Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Elden Ring'de Starscourge Radahn nasıl yenilir
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Elden Ring’de Starscourge Radahn nasıl yenilir

Elden Ring’de Starscourge Radahn nasıl yenilir

Karargaht Karargaht - - 8 dk okuma süresi
2

Elden Ring, diğer Soulsborne oyunları gibi, görünüşte yenilmez bir patronla savaşırken en iyisidir. İlk bakışta, Starscourge Radahn tam da böyle bir düşmandır. Bu heybetli general (ve gülünç derecede cılız atı) binekli savaş becerilerinizi test edecek ve her şeyi doğru yapsanız bile, yine de onun arena temizleme saldırılarından birine yenik düşebilirsiniz.

Yine de Radahn savaşında büyük bir avantajınız var: sınırsız sayıda çağrılabilir müttefik. Bu ortaklardan yararlanmayı seçerseniz, dev patronu iyileşip yeniden bir araya gelecek kadar uzun süre oyalayabilirsiniz, bu da bu kadar yoğun bir dövüşte tüm farkı yaratabilir.

Radahn’a nasıl hazırlanılır

(İmaj kredisi: FromSoftware Inc.)

Bunu okuyorsanız, Starscourge Radahn’ı zaten bulduğunuzu ve en az bir kez onunla savaşmaya çalıştığınızı varsaymak doğru olur. Olmazsa, Radahn güneydoğu Caelid’deki Redmane Kalesi’nin patronu. Dectus’un Grand Lift’ini aldıysanız, benzersiz diyaloglar sunan ve zorlu bir patron dövüşünü atlamanıza izin veren Radahn Festivali devam ediyor olacak.

(Merak ediyorsanız: Boss dövüşü Misbegotten Warrior ve Crucible Knight ile olur. Onlarla dövüşmek isterseniz Radahn’ı yendikten sonra geri dönebilirsiniz. Eğlenceli bir savaş ama zor bir savaş.)

Yakın dövüşçülerin herhangi bir özel hazırlık yapmasına gerek yoktur, ancak at sırtında savaşırken kendinizi rahat hissetmeniz gerekir. Radahn Scarlet Rot’a karşı zayıf olduğu için Magic kullanıcıları Rotten Breath’ı düşünebilir. Rock Sling ve Magic Glintblade, sihirli bir şekilde eğimli karakterler için de uygun seçeneklerdir. Menzilli dövüşçüler en sevdikleri yayları kullanabilirler, ancak Radahn’ın menzilli saldırılarının özellikle ölümcül olduğunun farkında olun.

Radahn’ın ilk aşamasını nasıl yenebilirim?

yaşlı yüzük

(İmaj kredisi: Bandai Namco)

Öncelikle, NPC çağrılarının deneyimi ucuzlattığında ısrar eden türden bir Elden Ring oyuncusuysanız, Radahn ile zor zamanlar geçireceksiniz. Yeterince sabrınız ve sabrınız varsa, patron hala yenilebilir, ancak FromSoftware, dövüşü kesinlikle celpleri göz önünde bulundurarak tasarladı. Her şey, Blaidd ve Alexander’ın dövüşten önce açıklayacakları Festival hikayesiyle bağlantılı.

Başlamadan önce NPC yardımcılarını çağırmanızı gerektiren diğer patron dövüşlerinin çoğundan farklı olarak, Radahn’ın savaşındaki savaş alanı, kesinlikle çağırma işaretleri ile doludur. Nereye baktığınıza ve oyunun başka bir yerinde hangi NPC’lerle tanıştığınıza bağlı olarak. Blaidd, Alexander, Tragoth, Patches, Lionel, Okina, Therolina ve Jerren için çağrı işaretleri bulabilirsiniz.

Radahn büyülü oklar atmaya başlamadan önce artılarını ve eksilerini düşünmek için fazla zamanınız olmadığından, her birinin dövüş stiline girmeye değmez. Sadece bir çağrı işaretine koşun ve en kısa sürede savaş alanında müttefikler edinin. En fazla altı müttefik çağırabilirsin ve eğer ölürlerse onları yeniden çağırabilirsin. Bu, oyundaki davetlere karşı bu kadar hoşgörülü olan tek dövüş.

Sahada hasarı emmek için birkaç NPC’niz olduğunda, Torrent’e atlayın ve Radahn’a doğru sürün. Bununla birlikte, düz bir çizgide sürmeyin, çünkü onun sihirli okları sizi genellikle tek bir vuruşta yok eder. Bazı zikzak taktikleri uygulayın ve bir yay çizerek dönmeye çalışın.

Radahn’a ulaştığınızda, onunla nasıl savaşacağınız genel oyun tarzınıza bağlıdır. Burada onun saldırı modellerini öğrenmek ve her birini nasıl atlatacağını bulmak dışında özel bir hile yok. Ancak Torrent’ten ayrılmayın, çünkü ona asla yürüyerek yetişemezsiniz. Yarı sağlığa ulaşana kadar Radahn’ı giymeye devam edin.

Radahn’ın ikinci aşaması nasıl yenilir

yaşlı yüzük

(İmaj kredisi: Bandai Namco)

Radahn’ın ikinci aşaması, dövüşün hızlı, kolay ve kendi hatanız olmadan raydan çıkabileceği yerdir. Sağlığı yarı yarıya olan Radahn, onu hedef alamayacağınız ve hatta onu kolayca göremeyeceğiniz savaş alanının yukarısına sıçrayacaktır. Geriye çarptığında, sizi anında öldürebilir – ve onun etkisinden kaçınmayı başarsanız bile, sizi anında biraz daha az öldürebilecek bir grup meteor mermisi de toplar.

Açık konuşmak gerekirse, tüm bu geçiş sırasında yapacağınız bir yanlış hareket sizi öldürebilir ve öldürecektir. Bundan kaçınmanın mükemmel bir yolu yok ve sıçramanın ritmini ve sonraki saldırıları anlamadan önce muhtemelen Radahn ile birkaç kez savaşmanız gerekecek.

İlk saldırıdan sağ kurtulabileceğinizi varsayarsak, Radahn dövüşünün geri kalanı için özel bir numara yok. Daha önce olduğu gibi, NPC’leri mümkün olduğunca hızlı ve sık bir şekilde çağırmak ve savaşta düştüklerinde onları değiştirmek isteyeceksiniz. Ayrıca Radahn’a nispeten yakın kalmak isteyeceksiniz, çünkü sizi hızla geride bırakabilir ve uzun menzilli saldırıları kısa menzilli saldırılarından çok daha yıkıcıdır.

Buradaki tek gerçek numara, Radahn’ın “zıpla ve meteor” saldırısını bir kereden fazla kullanabilmesi ve ikinci kez atlatmanın daha kolay olmaması. Bu nedenle, dövüşün ikinci yarısını oldukça agresif bir şekilde oynamak isteyeceksiniz. Radahn’a karşı topyekün oynamak bir risktir, ancak ihtiyatlı oynamak ve neredeyse engellenemez bir saldırı riskini almak çok daha büyük bir risktir.

Radahn’ı yendikten sonra 70.000 Rün, bir Remembrance of the Starscourge eşyası ve Radahn’s Great Rune alacaksınız. İsteğe bağlı War-Dead Catacombs zindanını bulabileceğiniz savaş alanının kuzeydoğu ucunu keşfetmeyi unutmayın. Radahn ile savaşmak kadar zor değil.

Daha fazla rehberlik arıyorsanız, hayatta kalmanıza yardımcı olacak 10 Elden Ring ipucumuza, orta seviye oyuncular için 11 Elden Ring ipucumuza ve Elden Ring’de Runes nasıl toplanır: Erken, orta ve geç oyun noktalarına göz atın.

Bugünün en iyi Elden Ring fırsatları

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir