Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Hamam böcekleri hızlı ve güvenli bir şekilde nasıl kurtulur?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Hamam böceklerinden hızlı ve güvenli bir şekilde nasıl kurtuluruz?

Hamam böceklerinden hızlı ve güvenli bir şekilde nasıl kurtuluruz?

Karargaht Karargaht - - 11 dk okuma süresi
2

Her ev sahibinin hamamböceklerinden nasıl kurtulacağını bilmesi gerekir. Bu sinir bozucu böceklerden sadece birini görseniz bile, bir istilaya işaret edebilir ve tedavi edilmezse büyük bir sorun haline gelir. Hamam böcekleri hastalık taşır ve yayar ve evin etrafındaki hemen hemen her alana girebilir, bu nedenle onlarla hızlı bir şekilde ilgilenmeniz zorunludur.

Sorun şu ki, hamamböceklerini öldürmek inanılmaz derecede zordur ve onlardan kurtulmak, örneğin karıncalardan kurtulmak istediğinizde olduğu gibi diğer türdeki haşerelerle uğraşmaktan daha zordur. Neyse ki, hem ev yapımı ilaçlar hem de kimyasal bazlı deneyebileceğiniz yöntemler var. Burada, hamamböceklerinden kurtulmak için neler yapabileceğinizi ve gelecekte tekrar gelmelerini nasıl önleyebileceğinizi anlatacağız.

Bahçenizde de istenmeyen misafirlerle mi uğraşıyorsunuz? İşte onlara zarar vermeden benlerden kurtulmanın yolu.

Ev ilaçları ile hamamböceğinden nasıl kurtuluruz?

Aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanarak hamamböceklerinden kurtulmaya çalışmadan önce, önce evinizi temizlemeniz ve böcekleri çekebilecek her şeyi ortadan kaldırmanız zorunludur. Buna tezgahta kalan yiyecekler, kirli bulaşıklar ve taşan çöp kutuları dahildir.

Hamamböceklerini de barındırabilecek her türlü dağınıklıktan, özellikle bu böceklerin sevdiği karton kutulardan kurtulun.

1. Kabartma tozu – Günlük temizlik için çok güvenilir olsa da, kabartma tozu hamamböceği öldürmede de çok etkilidir. Yapmanız gereken tek şey, hamamböceklerinin muhtemelen tüketeceği bir şeyle karıştırmak – şeker ve peynir gibi doğranmış soğanlar da işe yarar.

Çözeltiyi birkaç tabağa bölün ve mutfak ve banyo zeminleri gibi yoğun trafikli hamam alanlarına yerleştirin. Hamam böcekleri kabartma tozu yedikten sonra çabucak öleceklerdir. Bu yöntemin tek dezavantajı, ölü hamamböceklerini bulmanız ve onlardan kurtulmanız gerekmesidir. Meraklı evcil hayvanların da bu ev çaresine rastlamayacağından emin olabilirsiniz.

Bugünün en iyi kabartma tozu fiyatları

(İmaj kredisi: Shutterstock)

2. Borik asit — Borik asit hamamböcekleri için de ölümcüldür. Bir hamur oluşturmak için eşit miktarda un ve şekerle birleştirin ve ardından küçük toplara (mermer boyutunda) bölün. Bunları, hamamböceklerinin sık olduğu bölgelerde evinizin etrafına yerleştirin.

Hamam böcekleri hamuru yerken, onları öldürecek olan borik asidi yutacaklar. Bir kez daha, onları bulmanız ve sonra imha etmeniz gerekecek. Borik asidin evcil hayvanlar için zehirli olduğunu belirtmekte fayda var, bu nedenle tüylü aile üyeleriniz varsa bu yöntem denenmemelidir. Küçük çocukların da hamur toplarını bulup yemesine izin vermeyin.

3. Boraks — Boraks, borik asit ile aynı kimyasal bileşikten yapılır ve temizlik için daha sık kullanılsa da, hamamböceklerinden kurtulmada da bir o kadar etkilidir. Tozu, kabartma tozu ile yukarıdaki yönteme çok benzer şekilde, hamamböceklerini çekecek tatlı bir şeyle birleştirin.

Sadece evcil hayvanlarınızın bir kez daha karışımdan uzak durduğundan emin olun. Yutulması halinde mide rahatsızlığına ve tahrişe neden olabilir. Ayrıca büyük dozlarda potansiyel olarak tehlikeli olabilir. Hamam böcekleri Boraks’ı yuttuğunda onları öldürür ve geriye kalanları bulup temizlemeniz gerekir.

Bir kaseye limon sıkmak

(İmaj kredisi: Shutterstock)

4. Narenciye — Narenciye hamamböceklerini öldürmez ama kesinlikle onları evinizden uzaklaştırır. Özellikle limon kokusu hamamböceklerini uzaklaştırır ve büyük bir caydırıcı olarak kullanılabilir. Avantajlardan yararlanmak için limon kokusunu temizlik rutininize dahil edin.

Zeminlerinizi temizlerken limon kokulu temizlik ürünleri kullanabilir veya limon yağını suyla karıştırabilirsiniz. Daha da ileri gitmek istiyorsanız, narenciye kabuklarını evinizin etrafında bırakabilirsiniz, ancak bunları birkaç günde bir değiştirmeyi hatırlamanız gerekecek.

5. Diyatomlu Toprak — DE olarak da bilinen Diyatomlu Toprak, temas halinde hamamböceklerini kurutan doğal bir böcek ilacıdır. İçinden geçerken onlara yapışır ve daha sonra dış iskeleti çözerek onları öldürür.

En iyi etkiyi elde etmek için sadece trafiğin yoğun olduğu alanlara serpmeniz yeterlidir. Cesetleri öldükten sonra atmanız gerekecek, ki bu yuvaya geri dönebilir. Bu yöntem evcil hayvanlar ve insanlar için güvenlidir, ancak gıda sınıfı DE kullandığınızdan emin olmanız gerekir.

Böcek ilacından ölen bir hamamböceği

(İmaj kredisi: Shutterstock)

6. Uçucu yağlar – Limon kokusu gibi, bazı yağlar da hamamböceklerine karşı doğal bir kovucu görevi görebilir. Limon otu ve nane yağlarının etkili alternatifler olduğu bilinmektedir. Yağı suyla karıştırın ve evinizin her yerine uygulayın.

Geleneksel yöntemlerle hamamböceklerinden nasıl kurtulurum

1. Tutkal şeritleri ve kapanları — Tutkal şeritleri ve kapanları yerel hırdavatçılardan satın alınabilir ve internette de yaygın olarak bulunurlar. Harris Roach Tutkal Tuzaklarını (5.48 $, Amazon) öneriyoruz. Bunlar yüksek trafik alanlarını belirlemek için kullanılabilir.

Esasen hamamböceklerini tatlı bir kokuyla çekerler ve ardından yapıştırıcı onları yerinde tutar. Yine de şeritleri izlemeniz ve gerektiğinde değiştirmeniz gerekecektir.

Tutkal tuzağına yakalanmış bir hamamböceği

(İmaj kredisi: Shutterstock)

2. Yem — Çoğu mağazadan satın alınabilen daha güçlü bir seçenek olan kimyasal yemleri de kullanabilirsiniz; Combat Max 12 Month Roach Killing Bait’i (10.99$, Amazon) öneriyoruz. Bunlar, yiyecek kılığına girmiş, geçen hamamböceklerini çekecek böcek öldürücüler içerir. Yemi yedikten sonra yuvaya geri taşırlar, ölürler ve sonra o hamamböceğini yerken zehri popülasyonun geri kalanına yayarlar.

Bu tuzaklar genellikle lavaboların, büyük ev aletlerinin altına ve çöp kutularının yanına yerleştirilir, ancak evcil hayvanların ve çocukların erişemeyeceği yerlerde tutulmalıdır. Ayrıca, yemi gerektiği kadar sık ​​tekrar uygulamanız ve ölü hamamböceklerini kendiniz bulup temizlemeye hazır olmanız gerekecektir.

3. Sıvı konsantreler — Sıvı konsantreler iyi bilinen bir hamam böceği caydırıcıdır ve yaygın olarak bulunur. Çözeltiyi esas olarak suyla seyreltin ve çatlaklar ve yarıklar gibi hamamböceklerinin sık görüldüğü alanlara püskürtün. Çözümü evinizin etrafındaki yüzeylere de uygulayabilirsiniz.

Her şey başarısız olursa, bir profesyoneli aramanın zamanı geldi. Bazen bir istila o kadar aşırı olabilir ki bu en iyi yöntemdir.

Hamam böcekleri neden evinize çekilir?

Hamamböcekleri herhangi bir yiyecek ve su kaynağına çekilir. Bu, lavaboda kirli bulaşıklar bırakmaktan suçluysanız veya mutfakta kırıntıların üstünde durmazsanız, bunun sonucu hamamböcekleri olabilir. Herhangi bir durgun su, sızdıran borular veya evcil hayvan su kapları da dahil olmak üzere hamamböceklerini de davet edecektir. Bu nedenle, hamam böceklerine olan ilgisini sınırlamak için temiz bir ev tutmanız zorunludur.

Mutfakta bir tabak yemekten beslenen bir hamamböceği

(İmaj kredisi: Shutterstock)

Eviniz ayrıca dışarısı soğuk olduğunda hamamböceği için bir sığınak görevi görebilir, bu nedenle her şeyi temiz tutmak için elinizden gelenin en iyisini yapmanıza rağmen, ne yazık ki sıcak ve nemli ortamlara çekilip içeri girme yollarını bulabilirler.

Bu haşereler genellikle bulabilecekleri herhangi bir çatlak veya yarıktan evinize girerler. Yani ön kapınız tamamen kapanıp kapanmazsa, hamamböcekleri için potansiyel bir giriş yolu vardır. Genellikle pencereler aracılığıyla da yollarını bulurlar.

İçeri girdikten sonra hamam böcekleri genellikle aletlerin altı veya tuvaletin arkası gibi gizli alanlarda yaşarlar. Sayıları artana kadar fark edilmeleri oldukça zor olabilir. Gece olduğu için, karanlık bir odaya girip bir ışık yaktığınızda geceleri bulmak en kolay yoldur. Ağır bir istila olduğunda tatlı, hoş olmayan bir koku da fark edebilirsiniz.

Hamam böcekleri nasıl önlenir?

İlk olarak, her zaman temiz bir ev tutmak, herhangi bir dağınıklık ve karton kutudan kurtulmak en iyisidir – hamamböcekleri bunlarda gelişir. Bu, hamamböceği olmayan bir geleceği garanti etmese de, kesinlikle şansınıza yardımcı olur. Ayrıca hamamböceklerinin daha önce girmiş olabileceği bariz çatlakları da kapatmalısınız. Bu yüzden kapılarınızın ve pencerelerinizin etrafına bir bakın ve boşlukları doldurun.

Ayrıca, hamamböceklerini çekebileceğinden, musluklarınızı ve borularınızı düzenli olarak sızıntılara karşı kontrol etmelisiniz. Birini tespit ederseniz, rehberlik için sızdıran bir küvet musluğunu nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Hamam böceklerinden hızlı ve güvenli bir şekilde nasıl kurtuluruz? 1

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir