Cisco’nun Yeni Aironet Kablosuz Erişim Noktaları, Ağları Daha Hızlı ve Daha Sabit Hale Getiriyor

Stokta Bulunan, Gönderilmeye Hazır Ürünlerle En İyi Fiyatlandırmanın Kilidini Açın

Cisco en yeni kurumsal erişim noktasını piyasaya sürdü—Cisco Aironet 3600 Serisi Erişim Noktası kurumsal ile kendi cihazını Getir mobil cihazların ve mobil ağ trafiğinin hızlı büyümesinin körüklediği hızlı ağ performansı ve tutarlı bağlantı için artan talebi ele almayı amaçlayan politikalar.

bu yeni Cisco Aironet 3600 Serisi erişim noktası 802.11n bir cihazdır ve üç ayrı veri akışını etkinleştirmek için üç anten kullanan ilk kişi olduğu iddia edilmektedir. Ayrıca dördüncü bir anteni var. Bu kombinasyon, Cisco’nun iddiasına göre, “insanların herhangi bir kablosuz cihazdan, hatta zayıf kablosuz sinyalleri olanlardan bile, erişim noktasından daha uzak bir mesafede, diğer erişim noktalarından yüzde 30’a kadar daha hızlı performansla sorunsuz bir şekilde bağlanmasını sağlıyor.”

Aironet 3600, şirketin ClientLink 2.0 yazılımını içerir. Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Sujai Hajela, ClientLink, AP’nin daha zayıf istemci cihazlarının sınırlamalarını telafi etmesine ve ağdaki tüm istemcilerin hızını artırmasına izin veriyor, ancak üç akış özelliğine sahip dizüstü bilgisayarlar hala tablet ve telefonlardan daha fazla hız alabilir, dedi. Cisco’nun Kablosuz Ağ İş Birimi’nden.

Ünite ayrıca IEEE 802.11r ve 802.11u’yu da destekler. Cisco, 802.11r’nin birçok uygulama için kritik bir gereklilik olan mobil cihazların bir oturumu kesmeden erişim noktaları arasında hareket etmesini sağladığını söylüyor. 802.11u, erişim noktasının mevcut ağ hizmetlerini mobil cihazlara iletmesini sağlar. Cisco, her iki standardı da destekleyen ilk satıcı olduğunu iddia ediyor.

Hajela’ya göre, Cisco Aironet hattının, çalışanların video konferansı olarak kaliteyi koruyabileceği, sanal masaüstlerine bağlanabileceği ve cihazlarından kablosuz yerel alan ağı aramaları yapabileceği üzerine bahse giriyor.

Cisco Aironet 3600 Serisi AP

Dört anten ve yüzde 30 daha fazla performans ile Cisco, Aironet’in birden fazla uzaysal akışı (bir anten ve bir cihaz tarafından sunulan kablosuz sinyaller arasındaki yol) hesaba katabileceğini ve birden fazla cihaza çarpabileceğini umuyor. Örneğin, bir iPad bir uzamsal akış kullanabilir, bir dizüstü bilgisayar iki tane işgal edebilir ve bir iPhone’da başka bir tane olabilir.

bu Aironet yönlendiriciler Ayrıca, ister Wi-Fi ister hücresel olsun, yeni telsizlerin eklenebilmesi için yerleşik yuvalara sahiptir.

Cisco’nun vurmayı umduğu pazarlara gelince, Hajela kurumsal kampüslerin, sağlık tesislerinin, eğitim kurumlarının, küçük ofislerin ve perakendecilerin yeni yönlendiriciler için en fazla kullanıma sahip olmasını beklediğini söyledi. Hajela, “Bir konferans odasına girme ve bir erişim noktası arama günleri sona erdi” dedi. Başarılıysa, Cisco, aşağıdaki sorunu ortadan kaldırmak istiyor:

Cisco'nun Yeni Aironet Kablosuz Erişim Noktaları, Ağları Daha Hızlı ve Daha Sabit Hale Getiriyor

Ve bu senaryo ile değiştirin:

Cisco, Dünyanın Büyüyen Mobilite Beklentilerini Karşılamak için En Hızlı Kablosuz Ağı Sunuyor

Yeni Cisco Aironet 3600 Serisi AP dahili antenlerle birlikte 1.495$ ve harici antenlerle birlikte 1.595$’lık bir liste fiyatıyla dünya çapında hemen kullanılabilir. Eklenti tarama bileşeninin bu yılın sonuna kadar gönderilmesi planlanıyor.

Cisco Aironet 3600 Serisine Hızlı Genel Bakış

Müşterilere, kablosuz ağ altyapılarının artan talebi karşılayabilmesini sağlamak için bir yol sunar.

Cisco Aironet 3600 Serisinin Önemli Noktaları:

–En Hızlı Performans: Yüzde 30 daha hızlı performansa sahip Cisco Aironet 3600 Serisi 802.11n AP, insanların bulut tabanlı hizmetlerden yararlanmasına, sanal masaüstlerini daha az gecikme süresiyle çalıştırmasına veya sorunsuz görüntülü aramalar yapmasına olanak tanıyacak şekilde tasarlanmıştır ve tümü daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar.

–Daha Uzak Mesafede Daha Yüksek Hız: Cisco Aironet 3600 Series AP’deki dördüncü anten, hızlı ve güvenilir bir kablosuz bağlantı sağlarken erişim noktasından daha fazla cihazdan daha fazla kişinin kablosuz olarak bağlanabilmesi nedeniyle daha fazla mobil esneklik sağlar.

– Herhangi Bir Cihaz İstemcisi ile Yüksek Kaliteli Deneyim: Cisco Aironet 3600 Serisi AP, cihazın kablosuz sinyal gücü ve uzamsal akış kategorisinden bağımsız olarak erişim noktasına bağlı kablosuz istemci cihazlarının performansını yüzde 100 artırabilen yeni ClientLink 2.0’ı içerir.

–ClientLink 2.0 ileri teknoloji dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletlerden sektöre özel cihazlara ve daha eski kablosuz cihazlara kadar bir, iki ve üç uzamsal akışta 802.11a/g ve şimdi 802.11n’deki tüm mobil cihazların performansını iyileştirebilir. Tabletler gibi daha yavaş cihazları daha zayıf kablosuz sinyallere sahip güvenilir bir şekilde bağlama zorluğunu ele alır.

–Yatırım Koruması Esnek Tasarım ile: Erişim noktasının esnek, modüler tasarımı, işletmelerin ek işlevsellik sağlayan eklenti modülleri ile ihtiyaçlarına göre özelleştirmesine olanak tanır. Erişim noktası ayrıca, bir işletmenin ihtiyaçları ve kullanıcı tabanı büyüdükçe ek cihazları desteklemek için daha fazla kapasite sağlar.

–Performans Koruması: Cisco Aironet 3600 Serisi AP, performansı korumaya, güvenilirliği artırmaya ve benzeri görülmemiş radyo frekansı (RF) spektrumu sorun giderme sağlamaya yardımcı olmak için Cisco CleanAir(TM) teknolojisini içerir ve bu da en iyi ve son derece güvenli deneyimle sonuçlanır.

–Cisco, Cisco CleanAir ile yeni, isteğe bağlı bir RF izleme modülünü de duyuruyor. Yeni modül, Wi-Fi spektrumunun tamamına tam görünürlük sağlayabilir – yalnızca trafiğe hizmet eden kanal yerine 23 kanalın tümü. İzleme modülü, girişim ve güvenlik tehditleri için tüm Wi-Fi spektrumunu proaktif ve eş zamanlı olarak tarayarak, trafiğe hizmet etmek için en iyi kanalı akıllı ve otomatik olarak seçebilir, en iyi kullanıcı deneyimini ve hızlı, güvenilir performansı sunar.

– 802.11r ve 802.11u Desteğiyle Standartlar Aracılığıyla İnovasyonu Destekleme: Cisco, yeni Cisco Aironet 3600 Serisi AP’de IEEE 802.11r ile standartlara dayalı hızlı dolaşımı destekleyen ilk şirket olarak sektör liderliğini ve inovasyonu yönlendirmeye devam ediyor. 802.11r ile hızlı dolaşım, birçok uygulama için kritik bir gereklilik olan, istemcilerin bir oturumu kesmeden erişim noktaları arasında hareket etmesine izin verebilir. Cisco, Cisco Merkezi Anahtar Yönetimini 802.11r standardına dönüştürme çabalarına öncülük etti ve şimdi bu standardı destekleyen ilk kişi olarak yine lider durumda. Ayrıca Cisco, ağın mevcut ağ hizmetlerini mobil cihazlara iletmesine izin vererek daha zengin ve daha basit mobil deneyimler sağlayacak olan Cisco Aironet 3600 Serisi AP’de 802.11u’yu destekleyen ilk kişidir.

–Basitleştirilmiş Yönetilebilirlik ve Güvenlik: Cisco Aironet 3600 Serisi AP, Cisco Prime Network Control System (NCS) ve Cisco Identity Services Engine (ISE) tarafından desteklenir ve “Kendi Cihazınızı Getirin” sorununu çözmek için benzersiz bir yetenek yaratır. Cisco ISE’de birleşik politika ve erişim kontrolü ve Cisco Prime NCS’de birleşik kablolu/kablosuz yönetimi, Cisco kablosuz LAN altyapısı ile birlikte mobil deneyimi basitleştirir ve güvenli hale getirmeye yardımcı olur.

Destekleyici Alıntılar:

Sujai Hajela, Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür, Kablosuz Ağ İş Birimi, Cisco

“İnsanlar mobil cihazlarından daha fazlasını bekliyor: ister buluttan ister veri merkezinden olsun, herhangi bir cihazın herhangi bir hizmetten en iyi şekilde yararlanabilmesi için daha hızlı performans ve sürekli, son derece güvenli bağlantı. Yeni Cisco Aironet 3600 Serisi Erişim Noktası, tüm kablosuz cihazlar için en iyi deneyimi sunmaya yardımcı olmak için tam da bunu daha da geniş bir aralıkta sunuyor.”

Sam Clements, yönetici, Hareketlilik Uygulaması, Presidio

“Müşterilerimiz, işletmelerinin büyümesini ve ağlarına gelen özellikle tabletler olmak üzere tüketici cihazlarının akışını desteklemek için yeni nesil kablosuz ağlara giderek daha fazla yatırım yapıyor. Cisco Aironet 3600 Serisi Erişim Noktasının hızı, performansı ve zekasıyla, tüm mobil istemci cihazları için daha yüksek performans sağlayan ve kablosuz paraziti telafi ederek, müşterilerimizin yatırımlarını en üst düzeye çıkaran ve koruyan yeni nesil kablosuz ağları güvenle oluşturabiliriz.”

Thomas Vogel, Yerel Alan Ağı yöneticisi, TU Darmstadt

“25.000 öğrenciye hizmet veren bir üniversite olarak, öğrencilerin kampüste kullandığı binlerce mobil cihaza ayak uydurabilmek için hızlı, güvenilir bir kablosuz ağa ihtiyacımız var. Ayrıca kritik alanlarda optimum performans ve tutarlı bağlantı sağlayabilecek bir kablosuz ağa ihtiyacımız var. Cisco Aironet 3600 Serisi Erişim Noktası ile, bizimle birlikte büyüyebilen ve kampüsümüzde esnek, işbirliğine dayalı öğrenmeyi destekleyen yüksek performanslı, akıllı bir kablosuz ağ oluşturabildik.”

Joe Rogers, kıdemli ağ mühendisi, Güney Florida Üniversitesi

“Cisco Aironet 3600 Serisi Erişim Noktası, fakültemizi ve öğrencilerimizi kablosuz olarak birbirine, üniversite kaynaklarına ve genel olarak dünyaya bağlı tutarak Güney Florida Üniversitesi’nin dinamik bir akademik ortam sağlamasına yardımcı olur. Belirli bir günde, 11.000’i çeşitli kişisel mobil cihazlardan ağa aynı anda erişen 40.000 kablosuz kullanıcıyı destekliyoruz, bu nedenle Cisco Aironet 3600 Serisi AP ile sürekli, hızlı ve güvenilir bir kablosuz ağ sağlamak kritik önem taşıyor. Yeni erişim noktası aynı zamanda kolayca ölçeklendirmemize ve en yeni üç uzamsal akışlı mobil cihazlara hazır olmamıza olanak sağlayacak.”

Destekleyici Kaynaklar:

hakkında daha fazla bilgi için Cisco Aironet 3600 Serisi AP

Daha Fazla Cisco Haberi: Rekabet Analizi: Neden Ardıç Değil Cisco?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir