Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Google Docs logo on a laptop screen, representing an article about how to change case in Google Docs
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Google Dokümanlar’da büyük/küçük harf nasıl değiştirilir?

Google Dokümanlar’da büyük/küçük harf nasıl değiştirilir?

Karargaht Karargaht - - 3 dk okuma süresi
3

Güncelleme: Google Dokümanlar artık ayrı metin blokları seçmenize izin veriyor – işte bilmeniz gerekenler

Bir yazar olarak, Google Dokümanlar’da büyük/küçük harfin nasıl değiştirileceğini bilmek inanılmaz derecede faydalıdır. Bir şeyi bağırarak ifade etmek için her şeyi çabucak kapatmak istediğim zamanlar oluyor. Vurgu ve stil için başlıkları başlık durumuna dönüştürmek istediğim zamanlar var. Ve itiraf etmeliyim ki, ekranım yerine klavyeme bakarken tüm paragrafları yazdığım (evet – Caps Lock LED’inden habersiz) ve daha sonra neredeyse her şeyi küçük harfe çevirmek zorunda kaldığım zamanlar var. Bir zamanlar, tüm bu durumlar her şeyi yeniden yazmayı gerektiriyordu. Ama artık değil.

Google’ın iş işlemcisi Dokümanlar, birçok şeyde harikadır. Birincisi, özgür olmak harika. Bir başkası için işbirliği içinde çalışmanız harika. Ayrıca, bu acil belgeyi hararetle yazarken değerli saniyelerden tasarruf etmenizi sağlayan özellikler ve kısayollarla dolu olduğu için size zaman kazandırması açısından da harikadır. Vakaları yalnızca birkaç tıklamayla değiştirme yeteneği bu kısayollardan biridir ve bu kılavuz size bunu nasıl yapacağınızı göstermek için burada.


Verimlilik donanımı ve yazılımı hakkında uzman önerileri arıyorsanız, en iyi kurumsal dizüstü bilgisayarlar, en iyi küçük işletme web sitesi oluşturucuları ve en iyi işletme VPN hizmetleri kılavuzlarımıza göz atmayı unutmayın.


Google Dokümanlar’da büyük/küçük harf nasıl değiştirilir?

Büyük/küçük harf değiştirmek istediğiniz metni vurgulayın Üst menüden Biçim’i seçin Metin menüsü görünene kadar Metin seçeneğinin üzerine gelin Büyük Harf menüsü görünene kadar Büyük Harf seçeneğinin üzerine gelin Gerektiği gibi küçük harf, BÜYÜK HARF veya Başlık Büyük Harf’i tıklayın

(Resim kaynağı: Gelecek)

İşte bu, Google Dokümanlar’ı kullanarak vakaları bu şekilde hızlı bir şekilde değiştirirsiniz. Basit ama çok etkili.

Daha kullanışlı kılavuzlar arıyorsanız doğru yerdesiniz: Mac’te ekranınızı nasıl böleceğinize, bir iPhone ekranını PC’ye nasıl yansıtacağınıza, Windows 11’de pano geçmişinin nasıl etkinleştirileceğine ve nasıl yapılacağına ilişkin eğiticilerimize göz atın. Zoom, Skype ve Google Meet’te görüntülü aramalar kaydetmek için.

Bugünün en iyi Microsoft Office 365 fırsatları

(yeni sekmede açılır) (yeni sekmede açılır)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir