Dört basit adımda golf ayakkabıları nasıl temizlenir

Dört basit adımda golf ayakkabıları nasıl temizlenir

PGA harikaları gibi golf ayakkabılarını nasıl temizleyeceğinizi mi merak ediyorsunuz? İster profesyonel ister sporda yeni olun, en iyi golf ayakkabılarınızın bakımını nasıl yapacağınızı ve onları nasıl temizleyeceğinizi bilmelisiniz, böylece onları uzun yıllar boyunca bozulmamış durumda tutabilirsiniz.

Başarının anahtarı düzenli bakımdır. Ayakkabılarınızı her kullanımdan sonra temizlemek için birkaç dakika ayırırsanız, daha beyaz kalacaklar ve daha yeni görünecekler çünkü çamur, kum veya kir toplamaktan kaçınmalarına yardımcı olacaksınız. Golf ayakkabıları, sopalar ve çantalar gibi vazgeçilmez bir donanımdır ve ciddi bir yatırım olabilir, bu nedenle onlara hak ettikleri özeni gösterin.

Daha temiz ayakkabılar bir tanesinde delik açmayı garanti etmese de, en iyi golf ayakkabıları, temiz oldukları sürece size rahatlık, destek ve stil kazandıracaktır. Golf ayakkabılarınızı doğru şekilde temizlemeniz için adım adım bir kılavuz.

1. Her kullanımdan sonra kiri ve kiri temizleyin

Düzenli bakım, golf ayakkabısının uzun ömürlü olmasının anahtarıdır. Ayakkabı üreticisi Callaway Golf ile temizleme süreci hakkında konuştuk – ve aslında her turdan sonra dış tabanların kir ve kalıntılardan temizlenmesini önerdiler.

Nemli, yumuşak bir bez kullanarak ayakkabınızın yüzeyindeki kiri, çimeni veya kalıntıları nazikçe temizleyebilirsiniz. Kramponlarınıza küçük çim oyukları veya çamur parçaları sıkışmışsa, bunları ayakkabıdan çıkarın, kalıntıları silin ve tekrar takın.

Ancak, ayakkabı için iyi olmayacağından, tekrar takarken kramponları aşırı sıkmamaya dikkat edin.

2. Ayakkabınızın üst kısmını yumuşak sabun ve su ile nazikçe temizleyin.

Ayakkabılarınızı düzenli olarak yumuşak bir sabun ve bir bezle iyice temizlemeli ve önce bağcıklarını çıkarmalısınız. Bu, özellikle beyaz ayakkabılar için taze ve yeni görünmelerini sağlayacaktır. Daha sert lekeler için yumuşak bir diş fırçası ve biraz çamaşır deterjanı kullanmanızda bir sakınca yoktur.

Ayrıca özel bir ayakkabı temizleme ürünü de kullanabilirsiniz, ancak ayakkabınızın malzemesine göre doğru tipi seçtiğinizden emin olun. Golf ayakkabıları genellikle deri, ağ veya süetten yapılır, bu nedenle ürünlerinizi dikkatli seçin – herhangi bir golf özel mağazası, ayakkabı tipiniz için doğru ürünü önerebilir.

File ayakkabılarınız varsa, çamaşır makinesine sadece soğuk suda, az miktarda çamaşır sabunu ile girebilirler. Beyaz ayakkabıları nasıl temizleyeceğiniz ve yeniden yeni gibi görünmelerini nasıl sağlayacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin.

3. Doğrudan güneş ışığından uzakta kurumaya bırakın

Ayakkabılarınızı yıkadıktan sonra kuruması için biraz zamana ihtiyaçları vardır. En hızlı yol, onları güneş altında güverteye çıkarmak gibi görünse de, bundan kaçınmak en iyisidir.

Doğrudan güneş ışığı ve kurutucular çok serttir ve zamanla ayakkabınıza zarar verebilir, bu nedenle onları içeride, iyi havalandırılan bir alanda kurumaya bırakmak en iyi seçenektir. Isıdan bahsetmişken, golf ayakkabılarını arabanızın bagajında ​​bırakmak da istemezsiniz çünkü aşırı ısıya maruz kalmak, ayakkabılarınızın olması gerektiği kadar uzun süre dayanmayacağı anlamına gelir.

Ayakkabılarınız yağmurda oynamaktan ıslanırsa, Callaway Golf hızlı bir temizlik yapmanızı ve ardından fazla suyu emmesi için 8-10 saat boyunca içine buruşuk gazete koymanızı önerir.

Ardından gazeteyi çıkarın ve havayla kurutun.

4. İsterseniz deri yağı veya ayakkabı cilası sürün

Biraz deri yağı veya ayakkabı cilası dünyayı farklılaştırarak ayakkabılarınızın parlak ve temiz görünmesine yardımcı olabilir. Yağ veya cilayı yalnızca kuru, temiz ayakkabılara uygulayın ve kuruması için en az 20 dakika verin.

Bu, özellikle koyu renkli ayakkabılar için kullanışlıdır, çünkü bir deri kremi deriyi yumuşatarak yumuşak ve esnek tutabilir.

Golf ayakkabılarınızı temiz tutmak, daha uzun süre dayanmalarına ve sahada en iyi şekilde görünmenize yardımcı olacaktır, bu nedenle her oyundan sonra ayakkabılarınızın bakımı için zaman ayırın.

Daha fazla golf ekipmanı mı arıyorsunuz? Burada yatırım yapmak için en iyi golf eldivenlerini ve aynı zamanda vuruş tekniğinizi geliştirmek için bir rehber bulduk.

Günün en iyi adidas Tour360 22 Ayakkabı fırsatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir