Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Golf handikapı nedir ve sizinkini nasıl hesaplarsınız?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Golf handikapı nedir ve sizinkini nasıl hesaplarsınız?

Golf handikapı nedir ve sizinkini nasıl hesaplarsınız?

Karargaht Karargaht - - 6 dk okuma süresi
2

Golf handikapı kavramı, rekabetçi sporlarda benzersizdir. Oyunun yönetim organları tarafından uluslararası olarak onaylanan bir süreçle hesaplanan sistem, herhangi bir golfçünün birbirleriyle adil bir şekilde rekabet etmesine izin veriyor – meşhur oyun alanında, daha az yetenekli oyuncunun vuruşlarını kendi becerilerine uygun olarak çıkararak.

Handikapınızı nasıl hesaplayacağınızı öğrendikten sonra, bu resmi sayı, tüm oyuncular handikap sistemini kullanmayı kabul ettiği sürece, herhangi bir PGA profesyonelini rekabetçi bir şekilde oynamanıza izin verecektir. Tüm hayatınız boyunca numaranızı bilmeden kesinlikle golf oynayabilirsiniz, ancak çoğu müsabakaya veya resmi golf ligine girmek istiyorsanız, handikapınızı hesaplamanız gerekecektir.

Andrews Kraliyet ve Antik Golf Kulübü (oyunun 1754 yılına dayanan kurucu organizasyonu) ve Amerika Birleşik Devletleri Golf Birliği (ABD golfünde tüm kuralları belirleyen yönetim organı) tarafından kararlaştırılan bir süreçle geliştirilen World Handikap Sistemi, handikapınızı hesaplama işlemi 10 adımlık bir işlemdir.

Yeşile vurmak için en iyi golf ekipmanını mı arıyorsunuz? Şu anda satın alabileceğiniz en iyi golf eldivenlerini ve en iyi golf ayakkabılarını bulduk. Ayrıca, vuruş tekniğinizi geliştirmek için bu kullanışlı ipuçlarını topladık.

Handikap nasıl hesaplanır

Aşama 1

Bol bol golf oynayın. Bu, küçük matematik ödevinin en iyi kısmı. Ne kadar iyi bir oyuncu olduğunuzu belirlemek için, bir puan endeksi oluşturmak için tanınmış sahalarda yeterince golf oynamalısınız. Yeterince golf oynadığınızda, USGA’ya göre “standart oyun zorluğu olan bir golf sahasının (yani, Eğim Derecesi 113 olan bir parkur) Eğim Derecelendirmesine göre hesaplanan kanıtlanmış yeteneğinizi” ölçme sürecine başlayabilirsiniz.

Bir golf sahasının eğim derecesi, parkurun zorluğunun matematiksel bir kaydını ifade eder. Eğim derecelendirmesi, parkurun USGA par derecesini ve daha yüksek handikaplı bir golfçünün beklenen puanını hesaba katar.

Adım 2

Sakatlığınızı yerel golf sahasından veya golf kulübünden alabilirsiniz. Normal oyuncuları veya üyelikleri kabul eden kursların çoğunda, handikap oluşturma ve kaydetmeye ayrılmış bir bilgisayar veya golf profesyoneli bulunur. Kendi sahanız yoksa veya bir ülke kulübüne üyeyseniz, yerel golf derneğinizi bulmak için Müttefik Golf Birliği’nden yararlanabilirsiniz. Bir profil oluşturmanız gerekecek, ancak bu, Handikap’ınızı elde etmenin çok popüler bir yoludur.

Aşama 3

Oynadığınız belirli bir kurs için kurs derecelendirmesini ve eğim derecesini toplayın. Bir parkur derecesi, profesyonel bir oyuncunun parkuru bitirmek için ihtiyaç duyduğu en iyi ortalama vuruş sayısı ile hesaplanır. Eğim derecesi, ortalama bir golfçü için bir parkurun ne kadar zor olacağının bir kaydıdır.

4. Adım

Düzeltilmiş brüt puanınızı belirleyin. Bu, Dünya Handikap Sistemi tarafından yorumlandığı şekliyle belirli bir kursu tamamlamanız için gereken vuruş sayısıdır.

(İmaj kredisi: Shutterstock)

Adım 5

Kurs puanından ayarlanmış brüt puanınızı çıkararak puan farkınızı hesaplayın. Numaraları USGA veri tabanından arayabilirsiniz.

6. Adım

Ayarlanmış brüt puanınız ile kurs notunuz arasındaki farkı 113 ile çarpın. Rastgele görünen bu sayı, hesaplanmış bir ortalama eğim derecesidir. Sonuç, parkurun zorluğunu göz önünde bulundurmaksızın kaç vuruş yaptığınızı puanlar.

7. Adım

Ortalama puan farkınızı hesaplayın. Beş, handikap indeksinizi belirlemeden önce oynamanız gereken minimum tur sayısıdır. Bu beş puan farklılıklarından en düşük puanınızı alırsınız. Beş turun ötesinde oynadığınızda, çoklu puan farklılıklarının ortalamasını alırsınız. 10 turda, handikapınızı belirlemek için en düşük üç puan farkınızın ortalamasını alırsınız.

Adım 8

Oynamaya devam et. Ortalama puan farkınız, golfün son 20 turunu hesaba katmalıdır. 20’den fazla oynarsanız, en düşük on puan farkını kullanır ve ortalamayı hesaplarsınız.

9. Adım

Bu hesaplanan ortalamayı 96 ile çarpın. Belli ki istatistiksel matematikte 96 kullanılıyor. Ben sadece bir golfçüyüm, bu yüzden bunun için statikçilerin ortak sözünü almamız gerekecek.

Adım 10

Numaranızın ne anlama geldiğini anlayın. Yeni başlayan bir golfçü için maksimum handikap 54’tür. Ortalama bir golfçü veya orta handikap yaklaşık 15’tir. Scratch golfçü sıfırdır ve par’ın altında atış yapan mükemmel bir oyuncu artı sayılara geçer.

Golf handikapı nedir ve sizinkini nasıl hesaplarsınız? 1

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir