Google Asistan nasıl kapatılır

Google Asistan nasıl kapatılır

Çoğu Android kullanıcısı, Google Asistan’ın nasıl kapatılacağını merak etmiş olacaktır.

Bu tanıdık bir hikaye: Kendinize rüya gibi çalışan güzel bir Android telefonunuz var, ancak yanlışlıkla dahili sesli asistanı tetikleyip duruyorsunuz. Bir konuşmada belirli bir ifadeyi söylediğinizde veya birinin TV şovunda veya reklamda söylediği bir şeye yanıt verirken Google Asistan çıkıyor olabilir.

Bu özellik şüphesiz faydalı olsa da, uygunsuz zamanlarda yardım teklif etmesi çok can sıkıcı olabilir. Ancak korkmayın: Google Asistan’ı devre dışı bırakmanın kolay bir yolu var.

Özelliğin sizi rahatsız etmesini önlemek için Android telefonunuzda veya tabletinizde ya da Google Home veya Nest akıllı hoparlörünüzde Google Asistan’ı nasıl kapatacağınıza ilişkin adım adım talimatları burada bulabilirsiniz.

Android telefonda Google Asistan nasıl kapatılır

1. Android telefonunuzda (veya tabletinizde) Google uygulamasını açın. Sağ üst köşedeki profil simgenize dokunun ve Ayarlar’ı seçin.

Bu seçeneği görmüyorsanız, ekranınızın köşesindeki üç noktalı Diğer düğmesine dokunun ve orada Ayarlar’ı seçin.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

2. Ayarlar ekranı açıldığında “Google Asistan” seçeneğine dokunun. Bunu listenin yarısında bulacaksınız.

google asistan nasıl kapatılır - asistan

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

3. Bazı Android telefonlarda, artık yalnızca bu seçeneğin yanındaki anahtarı kapatarak Google Asistan’ı devre dışı bırakabilirsiniz.

google asistan nasıl kapatılır - kaydırıcı

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

4. Bu seçeneği görmüyorsanız, “Asistan cihazları” (veya bazı telefonlarda Cihazlar) seçeneğine kaydırın, Telefon’a dokunun ve oradaki anahtarı kullanarak Google Asistan’ı kapatın.

google asistan nasıl kapatılır - telefon

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

5. En yeni Motorola modelleri gibi bazı Android telefonların donanım yazılımında yerleşik Google Assistant bulunur; bu, yukarıdaki yöntemler kullanılarak devre dışı bırakılamayacağı anlamına gelir.

3. ve 4. adımlarda bahsedilen anahtarı görmüyorsanız, Google Asistan ayarları ekranında “Tüm Ayarlar” bölümüne doğru aşağı kaydırın. Genel’e dokunun ve orada Google Asistan’ı kapatın.

Özelliği tamamen devre dışı bırakmak istediğinizi onaylamak için “Kapat” a dokunun.

google asistan nasıl kapatılır - genel

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Google Home hoparlörlerinde Google Asistan nasıl kapatılır

Kredi: Google

(Resim kaynağı: Google)

Bir Google Home veya Nest hoparlöründe Google Asistan’ı kapatamazsınız, ancak Google’ın sizi dinlememesi için mikrofonun sesini kapatabilirsiniz. Açmak ve kapatmak için hoparlörünüzdeki mikrofon düğmesine basın.

Bu düğmeyi Google Home ve Google Nest hoparlörlerin arkasında ve bir Google Home Mini/Google Nest Mini’de güç kablosunun yanında bulacaksınız.

Google Asistan ile ilgili daha fazla ipucu, püf noktası ve nasıl yapılır için Google Asistan ile ilgili eksiksiz kılavuzumuza göz atın.

Bugünün en iyi Google Nest WiFi 2’li paket fırsatları

https://t.myvisualiq.net/impression_pixel?r=hawk-cache&et=i&ago=212&ao=803&aca=123513&si=1943169&ci=234568&pi=356748&ad=-4&advt=1943169&chnl=-4&vndr=1481&sz=8336&u=Encrypted3169 i

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir