Dostu Ortam, Uyumlu İletişim Gerekli

Stokta Bulunan, Gönderilmeye Hazır Ürünlerle En İyi Fiyatlandırmanın Kilidini Açın

Bugün ‘google search’ü açtığımda ico’su dell, şelale, ağaç, göl, hayvanlar vb. içeren bir doğa resmine dönüştü, güzel manzara bizi cezbediyor ve aynı zamanda yaşam çevremizi korumanın yanı sıra yaşam alanımızı da korumamızı hatırlatıyor. Artan deprem, tsunami, sel, kuraklık gibi doğal afetler… Bütün bunlar insanoğlunu dünyayla dostça yaşamamız gerektiği konusunda uyarıyor.

Hızlı toplumsal gelişme sayesinde kentleşme sürecinin giderek hızlandığı, insanlar arasındaki mesafenin giderek yakınlaştığı açıktır. Daha modern binalar ve yoğun trafiğin yanı sıra ülkeyi şehre bağlayan bir diğer önemli faktör de telekomünikasyon.

Telekomünikasyon deyince aklınıza neler gelecek? İnternet mi? Medya? Veya Cep telefonları? Gerçekten de mobil bir internet dünyasının içindeyiz, internet üzerinden çözebileceğimiz daha çok şey ve sorun. Bu nedenle hangi sektörde olursanız olun, işinizi internet veya diğer elektronik iletişim yoluyla bitirmeniz hayati önem taşır, toplumumuzla, doğayla ve dünyamızla dostça ve uyumlu bir şekilde iletişim kurmanız çok önemlidir.

Daha büyük enerji tüketimi ve daha ciddi çevresel zorluklar için, bunları ele alma eylemleri herkese veya sektöre çok uzak olmayabilir. Birkaç örnek alın; Envision Charlotte girişimi, vatandaşların daha fazla eğitimi ve bilgi teknolojisi kullanımı yoluyla kendi çevresi içinde enerji kullanımını yüzde 20’ye kadar azaltma hedefi belirlemiştir. Vancouver’daki BC Hydro, Itron’un Open Way teknolojisine dayalı 1.8 milyon akıllı sayacı piyasaya süreceğini duyurdu. Cisco (dünyanın en iyi ağ ekipmanı tasarımcısı, örneğin Cisco yönlendirici, Cisco anahtarı, hiç kullandınız mı?), daha verimli bir şebeke sağlamak ve yenilenebilir enerji kullanımını teşvik etmek. Ve Kore’nin Incheon şehri, sürdürülebilirliği sıfırdan inşa ediyor.

Böylece modern ulaşım ve iletişimle (internet, medya, gazete, dergi vb.) bizi daha da yakınlaştıran dünya, tüm insanlığın çabasıyla daha uyumlu, daha konforlu, daha yakın, daha güvenli ve daha akıllı hale geliyor. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir