COVID-19 Kapsamında Kablosuz Teknolojinin Önemi

Stokta Bulunan, Gönderilmeye Hazır Ürünlerle En İyi Fiyatlandırmanın Kilidini Açın

COVID-19 salgını nedeniyle, küresel bir sağlık ve ekonomik krize tanık olduk. Dünyanın dört bir yanındaki ülkeler bu küresel krize yanıt vermek için dijital teknolojiyi kullanıyor. Dijital teknoloji, özellikle kablosuz endüstrisi, bu dönemde bağlantıda kalmanın ne kadar önemli olduğunu biliyor. Sevdiklerimizle, eğitimle, işle ve önemli haberlerle yakın temas halinde kalmak için günlük hayatımız büyük ölçüde değiştiğinde, kablosuz hizmetimize daha çok güveniyoruz. Bu makale, COVID-19 pandemisinde kablosuz iletişimin önemini birçok açıdan özetlemeyi amaçlamaktadır.

1. Dış Mekan İzleme

COVID-19 Kapsamında Kablosuz Teknolojinin Önemi 1

Denizaşırı gezginlerin ve COVID-19 koronavirüs taşıyıcısı olduğundan şüphelenilen diğer kişilerin hareketlerini izleme ve kısıtlamanın, pandemiyi yönetmek için önemli bir yöntem olduğu kanıtlanmıştır. Örneğin, metropol alanlarda, kablosuz ağlar insanları sosyal mesafeyi korumak için izleyebilir; bu nedenle ülkeler sosyal izolasyonu güçlendirmek için “pandemi dronelarını” devreye soktu. Bu pandemik drone’lar ayrıca insan vücut ısısını ve halka açık yerlerde grip, hapşırma ve öksürme olup olmadığını da izleyebiliyor. Drone kritik verileri topladıktan sonra, zamanında önlem alınabilmesi için yetkililere gerçek zamanlı olarak iletilmelidir. 5G’nin yüksek iletim hızı ve düşük gecikme süresi nedeniyle, 5G bağlantılı pandemik dronlar veri toplamaya yardımcı olabilir ve hükümetin pandemiyi zamanında izlemesine yardımcı olabilir.

2. İç Mekan İzleme

COVID-19 Kapsamında Kablosuz Teknolojinin Önemi 2

Enfekte kişilerle ve kontamine yüzeylerle yakın temasa ek olarak, COVID-19’un yayılması, bazı durumlarda bazı sosyal mesafe önerileri tarafından teşvik edilen 2 m (yaklaşık 6 ft) aralığın ötesinde, kapalı ortamlarda havadaki partiküller yoluyla da meydana gelebilir. Dış mekan çalışma ortamında, dış mekan konumlandırma teknolojisi sosyal mesafeyi koruyabilir ve iş gücü için güvenli bir çalışma mesafesi sağlayabilir. Ancak, iç mekan ortamında, iç mekan GPS sinyallerinin bulunmaması nedeniyle güvenli bir mesafeyi korumak daha zor olabilir. İzole edilmiş personeli izlemek ve kapalı ortamlarda güvenli çalışma mesafelerini korumak için yenilikçi çözümlere ihtiyaç vardır. Radyo frekansı tanımlama (RFID), Wi-Fi, görünür ışık, Zigbee ve Bluetooth gibi çeşitli iç mekan konumlandırma teknolojileri, izole edilmiş personelin izlenmesi ve iç ortamda güvenli çalışma mesafelerinin korunması için umut verici çözümler oluşturmaktadır.

3.Çevrimiçi Eğitim

COVID-19 Kapsamında Kablosuz Teknolojinin Önemi 3

COVID-19 salgını, eğitim de dahil olmak üzere dünyamızın neredeyse her yönünü yeniden şekillendiriyor. Çevrimiçi eğitimin ana faydalarından biri, öğrencilerin ihtiyaç duyduklarında öğrenme platformlarına giriş yapabilmeleri için kolaylık sağlamasıdır. Wi-Fi bağlantılarının yaygın olarak kullanılabilirliği ile öğrenciler dünyanın her yerinden giriş yapabilirler. Okullar birkaç aydır kapalı ve sosyal mesafe önlemleri devam ederken, pandemi okulları bu süre zarfında çevrimiçi eğitim vermeye zorladı. E-öğrenmenin temel gereksinimi, iyi bir İnternet bağlantısı ve dijital cihazlara erişimdir; ancak tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin dijital cihazları ve yüksek hızlı bağlantıları yoktur, bu da dijital bir bölünme yaratır. Ayrıca, küresel nüfusun büyük bir bölümünün ya hiç internet erişimi yoktur ya da hiç internet erişimi yoktur. Bu açığın üstesinden gelmek için, dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerin dijital cihazları dağıtması ve düşük gelirli ailelere İnternet erişimi sağlaması gerekiyor.

4. Bağlantı En Önemlisi

COVID-19 Kapsamında Kablosuz Teknolojinin Önemi 4

Pandemi sırasında bağlantı her zamankinden daha önemlidir çünkü pandemi haberlerinin zamanında güncellenmesi her zamankinden daha önemlidir. İnsanlar pandemi hakkındaki en son haberleri öğrenmeli ve önleme konusunda farkındalık yaratmalıdır. Kablosuz iletişim teknolojisinin rolü, virüslerin yayılmasını ve sağlık otomasyonunu sınırlamak değildir; aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki insanların bağlantı kurmasına yardımcı olarak sosyal mesafeyi daha az yalnız hale getirir. Çalışanların uzaktan çalışmasına olanak tanır ve öğrenciler temel ihtiyaçlarını karşılamak için eğitim ve e-ticaret dağıtım sistemine devam edebilir.

COVID-19, kelimenin eskisinden daha yakın bağlanmasını sağlıyor ve bu zorluğun üstesinden gelmek için kablosuz endüstrisinin yardımına ihtiyacı var. Bu nedenle, ilgili bazı kablosuz ürünleri sipariş etmek veya tavsiyeye ihtiyacınız varsa, bizimle iletişime geçmekten memnuniyet duyarız (sales@router-switch.com.).

İlgili konular:

Ülkeniz İçin Cisco Kablosuz Erişim Noktalarınızın Uygunluğunu Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Wi-Fi 6 Hakkında Bilmeniz Gereken 12 Soru

6 Kablosuz Erişim Noktası Türü

Alıcı Kılavuzu: Bir Erişim Noktası Seçerken 4 Yanlış Anlama

Satın Alma Rehberi: Ruckus AP ve Aruba AP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.