Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Elden Ring'de Smithing Stones nasıl bulunur ve silahları nasıl yükseltilir
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Elden Ring’de Smithing Stones nasıl bulunur ve silahları nasıl yükseltilir

Elden Ring’de Smithing Stones nasıl bulunur ve silahları nasıl yükseltilir

Karargaht Karargaht - - 11 dk okuma süresi
2

Elden Ring zor bir oyundur ve sonuna kadar görmek için her avantaja ihtiyacınız olacak. Silahınızı yükseltmek, oyunu daha yönetilebilir hale getirmenin en basit yollarından biridir. Aslında, silah yükseltmeleri, niteliklerinizi geliştirmekten daha dramatik bir etkiye sahip olabilir, çünkü silah hasarı, yalnızca istatistiklerinize bağlı olarak hasardan daha hızlı artma eğilimindedir.

Ancak, Elden Ring’deki silahları yükseltmek biraz zor olabilir, çünkü sadece birkaç Rün harcayıp onunla işiniz bitmez. Bunun yerine, silah yükseltmeleri Demirci Taşları gerektirir: demircilerin teçhizatınızı güçlendirmek için kullanabileceği nadir, değerli mineraller. Oyunu oynarken, dikkatli keşif, şanslı düşman düşürme ve doğrudan satın alma yoluyla Smithing Stones’u doğal olarak elde edeceksiniz. Ancak oyunun zorlu bir bölümünde sorun yaşıyorsanız ve hızlı bir desteğe ihtiyacınız varsa, Smithing Stones’u nasıl bulacağınız ve bunları silah yükseltmelerine nasıl yönlendireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Smithing Stones nasıl bulunur

(İmaj kredisi: Bandai Namco)

Smithing Stones’u nasıl bulacağımızı tartışmadan önce, tam olarak ne yaptıklarını belirtmekte fayda var. Smithing Stones, oyunda bulacağınız her “normal” silahı yükseltmek için bir kaynaktır – bir kılıç, bir sabah yıldızı, bir uzun yay, bir mızrak, vb. Genel olarak konuşursak, bir dükkandan veya düşmandan alabileceğiniz herhangi bir silah, normal bir silah, oysa bir hazine sandığında veya bir patronu yenerek oynayarak yalnızca bir kez bulabileceğiniz herhangi bir silah “benzersiz” bir silahtır. Bunlar için Somber Smithing Stones’a ihtiyacınız olacak – daha fazla ayrıntı için aşağıdaki bölüme bakın.

Smithing Stones dokuz farklı sınıfta gelir. İlk sekizi ayırt etmek yeterince kolaydır: Smithing Stone (1), Smithing Stone (2), Smithing Stone (3) ve benzeri. Ancak, bir silahı maksimuma çıkarmak için Kadim Ejderha Demirleme Taşı adı verilen nadir bir kaynağa ihtiyacınız olacak. Oyunda bu eşyalardan sadece bir düzine kadar var, bu yüzden onlara karşı mantıklı olmanız gerekecek.

Yukarıda bahsedildiği gibi, Demir Taşlarını Aradaki Topraklarda hemen hemen her yerde bulabilirsiniz. Hazine sandıkları bunları içerir; düşmanlar onları düşürür; tüccarlar onları satar. Bu nedenle, oyundaki her birinin yerini tartışmak imkansız. Yine de, Smithing Stone nadirliği, oyunda bulunduğunuz yere göre ölçeklenme eğilimindedir. Örneğin, erken oyun alanlarında Demir Taşları (1) ve (2) bulunurken, oyunun ileri safhalarında Demir Taşları (7) ve (8) bulunur. İşte aranacak birkaç genel konum:

Smithing Stone (1): Limgrave, Stormhill, MistwoodSmithing Stone (2): Stormhill, Stormveil Castle, Weeping PeninsulaSmithing Stone (3): Stormveil Castle, Ainsel River, Ruin-Sterewn PrecipiceSmithing Stone (4): Siofra River, Raya Lucaria Academy, Gael Tüneli Demircilik Taşı (5): Nokron, Altus Tüneli, Sellia Kristal Tünelleri Demircilik Taşı (6): Leyndell Kraliyet Başkenti, Volkan Malikanesi, Derin Kök Derinlikleri Demircilik Taşı (7): Yeraltı Geçiş Yerleri, Moghwyn Sarayı, Miquella’nın Haligtree Demircilik Taşı (8): Kutsanmış Snowfield, Sarı Anix Tüneli, Miquella’nın HaligtreeAntik Dragon Smithing Stone: Kutsanmış Snowfield, Miquella’nın Haligtree, Parçalanan Farum Azula

Smithing Stones nasıl satın alınıryaşlı yüzük

(İmaj kredisi: Bandai Namco)

Uygun eşyaları bulursanız Smithing Stones da satın alabilirsiniz. Arada bir, Bell Bearing adlı bir öğeyle isteğe bağlı bir zindanla karşılaşacaksınız. Bu Çan Rulmanlarını Roundtable Hold’a iade ederek, istediğiniz tüm Demir Taşlarını satın alabilirsiniz. (Antik Ejderha Taşları hariç; bunlar kesinlikle sınırlıdır.) Gideon Ofnir’in çalışma odasının hemen yanında bulunan İkiz Bakire Suratsızlara Çan Rulmanını teklif edin.

Smithing-Stone Miner’s Bell Bearing (1): Raya Lucaria Kristal Tüneli’ni keşfedin ve Crystalian’ı alt edin. Bu, Smithing Stone (1) ve (2)Smithing-Stone Miner’s Bell Bearing (2) satın almanızı sağlar: Mühürlü Tüneli Keşfedin ve bir hazine sandığı açın. Bu, Smithing Stone (3) ve (4)Smithing-Stone Miner’s Bell Bearing (3) satın almanızı sağlar: Zamor Harabelerini keşfedin ve bir hazine sandığı açın. Bu, Smithing Stone (5) ve (6)Smithing-Stone Miner’s Bell Bearing (4): Explore Crumbling Farum Azula’yı satın almanızı ve Godskin Duo’yu yenmenizi sağlar. Bu, Smithing Stone (7) ve (8) satın almanızı sağlar

Somber Smithing Stones nasıl bulunuryaşlı yüzük

(İmaj kredisi: Bandai Namco)

Smithing Stones normal silahları yükseltirken, Somber Smithing Stones özel veya benzersiz silahları yükseltir. Normal silahlar sizi Elden Ring’de yolun büyük bir kısmına götürecektir. Ancak oyunun daha zorlu patronlarından bazılarının üstesinden gelmek veya zorlu oyuncuya karşı oyuncu (PvP) sahnesine dahil olmak istiyorsanız, biraz daha meraklı bir şeye ihtiyacınız olacak. İşte burada Somber Smithing Stones devreye giriyor.

Benzersiz silahları yükseltmek aslında normal silahları yükseltmekten biraz daha basittir. Normal silahların, her biri farklı miktarda Demir Taşları gerektiren 25 kademesi vardır. Buna karşılık, benzersiz silahların yalnızca 10 kademesi vardır ve seviye başına yalnızca bir Somber Smithing Stone’a ihtiyacınız vardır. Somber Smithing Stones (1) ile (9) arasında değişir ve oyunun sonuna doğru sınırlı sayıda Somber Ancient Dragon Stone bulunur.

Smithing Stones gibi, Somber Smithing Stones her yerdedir ve onları iyice keşfederek ve karşılaştığınız her düşmanı yenerek bulabilirsiniz. Yine de belirli bir rütbeye ihtiyacınız varsa, burada arama yapabileceğiniz birkaç yer var:

Sober Smithing Stone (1): Limgrave, Stormveil, Morne TüneliSomber Smithing Stone (2): Ağlayan Yarımada, Göllerin Liurnia’sı, Raya Lucaria TüneliSomber Smithing Stone (3): Göllerin Liurnia’sı, Raya Lucaria Tüneli, Raya Lucaria AkademisiSomber Smithing Stone (4): Nokron, Sellia Kristal Tünelleri, Yıkılmış UçurumSomber Smithing Stone (5): Altus Platosu, Mühürlü Tünel, NokronSomber Smithing Stone (6): Gelmir Dağı, Eski Altus Tüneli, Deeproot DepthsSomber Smithing Stone (7): Nokstella , Rot Gölü, Kutsal Kar AlanıSomber Smithing Stone (8): Kutsal Kar Alanı, Çürüme Gölü, Sarı Anix TüneliSomber Smithing Stone (9): Ufalanan Farum Azula, Elphael, Kutsal Kar AlanıSomber Antik Ejderha Smithing Stone: Elphael, Parçalanan Farum Azula, Moghwyn Sarayı

Somber Smithing Stones nasıl satın alınıryaşlı yüzük

(İmaj kredisi: Bandai Namco)

Normal Smithing Stones gibi, Somber Smithing Stones da Roundtable Hold’daki Twin Maiden Husks’tan edinilebilir. Karşılık gelen Çan Rulmanlarını bulmanız yeterlidir:

Somberstone Miner’s Bell Bearing (1): Sellia Kristal Tüneli’ni keşfedin ve Fallingstar Beast’i yenin. Bu, Somber Smithing Stone (1) ve (2)Somberstone Miner’s Bell Bearing (2) satın almanızı sağlar: Altus Tüneli’ni keşfedin ve Crystalian Duo’yu alt edin. Bu, Somber Smithing Stone (3) ve (4)Somberstone Miner’s Bell Bearing (3) satın almanızı sağlar: First Church of Marika’yı keşfedin ve yerde arama yapın. Bu, Somber Smithing Stone (5) ve (6)Somberstone Miner’s Bell Bearing (4): Discover Crumbling Farum Azula’yı satın almanızı ve Tempest-Facing Balcony’nin yakınında arama yapmanızı sağlar. Bu, Somber Smithing Stone (7) ve (8)Somberstone Miner’s Bell Bearing (5): Crumbling Farum Azula’yı Keşfedin ve Beside the Great Bridge of Lost Grace Bölgesi yakınında arama yapmanızı sağlar. Bu, Somber Smithing Stone (9) satın almanızı sağlar

Silahlar nasıl yükseltiliryaşlı yüzük

(İmaj kredisi: Bandai Namco)

Demir Taşlarınızı elinize aldıktan sonra, Elden Ring’de silahlarınızı nasıl geliştireceğinizi bulmanız gerekecek. Neyse ki, bu sürecin kolay kısmı. Elleh Kilisesi’nde kendi teçhizatınızı +3’e kadar yükseltebilseniz de, bu sizi oyunda çok uzağa götürmez. Bunun yerine, Roundtable Hold’a gidin ve demirci Usta Hewg’i bulun. Hem normal hem de benzersiz silahlarınızı yükseltebilir. Sadece birkaç Rün getirdiğinizden emin olun, çünkü o bedavaya çalışmaz.

Elden Ring’de aslında başka bir demirci daha var, ancak işlevsel olarak Master Hewg ile aynı yükseltmeleri yapabilir. (İji ayrıca birkaç faydalı eşya da satar.) Iji’yi kuzey Liurnia’daki Kingsrealm Harabeleri’nin hemen yanında bulabilirsiniz. Iji bir dev olduğu için onu gözden kaçırmak zor. Ancak Cadı Ranni’nin görevini yeterince ilerletirseniz, Iji sonunda kullanılamaz hale gelecektir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir