Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Google TV ile Chromecast'te Apple Music nasıl edinilir
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Google TV ile Chromecast’te Apple Music nasıl edinilir

Google TV ile Chromecast’te Apple Music nasıl edinilir

Karargaht Karargaht - - 6 dk okuma süresi
2

Apple Music’i Google TV ile Chromecast’te dinleyebilirsiniz. Sadece, bunu biraz geriye nasıl koyacağız. Evet, en son Chromecast’e sahip olan ve o cihazda bir Apple Music uygulamasının olmamasından rahatsız olan tüm Apple Music aboneleri için – bir çözümümüz var (bir tür).

Bu iki nedenden dolayı çok kafa karıştırıcı. İlk olarak, orada bir Apple TV uygulaması var, yani Apple platformdan haberdar değil. Ve ikinci olarak? Apple Music’in Google Play Store’da bir Android uygulaması var, bu nedenle hizmetin Google’ın ekosistemlerine alerjisi yok.

Ancak, bazı nedenlerden dolayı, Google TV’li Chromecast’inizde gerçek Apple Music uygulamasını bulamayacaksınız (bu, en iyi akış cihazlarından biridir, ancak gerçek bir Apple Music uygulamasını hak eder). Yukarıda söylediğim gibi, yine de bir çözümümüz var. Tek ihtiyacınız olan, telefonunuzdaki Google Home uygulaması. Ve 10 adımdan daha kısa bir sürede, Google TV’li Chromecast’inizde Apple Music’i dinliyor olacaksınız (ayrıca, her şeyin yolunda gitmesini sağlamak için birkaç ipucumuz ve püf noktamız var).

Google TV ile Chromecast’te Apple Music nasıl edinilir

Android telefonunuz varsa, Google TV’li Chromecast ile telefonunuzdaki Apple Music arasında köprü oluşturmak için “Yayınla” düğmesini kullanın. Aşağıdaki adımlar öncelikle iPhone sahipleri içindir.

1. Google Home uygulamasını açın ve ardından sol üst köşedeki + düğmesine dokunun.

(Resim kaynağı: Google)

2. Müzik’e dokunun.

(Resim kaynağı: Google)

3. Apple Music’in yanındaki bağlantı simgesine dokunun.

(Resim kaynağı: Google)

4. Hesabı Bağla’ya dokunun.

(Resim kaynağı: Google)

5. Devam’a dokunun.

(Resim kaynağı: Google)

6. Kabul et ve devam et’e dokunun.

(Resim kaynağı: Google)

7. Apple Kimliğinizle giriş yapın.

(Resim kaynağı: Google)

8. İzin Ver’e dokunun.

(Resim kaynağı: Google)

Artık Apple Music ID’niz Google hesabınıza bağlı ve bu nedenle Google TV ile Chromecast’inizde kullanılabilir! Ancak göz atılacak gerçek bir uygulama olmadan işler karmaşıklaşıyor. Sesli komutları kullanarak dinlemek istediğiniz her şeyi sormanız gerekecek.

elma müziği artık Google hesabınıza bağlı

(Resim kaynağı: Google)

Göz atacak bir uygulama olmadığı için müzik seçmek sezgisel değildir. Dinlemek istediklerinizi sesli komutları kullanarak sormanız gerekecek, yani bir adım daha var.

9. Google Asistan düğmesini basılı tutun ve Apple Music için bir komut söyleyin.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Ayrıca tüm bu geriye dönük sürecin sorunsuz çalışmasını sağlamak için ipuçlarımız var.

Bir sanatçıdan veya gruptan yeni albümü dinlemek istiyorsanız, “Yeni şarkıyı çal” deyin. [insert artist name] En son Charli XCX albümünü istemek “Vroom Vroom” şarkısını tetiklediği için “yeni”nin “en yeni”den daha iyi çalıştığını fark ettim. dan beri.

Google TV ile Chromecast'te Apple Music nasıl edinilir 1

(Resim kaynağı: Gelecek)

Albümleri isme göre isteyin. Bulduğum bir diğer sıkıntı ise, belirli bir sanatçıdan ‘yeni’ albüm isteyerek bir albüm çalmanın bazen Apple Music’in o albümü düzensiz çalmasına neden olabilir, bu benim için yeni Pusha T albümüyle oldu. Bunu önlemek için, albümü “Pusha T tarafından çalın neredeyse kuru” veya “Puşa T albümünü çal: neredeyse kuru” başlığına göre isteyin (sanatçının hem şarkısı hem de albümü varsa, ikincisi muhtemelen daha iyidir). aynı isim.

"Pusha T ile neredeyse kuru oynayın" Google TV ile Chromecast'te Apple Music'te görülüyor

(Resim kaynağı: Gelecek)

Bir çalma listesi ister misiniz? Daha spesifik olmanız gerekecek. Apple Music’in kendisi de dahil olmak üzere herkesin çalma listeleri vardır. En başarılı olanı “Apple Music çalma listemi çal” isteğini kullanarak buldum [insert playlist name].

Google TV ile Chromecast'te Apple Music nasıl edinilir 2

(Resim kaynağı: Gelecek)

Ana ekrandan Apple Music’e nasıl geri döneceğinizi de bilmeniz gerekir. Apple Music uygulamasından ayrıldıysanız ancak uygulama hala müzik çalıyorsa ana ekranınıza gidin ve “Uygulamalarınız”ın üzerindeki satıra bakın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Artık, Google TV’li Chromecast’inizde yalnızca Apple Music’e sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda gerçek bir uygulama olmamasına rağmen, onu nasıl iyi çalıştıracağınız konusunda da bir fikriniz var.

Bugünün en iyi HBO Max fırsatları

HBO Maks.HBO Maks.


Artık Chromecast’inizle başa çıkmak için biraz daha fazlasına sahip olduğunuza göre, Amazon Fire TV Stick’in nasıl kullanılacağı, Roku kanallarının nasıl kaldırılacağı ve HBO Max müşteri hizmetinin nasıl alınacağı dahil olmak üzere diğer akış kılavuzlarımıza neden göz atmıyorsunuz? Endişelenmeyin, eğer bu sonuncusu pek işe yaramadıysa, HBO Max aboneliğinizi nasıl iptal edeceğinize ilişkin eğitimimizde de sizi ele aldı.


İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir