sorular karmaşık gelebilir, ancak neyse ki, hangi Windows sürümünü çalıştırıyor olursanız olun, bir yanıt belirlemek aslında oldukça kolaydır.

Aşağıda, sahip olduğunuz Windows sürümünü nasıl bulacağınızı göstereceğiz.

PC’nizi yükseltmek istiyorsanız, çevre birimlerinizi de yükseltmeye değer. En iyi oyun monitörleri, en iyi oyun fareleri ve en iyi oyun kulaklıkları kılavuzlarımıza göz atmayı unutmayın.

Hangi Windows sürümüne sahibim? nasıl bulunur

Windows 8Windows 10Windows 11

Aşağıda özetlenen yöntem, Windows 8, Windows 10 veya Windows 11 fark etmeksizin tüm Windows sürümlerinde çalışacaktır. Ana fark, Arama özelliğinin bulunduğu yerdir. Windows 10 ve 8, araç çubuğunun sol tarafında bulunan Başlat menüsünde bulunurken, Windows 11, araç çubuğunun ortasında bulunan Başlat simgesinin yanında bir büyüteç simgesine sahiptir.

1. Görev çubuğundaki Başlat simgesine tıklayın. Tersine, klavyenizdeki Başlat tuşuna basabilirsiniz. Windows 11’de Başlat menüsünün yanında bulunan büyüteç de tıklayabilirsiniz.

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

2. Arama çubuğuna Ayarlar yazın. Ayarlar’a tıklayın.

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

3. Sistem sekmesinde, aşağı kaydırın ve Hakkında’ya tıklayın. Ayarlar’da bulunan ilk sekmenin Sistem olduğunu, yani aktif olarak aramanız gerekmediğini unutmayın.

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

4. Windows Spesifikasyonları’nda, hangi Windows sürümüne sahip olduğunuzu da göreceksiniz. İşletim sistemi yapı numarası da listelenir. Size bunun basit olduğunu söylemiştik.

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)


Daha fazla bilgi işlem ipucu ve kılavuzu için, bir Chromebook’ta Steam oyunlarının nasıl oynanacağına, yönlendiricinizin güvenliğini nasıl artıracağınıza ve sabit sürücünüzün sağlığını nasıl kontrol edeceğinize ilişkin kılavuzlarımızı okuduğunuzdan emin olun.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir