Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Man mowing lawn
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Elektrikli çim biçme makineleri — Satın almak için 5 neden ve atlamak için 2 neden

Elektrikli çim biçme makineleri — Satın almak için 5 neden ve atlamak için 2 neden

Karargaht Karargaht - - 10 dk okuma süresi
2

Yemyeşil bir bahçeyi korumak söz konusu olduğunda, onu en iyi durumda tutmak için en iyi çim biçme makinelerinden birine ihtiyacınız olacak. İşi halletmek için her zaman güvenilir, gazla çalışan çim biçme makinelerine güvendiyseniz, elektrikli çim biçme makineleri daha popüler bir seçim haline geliyor. Elektrikli çim biçme makineleri, şarj edilebilir bir pille çalışan kablolu veya kablosuzdur.

Geleneksel olarak, gazla çalışan çim biçme makineleri, çimlerimizi formda tutmak için ilk tercih olmuştur. Daha büyük alanların üstesinden kolaylıkla gelecek şekilde tasarlanmıştır ve bir güç kaynağı bulma sınırlamanız yoktur. Ancak, gaz, yağ değişimi, ekstra bakım ve tabii ki yüksek gürültü ile uğraşmak istemiyorsanız, elektrikli çim biçme makineleri daha iyi bir seçenek olabilir.

Bu nedenle, çim biçme makinenizi yükseltiyorsanız veya gazla çalışan makinenizi satma konusunda şüpheniz varsa, hemen şimdi bir elektrikli çim biçme makinesi satın almak için 5 neden burada.

Burada işiniz bittiğinde, muhtemelen şu anda yaptığınız 7 çim biçme makinesi hatasıyla ilgili kılavuzumuza göz atın. Ve çimleriniz yanmış görünüyorsa, kurumuş bir çimi canlandırmanın ve yeniden yeşillendirmenin bu 7 yolunu inceleyin.

1. Kullanımı kolay ve manevrası hafif

İki çim biçme makinesi (Resim kaynağı: Shutterstock)

Elektrikli çim biçme makineleri genellikle daha ağır, gazla çalışan muadillerinden çok daha hafiftir. Bu, bu dar köşeler, garip noktalar ve yokuş yukarı çıkarken itmeyi ve hareket etmeyi kolaylaştırır. Elektrikli çim biçme makineleri, daha az çalışma süresi gerektirdiğinden, küçük arka bahçeler için de daha uygundur. Ayrıca, elektrikli çim biçme makinelerinin yalnızca bir düğmeye basarak çalıştırılması kolaydır, gazla çalışan tiplerde ise çalıştırma ipini birkaç kez çekmeniz gerekir.

2. Gazla çalışan çim biçme makinelerinden daha sessiz

Çim biçerken çim kupürleri

Çim biçerken çim kupürleri (Resim kaynağı: Shutterstock)

Gazla çalışan çim biçme makineleri, yüksek sesle bilinir ve ortalama olarak yaklaşık 95 desibel üretir – yaklaşık bir motosikletle aynıdır. Karşılaştırıldığında, elektrikli çim biçme makineleri, çamaşır makinesine benzer şekilde yaklaşık 75 desibel ile çok daha sessizdir. Bu nedenle, sessiz bir çim biçme deneyimini tercih ediyorsanız veya sessiz bir mahallede ya da gazla çalışan çim ekipmanına kısıtlamalar getiren bir yerde yaşıyorsanız, elektrikli bir çim biçme makinesi tercih edilecektir.

3. Daha az bakım

Gazlı biçme makinesinde hava filtresinin değiştirilmesi

Gazlı biçme makinesinde hava filtresini değiştirme (Resim kaynağı: Shutterstock)

Gazla çalışan çim biçme makinelerinin aksine, elektrikli çim biçme makineleri daha az bakım gerektirir. Gaz veya yağ değişimi, hava filtrelerinin değiştirilmesi veya her seferinde yağ ve gaz seviyelerini kontrol etmek için ilk hazırlık yoktur. Ayrıca, zamanla maliyetli olabilen gazlı biçme makineleri için yıllık olarak parça değiştirmeniz gerekir. Ayrıca, gaz veya diğer tehlikeli sıvıları taşımadıklarından elektrikli çim biçme makinelerinin çalışması daha güvenlidir.

4. Uygun fiyatlıdırlar – bahçenize bağlı olarak

Çim biçme makinesi satın almak

Bir çim biçme makinesi satın almak (Resim kaynağı: Shutterstock)

İhtiyacınız olan biçme makinesinin türüne bağlı olarak, elektrikli çim biçme makineleri nispeten ucuzdur. Black & Decker 15 inç 10 AMP Kablolu Elektrikli Yürüyüş Arkasında İtmeli Çim Biçme Makinesi (139 $, Home Depot (yeni sekmede açılır) gibi en ucuz elektrikli itmeli çim biçme makinelerinin fiyatı 140 $ civarındadır.

En ucuz gazla çalışan itmeli çim biçme makineleri biraz daha yüksekten başlar; Senix 125cc 20 inçlik çim biçme makinesi Lowes’ta 169$’dır (yeni sekmede açılır), ancak daha geniş bir 20 inçlik kesme genişliğine sahiptir.

Uzun bir uzatma kablosuna ihtiyaç duymadığınız için çok daha uygun olan kablosuz elektrikli çim biçme makineleri 170 ila 180 dolar civarında başlar, ancak daha popüler modeller 250 ila 350 dolar civarındadır. Yine de bazı durumlarda, pili ayrıca satın almanız gerekecek, bu da fiyata 50 dolar kadar eklenebilir. Ve bahçenizin boyutuna bağlı olarak ikinci bir pil satın almak isteyebilirsiniz.

Başa çıkmak için daha büyük bir bahçeniz varsa, elektrikle çalışan çim biçme makineleri söz konusu olduğunda çok fazla seçenek yoktur. Gazla çalışan binicili biçme makineleri daha çoktur ve daha ucuzdur, elektrikli biçme makineleri için 2,500 dolardan yaklaşık 1,999 dolardan başlar.

5. Çevre için daha iyi

Çim biçme

Çim biçme (Resim kaynağı: Shutterstock)

Gazla çalışan çim biçme makineleri, karbon emisyonları ve diğer hava kaynaklı kirleticiler yayabilir. Öte yandan, elektrikli çim biçme makineleri bu tür hava kirliliği oluşturmaz ve daha çevre dostudur. Aslında, California Hava Kaynakları Kurulu, çimlerinizi bir saat biçmenin, 300 mil boyunca araba sürmekle aynı kirleticileri yaydığını belirtiyor.

Ek olarak, pille çalışan çim biçme makineleri çalışırken sıfır emisyon sağlar, ancak pillerini şarj etmek için bunları prize takmanız gerekir. Adil olmak gerekirse, evinizin üzerinde güneş panelleri gibi yenilenebilir bir güç kaynağınız yoksa, evinize giden enerji fosil yakıtla çalışan santraller tarafından üretilebilir.

Elektrikli çim biçme makinesinin eksileri

1. Büyük arka bahçeler için uygun değiller

çizgili bahçe

Çizgili bahçe (Resim kaynağı: Shutterstock)

Tipik olarak, elektrik kablolu veya kablosuz biçme makineleri, gazla çalışan bir çim biçme makinesinden daha az güçlüdür. Çim biçme makinesi gücü, genel olarak tork (bıçakların dönüş gücü) ve beygir gücü ile ölçülür. Elektrikli çim biçme makineleri, gazlı çim biçme makinelerine göre daha az torka sahiptir ve daha kalın çim, yabani ot veya engebeli arazi ile mücadele edebilir.

2. Daha kısa çalışma süresi

Çim biçme

Çim biçme (Resim kaynağı: Shutterstock)

Pille çalışan çim biçme makineleri, özellikle daha kalın veya daha uzun çimlerle uğraşıyorsanız, gazla çalışan çim biçme makinelerine kıyasla daha kısa bir çalışma süresine sahiptir. Bu nedenle, yarı biçilmiş bir çime sahip olmak istemiyorsanız, gerektiğinde değiştirebilmeniz için birden fazla pile yatırım yapmanız gerekir.

Ve daha büyük bir çiminiz varsa – örneğin, bir dönüm veya daha fazla – muhtemelen bir itmeli biçme makinesi yerine bir binici biçme makinesi isteyeceksiniz, bu nedenle tüm hafta sonunuzu biçmekle harcamazsınız. Bu durumda, gazla çalışan bir çim biçme makinesini tercih ederseniz daha fazla seçeneğiniz olur.

Başka hangi elektrikli çim biçme makineleri mevcuttur?

Çimenlerin üzerinde robot çim biçme makinesi

(Resim kaynağı: Shutterstock)

Ya çimlerinizi hiç biçmek istemiyorsanız? Bir çim şirketi kiralamanın yanı sıra, bir robot çim biçme makinesi satın almayı da düşünebilirsiniz. Bu cihazlar daha pahalıdır, genellikle 1.000 dolardan başlar, ancak tüm zor işleri sizin için yapacaktır. Başlangıçta biraz kurulum gerektirir – mülkünüzün çevresine görünmez bir köpek çiti gibi bir tel takmanız gerekir – ancak bundan sonra robot çim biçme makinesi çimlerinizle ilgilenecektir.


Bahçe aletleri pazarındaysanız, en iyi budama makaslarına bir göz atın. Bahçecilikle ilgili daha fazla ipucu, püf noktası ve nasıl yapılır için çim tohumunun nasıl ekileceği, çimlerinizi nasıl daha yeşil hale getireceğiniz ve çimlerinizi nasıl çizeceğinizle ilgili kılavuzlarımıza göz atın.

Bugünün en iyi Robot Çim Biçme Makineleri fırsatları

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir