Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Denemeniz gereken gizli Peloton bisiklet özelliği
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Denemeniz gereken gizli Peloton bisiklet özelliği

Denemeniz gereken gizli Peloton bisiklet özelliği

Karargaht Karargaht - - 5 dk okuma süresi
2

Milyonlarca Amerikalı gibi, pandemi sırasında bir Peloton Bisikletine yatırım yaptıysanız, muhtemelen saatlerce süren yolculuklar yapıyorsunuzdur. Ancak Century Club’ın bir parçası olsanız bile, bu harika gizli yeri bilmiyor olabilirsiniz veya unutmuş olabilirsiniz. Hayır, ne yazık ki, bir sonraki Jess Sims sürüşünüzün engebeli kısımlarını hızlı ileri sarmanın bir yolu değil, ancak bisikletinizde bir FTP testi yapmak günlük derslerinizde büyük bir fark yaratabilir.

FTP testi nedir?

İster Pelton, ister piyasadaki diğer en iyi egzersiz bisikletlerinden birini kullanıyor olun, FTP testi bisikletteki ilerlemenizi takip etmenin mükemmel bir yoludur. FTP, İşlevsel Eşik Gücü anlamına gelir ve bir saat içinde verebileceğiniz en iyi ortalama gücün bir ölçüsüdür. FTP testi yapmak için güç ölçerli bir egzersiz bisikletine ihtiyacınız olacak, ancak bir Peloton’daysanız, bisiklet üzerinde 20 dakikalık kondisyon testini yapabilirsiniz.

Ortalama bir bisikletçi için iyi bir FTP’nin 250 ila 300 watt civarında olduğu düşünülürken, profesyonel bisikletçiler genellikle ortalama 400 watt civarındadır. FTP ne kadar yüksekse, o kadar zinde olursunuz ve bir FTP testi genellikle bisiklet verimliliği ve kondisyonunun iyi bir göstergesidir.

@its2021and ♬ orijinal ses – Bir Kızın Adı Yok

Peloton kullanıcıları için, bir FTP testi yapmak, günlük dersleriniz sırasında motosikletin Güç Bölgelerini kullanmanıza izin vererek, ekranda kendinizi ne kadar zorladığınızı görsel olarak görmenizi sağlar. Bir FTP testini tamamladığınızda, ekranınızın altına Güç Bölgelerinizi gösteren bir çubuk ekleyebilirsiniz. Sınıf boyunca farklı zamanlarda farklı bölgelerde kalmanızı teşvik edecek belirli Güç Bölgesi sınıfları da vardır.

Çubuğu eklemek için Peloton’unuzun sol köşesindeki kullanıcı adınıza tıklayın, sol üst köşedeki kırmızı dişli sembolüne tıklayın ve Tercihler’e tıklayın. “Güç Bölgeleri” altında, “Güç Bölgelerini Düzenle” ve “Özel Değer”e tıklayın. Burada, 20 dakikalık FTP Test sürüşünüzün ortalama çıktısını girin ve ardından “Tamam”ı tıklayın. “Güç Bölgelerini Görüntüle”nin seçili olduğundan emin olun.

Daha zindeleştikçe, belirli güç bölgelerine daha kolay ulaşabilirsiniz. Ardından FTP testinizi yeniden yapabilir ve bölgeleri ayarlayabilirsiniz. Peloton’da Power Zone eğitimi hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

FTP bölgelerinizi bilmenin faydaları nelerdir?

Bir yarışta bisiklet sürüyor olsaydınız, maksimum çabanızla başlamazdınız. Bir FTP testi yapmak veya FTP bölgelerinizi bilmek, bisiklete binme yeteneklerinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olur, böylece antrenmanlarda kendinizi daha iyi zorlayabilir ve hızlandırabilirsiniz.

Dahası, bir FTP testi, bisiklet eğitiminizde nasıl ilerlediğinizi görmek için mükemmel bir işarettir. Ne kadar fit olursanız, FTP’niz o kadar yüksek olur. Bisiklet eğitmenleri, ciddi bir antrenman yapıyorsanız FTP’nizi altı haftada bir yapmanızı önerir.

Son olarak, aşırı antrenman yapmamak söz konusu olduğunda antrenman bölgelerinizi bilmek çok önemlidir. Bisikletinize atlamak ve her seansta maksimum efor sarf etmek cezbedicidir, ancak bu, genellikle yaralanmayla sonuçlanan aşırı antrenman yapmanın kesin bir yoludur. Düzenli olarak bisiklet sürüyorsanız, ne zaman toparlanma modunda olduğunuzu ve ne zaman tempo modunda olduğunuzu bilmek önemlidir.

Peloton’daki FTP testini nasıl buluyorsunuz?

Sınıflarınızı Peloton Bisikletinde bulacağınız FTP testini bulacaksınız. Bu 20 dakikalık bir testtir ve önceden ısınma yapmak iyi bir fikirdir. Diğer sürüşlerin aksine, test sizi yorgun bırakmak için tasarlanmıştır – bu, dayanıklılığınızın ve zindeliğinizin bir testidir ve hafife alınmamalıdır! Peloton’un FTP testinde nasıl başarılı olunacağına dair bir blog yazısı var, ancak ana tavsiyemiz bunu taze bacaklarda yapmak ve elinizin altında bir havlu bulundurmak.

FTP’nizi geliştirmek için, yavaş ve sabit sürüşleri tercih etmek yerine antrenmanlarınıza daha fazla yokuş sürüşü veya daha hızlı sprintler eklemeyi deneyin.

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir