Güncel Haberler ve Canlı Yayınlar

Güncel haberleri ve yayınları buradan takip edebilirsiniz. Spor, Video, Son Dakika Haberleri, Sağlık, Kadın, Otomobil, Gündem, Teknoloji ve Siyaset.

Buradan Güncel haberleri takip edebilirsiniz konular sürekli güncelleniyor.

RenS Kanalına teşekkürler.

İnternet Tv Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnternet TV ve telefonu bir araya getiren IPTV sistemi olarak’ta tanımlayabileceğimiz sistem ile genisbant internet üzerinden TV yayınlarının televizyon aracılıgıyla izlenmesine olanak saglıyor.Teknik olarak söylemek gerekirse şifreli, şifresiz TV kanallarının ve depolanan video içeriklerinin, IP(INTERNET PROTOCOL) paketlerine dönüştürülerek genişband internet erişim teknolojileri üzerinden son kullanıcıya yayınlanmasıdır.

Son kullanıcının evine alacağı bir STB(Set Top Box) ile gelen dataları, tv sinyaline dönüştürerek televizyonundan rahatlıkla izleyebilecek. Üstelik bunun için bir bilgisayara da ihtiyaç duymadan olacak. Bu sitemi bilgisayarlar ile yapıldıgını hatırlatmakta fayda var.Türkiye’de kablo-TV’ye rakip olacak olan sistem, televizyon izleme ve iletişim araçları alışkanlıklarını değiştirmeyi hedefliyor.

IPTV hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaslar aynı anda internet, TV ve telefon kullanma imkanına sahip olacak. İstenilen TV yayınları seçilerek, bu yayınların kendilerine ulaşmasını saglamak, izlenmeyen yayınların kaydedilerek daha sonra izleyebilmek, aynı sistem üzerinden telefon konuşması yapabilmek IPTV’nin getirdigi yenilikler arasında yer alacak. Bunların yani sıra aboneler TV kumandasıyla istedikleri malların siparisini verip, İstedikleri TV kanallarının film arşivlerine de ulaşabilecek.

Yazar RenS

Modem Arayüz Geliştirme Programlama. 192.168.1.1 Modem arayüz giriş ve WiFi Şifre Değiştirme.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir