Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Stokta Bulunan, Gönderilmeye Hazır Ürünlerle En İyi Fiyatlandırmanın Kilidini Açın
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Wifi
  4. »
  5. Cisco Yönlendirici Karşılaştırması: Cisco ISR ve Cisco ASR

Cisco Yönlendirici Karşılaştırması: Cisco ISR ve Cisco ASR

Karargaht Karargaht - - 7 dk okuma süresi
3

Küçük işletmeler ve kuruluşlar da dahil olmak üzere çeşitli bilgi işlem ayarlarına uygun çok sayıda yönlendirici vardır. Cisco, en tanınmış yönlendirici üreticilerinden biridir. ISR ve ASR, en çok satan yönlendiricilerinden ikisidir. Bugün, bu kararı vermenize yardımcı olmak için Cisco’nun ASR ve ISR yönlendirici serilerini karşılaştıracağız.

Cisco ASR Serisi Yönlendiriciye Genel Bakış

Aggregation Services Router (ASR), Aggregation Services Router’ın kısaltmasıdır. Önemli ağ gereksinimleri olan kuruluşlar ve hizmet sağlayıcılar, Cisco ASR’yi kullanır. Cisco ASR, çok fazla bant genişliği gerektiren konumlarda kullanılır. IOS XE işletim sistemi Cisco ASR tarafından kullanılmaktadır. ASR hattı altında Cisco, çeşitli yönlendirici serilerini tanıttı. Bunlar arasında ASR 900, ASR 1000 ve ASR 9000 serisi kameralar bulunmaktadır.

Cisco ASR1001-X Yönlendirici

ASR 9000 serisi, incelenen tüm ASR serisi sürümlerinin en gelişmişidir. Şirketin ürün yelpazesindeki en pahalı yönlendiricidir. Müşterilere başka hiçbir Cisco yönlendiricinin erişemeyeceği özellikler sağlar. Çekirdek yönlendirme yetenekleri ve uç yönlendirme yetenekleri bunlardan ikisidir. Diğer ASR serisi yönlendiriciler ise sadece kenar yönlendirme yapabilir.

Sıcak Cisco Router Modelleri: ASR1001-X, C921-4P, C881-K9

Cisco ISR Serisi Yönlendiriciye Genel Bakış

ISR kısaltması, Integrated Service Router anlamına gelir. “Entegre hizmetler” terimi, tutarlı Hizmet Kalitesi (QoS) sağlayan bir sistem tasarımına atıfta bulunur. ISR serisi, küçük ve orta ölçekli kuruluşlarda farklı şube ofislerini birbirine bağlamak için kullanılır. ISR düzenleme yönlendiricileri, uç yönlendirme yeteneğine sahiptir ve güvenilir, güvenli şube ofisi kullanılabilirliği sağlar.

Cisco ISR4331-K9 Yönlendirici

Cisco ISR’ler genellikle sınırlı bant genişliğine sahip alanlarda kullanılır. Cisco, bu yönlendirici modelini çeşitli konfigürasyonlarda sunar. ISR 800 serisi, ISR 1900 serisi, ISR 2900 serisi, ISR 3900 serisi ve ISR 4000 serisi bunlardan sadece birkaçıdır. Bu modeller IOS işletim sistemi üzerinde çalışır.

Sıcak Cisco Yönlendirici Modelleri: ISR4431/K9, ISR4331/K9, ISR4321/K9, ISR4221/K9

Cisco ISR ve ASR Arasındaki Temel Fark

Cisco ISR, bant genişliğinin sınırlı olduğu yerlerde kullanılır. Cisco, ISR serisinde birkaç yönlendirici yayınladı. ISR 800 serisi, ISR 1900 serisi, ISR 2900 serisi, ISR 3900 serisi ve ISR 4000 serisi bunlar arasındadır. IOS kullandıkları işletim sistemidir.

Cisco ASR, çok fazla bant genişliği gerektiren konumlarda kullanılır. IOS XE işletim sistemi onlar tarafından kullanılır. Cisco, ISR serisindeki bazı yönlendiricileri piyasaya sürdü. ASR 900 serisi, ASR 1000 serisi ve ASR 9000 serisi bunlar arasındadır.

Cisco ISR Serisi Cisco ASR Serisi
kullanır Cisco ISR, özellikle küçük ağlarda kullanım için tasarlanmıştır. Cisco ASR, özellikle büyük ağlarda kullanım için tasarlanmıştır.
İşletim sistemi ISR serisi, Cisco IOS sistemi üzerinde çalışır. ASR serisi, Cisco IOS XE ve XR sistemlerinde çalışır.
Bulut erişimi Cisco ISR’nin bulut erişimi vardır. Cisco ASR’nin bulut erişimi yoktur.
Hız Cisco ISR, 10G’ye kadar hızları işleyebilir. Cisco ASR, 100G’ye kadar hızlara ulaşan hızlı Ethernet bağlantılarını yönetebilir.
bağlantı noktası yoğunluğu Cisco ISR, daha düşük bir bağlantı noktası yoğunluğuna sahiptir. Cisco ASR, daha yüksek bir bağlantı noktası yoğunluğuna sahiptir.

ASR serisi yönlendiriciler işletmeler ve servis sağlayıcılar için tasarlanırken, ISR serisi küçük ve orta ölçekli ağlar için tasarlanmıştır. ISR serisi, daha az bilgi işlem yoğunluklu durumlar için tasarlandığından, ASR serisinden önemli ölçüde daha düşük bir ayak izine sahiptir.

ASR serisi, büyük ölçekli uygulamalar ve kuruluşlar için tasarlandığından ek özelliklere ve daha yüksek performans seviyelerine sahiptir. Örneğin, ASR yönlendiricileri 100 G Ethernet’i işleyebilirken, ISR serisi yalnızca 10 G’yi işleyebilir.

Ek olarak, ASR serisi daha yüksek bir bağlantı noktası yoğunluğuna sahiptir. Ayrıca ASR 9000 Serisi, her iki seride de çekirdek yönlendirme gerçekleştirebilen tek yönlendiricidir.

Sıcak Cisco Yönlendirici Modelleri: ISR4331-SEC/K9, ISR4221-SEC/K9, ISR4321-V/K9

İşletmeniz için Doğru Yönlendiriciyi Seçme

Adlarındaki aynı kısaltmalara rağmen, bu yönlendirici serileri tamamen farklıdır ve çeşitli amaçlar için tasarlanmıştır. Şirketiniz küçük ila orta ölçekliyse, ISR yönlendirici serisi daha iyi bir seçimdir. ASR serisi, büyük kurumsal ağlar, uç yönlendirme ve yüksek bant genişliği yetenekleri için idealdir. Cisco yönlendiricileri sipariş etmek istiyorsanız, şu adresi ziyaret edebilirsiniz: Router-switch.com adresinden Cisco yönlendiricileri satın alın.

İlgili konular:

Haziran’da Cisco Ürünleri Gümrükleme Satışı

Neden Cisco Catalyst 8000 Serisi Yönlendiricilere Yükseltmelisiniz?

Ubiquiti Vs Cisco Router – hangisini satın almalıyım?

Ağ performansını iyileştirmek için bilmeniz gereken ipuçları

Ubiquiti Unifi Security Gateway Pro-4 ve Ubiquiti EdgeRouter 4 – Karşılaştırma

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir