CISCO, Neden Şimdi IPv6’ya İhtiyacımız Var?

Stokta Bulunan, Gönderilmeye Hazır Ürünlerle En İyi Fiyatlandırmanın Kilidini Açın

Aşağıdakilerden hangisi IPv6’nın geliştirilmesinin nedenlerinden biridir?

a. IPv4 adresleri güvenli değildir. /

b. IPv4 adresleri tükeniyor. /

c. Dinamik adres tahsisi istenir. /

d. Mobil IP ağı gereklidir.

IPv6’yı desteklemek için bir Cisco 3560 ve 3550’de hangi IOS sürümünü çalıştırmam gerekiyor?

Hangi yönlendiriciler IPv6 etkindir? Herhangi biri bana herhangi bir IPv6 etkin yönlendirici önerebilir mi?

Hiç benzer sorunlarla karşılaştınız mı? İnternetin, mobil internetin daha hızlı gelişmesi ve daha fazla netizen ile, giderek daha fazla insan internette daha iyi gezinme keyfine ve daha yüksek bir internet güvenliğine ihtiyaç duyuyor, genellikle IPv4’ü IPv6 ile karşılaştırmayı seviyoruz, sık sık başkalarına IPv6’nın bize ne getireceğini soruyoruz. ?…

IPv6 federal hükümet tarafından tüm kuruluşlarda uyumluluk için zorunlu kılınan yeni bir IP protokolüdür, şu anda tüm dünyada yaygın olarak kullanılan ve kullanılan İnternet protokolü IPv4’ün yerini almak üzere tasarlanmıştır.

IPv4 ile karşılaştırma

Pv6, yönlendiriciler tarafından paket başlığı işlemeyi en aza indirmek için tasarlanmış yeni bir paket biçimi belirtir.

IPv4 ile karşılaştırıldığında avantajlar

Daha büyük adres alanı: IPv6’nın en önemli özelliği, IPv4’ten çok daha büyük bir adres alanıdır. Bir IPv6 adresinin uzunluğu 128 bit, ancak IPv4’te 32 bittir.

çok noktaya yayın: Çok noktaya yayın (tek bir gönderme işleminde bir paketin birden çok hedefe iletilmesi), IPv6’daki temel belirtimin bir parçasıdır. IPv4’te bu, yaygın olarak uygulanmış olmasına rağmen isteğe bağlı bir özelliktir.

Durum bilgisi olmayan otomatik adres yapılandırması (SLAAC): IPv6’daki paket başlığı, IPv4’te kullanılandan daha basittir. IPv6 yönlendiricileri parçalanma yapmaz…

Hareketlilik: IPv6 yönlendiricileri, tüm alt ağların yeniden numaralandırmaya gerek kalmadan yeni bir yönlendirici bağlantı noktasına taşınmasına izin veren ağ hareketliliğini de destekleyebilir.

IPv6’nın faydaları şunları içerir:

Yönlendirme verimliliği için basitleştirilmiş paket başlığı

Tüm IPv6 cihazları için zorunlu IP Güvenliği (IPsec) uygulaması

Mobil IP ve mobil bilgi işlem cihazları için geliştirilmiş destek

Artırılmış adresler ve verimli mekanizmalar ile gelişmiş çok noktaya yayın desteği

CISCO ile Konuşun: Neden Şimdi IPv6’ya İhtiyacınız Var?

CISCO: İnternet hızla değişiyor ve gelişiyor, mobil internet bugün yeni bir sıcak trend.

2011’in sonunda artık IPv4 adresi kalmayacak. Yeni müşteriler ve İnternet trafiği, yeni nesil İnternet protokolünü kullanacak: IPv6. İnternetin hızlanan büyümesi, çalışma, yaşama, oynama ve öğrenme şeklimizi dönüştürmek için güçlü fırsatlar sunuyor.

Cisco IPv6 çözümleri, kuruluşunuzun erişimini genişletmesine ve büyüyen İnternet’in gücünden yararlanmasına yardımcı olabilir. Sektörünüze bağlı olarak, bir sonraki İnternet büyümesi dalgasına hazırlanırken mevcut yatırımlarınızın değerini en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabiliriz.

Eğitim: IPv6’yı eğitim kurumunuzdaki IPv4 altyapısına entegre edin.

Girişim: Cisco Hizmetlerinin sorunsuz bir IPv6 geçişi planlamanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

Federal: Federal hükümet, tüm kuruluşlarda IPv6 ile uyumluluğu zorunlu kılmıştır. Diğer ajansların değişikliği nasıl yaptığını ve Cisco’nun geçişinize nasıl yardımcı olabileceğini görün.

Servis sağlayıcı: Cisco Taşıyıcı Sınıfı IPv6 Çözümü (CGv6), servis sağlayıcıların büyümeyi sürdürmelerine ve hızlandırmaya devam etmelerine yardımcı olur.

Küçük iş: Küçük işletmenizi İnternet’in büyümesinden yararlanmaya hazırlayın.

Uzun yıllardır uzmanlar IPv4 adres alanının tükeneceğini tahmin ediyorlardı. Adres çevirisi gibi teknolojiler, çoğu kuruluşun IPv6 planlarını ertelemesini sağladı. Ancak adres alanı tükenmesi baş gösterirken, şimdi bu kritik geçişi planlamanın zamanı geldi.

Geçmişteki birçok teknolojinin aksine IPv6’nın tanımlanmış bir ROI’si yoktur. Ancak, hareketsizliğin bedeli yüksektir: kaybedilen müşteriler küresel erişimi azaltır ve plansız, gerici harcamalar.

Geçişi Yapın: Cisco 10 yılı aşkın süredir IPv6 yeniliklerine yatırım yapmaktadır. ile kuruluşunuzun planına bu yatırımın gücünü getirin. Cisco’nun üç genel yaklaşımı:

Mevcut sistemlerinizi denetleyerek koruyun

Bir plan yaparak ve yönetilen bir geçiş başlatarak hazırlanın

Tam bir IPv6 özellikli İnternete geçiş yoluyla başarılı olun

Cisco Services, IPv6 ile büyük kuruluşlara, devlet kurumlarına ve dünyanın önde gelen hizmet sağlayıcılarından bazılarına yardımcı olmuştur. IPv6 başlatılsın mı? Neden?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir