Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Gmail'deki tüm e-postalar nasıl silinir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Gmail’deki tüm e-postalar nasıl silinir?

Gmail’deki tüm e-postalar nasıl silinir?

Karargaht Karargaht - - 4 dk okuma süresi
2

Gmail’deki tüm e-postaların nasıl silineceğini bilmek, e-posta hesabınız doluysa da, sadece silmek istiyorsanız, yeni bir başlangıç ​​yapmanızı sağlar. Ücretsiz web posta hizmetleri depolama alanını ilk yıllarda olduğu kadar kısıtlamasa da. gelen kutunuzu temizlemek birkaç nedenden dolayı yine de kullanışlı olabilir.

Belki gelen kutunuz yıllar içinde darmadağın olmuştur veya belki de tüm e-postalarınızı çevrimdışı olarak arşivlediniz ve biraz web alanını temizlemek istiyorsunuz. Sebep ne olursa olsun, Gmail’de yeniden başlamak nispeten basit bir iştir. İşte Gmail’deki tüm e-postaların nasıl silineceğiyle ilgili kılavuzumuz.

1. Silmek istediğiniz e-posta kategorisini seçin

Gmail, e-postayı Birincil, Sosyal ve Promosyonlar kategorilerine ayırır.

Gmail’deki tüm e-postaları silmenin en kolay yolu, her bir kategoriyi tek tek ele almaktır ve bu eğitimin amaçları doğrultusunda “Promosyonlar” bölümü ile bunu göstereceğim. Bir tıklama ile temizlemek istediğiniz sekmeyi seçin.

(Resim kaynağı: Alan Martin)

2. Tümünü seçmek için onay kutusuna basın.

Arama çubuğu ve sekme seçimi arasında, yukarıda vurgulanan küçük bir onay kutusu bulunur. İşaretleyin ve sayfadaki her e-posta seçilecektir. Ancak, silinecek 50’den fazla e-postanız varsa, bu her şeyi almaz, bu nedenle bir sonraki adımımızda bununla ilgileneceğiz.

2. Adım: Tümünü seçin

(Resim kaynağı: Alan Martin)

3. Sayfada görüntülenmeyen e-postaları ekleyin

Onay kutusuna bastığınızda, sayfadaki her şey (gelen kutusu reklamları dışında) seçilecektir, ancak sekme seçiminin üzerinde kolayca gözden kaçabilen bir metin de görünecektir: “Bu sayfadaki 50 konuşmanın tümü seçildi. Promosyonlar’daki tüm X konuşmalarını seçin.” İkinci cümleye basın, kategorideki her şey silinmeye hazır olarak vurgulanacaktır.

3. Adım: Görüntülenmeyen e-postaları ekleyin

(Resim kaynağı: Alan Martin)

4. Sil düğmesine basın

Arama çubuğunun altındaki dördüncü simgeye basın – çöp kutusu şeklindedir. Bu kadar çok e-postayı silmek istediğinizden emin olup olmadığınızı soran bir açılır pencere göreceksiniz, o yüzden kararınızı verin.

4. Adım: Sil

(Resim kaynağı: Alan Martin)

5. Onay bekleyin

Çok fazla e-postanız varsa, bu biraz zaman alacaktır. Silmem gereken yalnızca 3.404 vardı ve yine de yaklaşık 15 saniye sürdü.

Aşağıda görebileceğiniz gibi, işlem tamamlandığında, sol alt köşede küçük bir onay penceresi açılır. Ayrıca, bunun her şeyi silmiş gibi görünmediğine dikkat edin, ancak hızlı bir yenileme her şeyin gerçekten gittiğini ortaya çıkardı.

Adım 5: Onay

(Resim kaynağı: Alan Martin)

6. Çöp kutusunu boşaltın ve işlemi diğer sekmeler için tekrarlayın

Başka bir şey yapmanıza gerek yok, bu nedenle bunu isteğe bağlı bir adım olarak kabul edin, ancak silinen e-postalarınız, Google onları gerçekten silmeden önce 30 gün boyunca çöp kutusu klasörünüzde kalır.

İşlemi hızlandırmak istiyorsanız, Çöp Kutusu klasörüne gidebilir ve manuel olarak boşaltabilirsiniz. Tamamlandığında, Birincil ve Sosyal sekmeleriyle 2-6 arasındaki adımları tekrarlayın; Gmail’iniz tamamen boş olacaktır.

6. Adım: onay

(Resim kaynağı: Alan Martin)

Artık Gmail’deki tüm e-postaları nasıl sileceğinizi bildiğinize göre, Gmail’de bir e-postayı nasıl planlayacağınız ve Gmail’de şifrenizi nasıl değiştireceğiniz dahil olmak üzere diğer bazı Gmail kılavuzlarına göz atmak isteyebilirsiniz.

Günümüzün en iyi Sabit Disk fırsatları

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir