Cisco, Linksys Smart Wi-Fi Router-EA6500, Linksys Universal Media Connector’ı Tanıttı

Stokta Bulunan, Gönderilmeye Hazır Ürünlerle En İyi Fiyatlandırmanın Kilidini Açın

Cisco’nun en yeni Akıllı Wi-Fi YönlendiriciLinksys EA6500, altı antene ve 802.11ac kablosuz teknolojisine sahiptir.

Cisco en son iki teklifiyle kablosuz ağ ve bağlantı konusunda çıtayı yükseltiyor: Linksys Akıllı Wi-Fi Yönlendirici ve uyumlu Evrensel Medya Bağlayıcıher ikisi de yeni nesil tarafından desteklenmektedir 802.11ac kablosuz teknolojisi. Cisco, 802.11ac standardının üç kata kadar daha hızlı kablosuz hızlara izin verdiğini söyledi. Yönlendirici Ağustos ayında büyük perakende satış noktalarında satışa sunulacak ve Cisco fiyat hakkında bilgi vermese de Universal Media Connector’ın Eylül ayında takip etmesi bekleniyor.

Linksys EA6500 yönlendirici duvarlara veya yatay yüzeylere montaj için altı dahili 3D anten içerir ve önceki kablosuz ağlar ve 802.11a/b/g/n kullanan cihazlarla geriye dönük uyumludur, böylece yeni yönlendirici eski Wi-Fi ağlarına bağlanabilir. Dizüstü bilgisayar, akıllı telefon ve diğer mobil cihaz üreticilerinin bu yılın sonuna doğru 802.11ac ürünlerini tanıtmaya başlaması bekleniyor. Buna ek olarak, EA6500 yeni, daha modern ve şık bir tasarıma sahiptir. Linksys E4200 modeli.

Cisco, Linksys Akıllı Wi-Fi Yönlendiricileri-EA6500'ü Tanıttı

EA6500 ayrıca paketlenmiş geliyor Cisco Bağlantı Bulutu, şirketin bir Web tarayıcısından veya tablet gibi bir mobil cihazdan ev ağına ve bağlı cihazlarına her zaman, her yerden erişim sağlayan bulut platformu. Apple’ın iOS veya Google Android işletim sistemlerini çalıştıran cihazlar için Cisco ve üçüncü taraf geliştiricilerin çeşitli uygulamaları mevcuttur.

Kullanıcıların çevrimiçi videoları Smart TV veya AirPlay uyumlu bir cihaza “ışınlamalarını” sağlayan bir uygulama olan HipPlay ve akıllı telefonlar ve tabletler için çevrimiçi video hizmetlerine göz atmak için bir mobil tarayıcı olan Twonky Video dahil olmak üzere altı yeni geliştirici uygulaması vardır. Cisco ayrıca, kullanıcıların bir düğmeye dokunarak veya bir cihazı veya etiketi kaydırarak veya tarayarak cihazları yönlendiriciye bağlamasını sağlayan SimpleTap’i de tanıttı. Şirket ayrıca, Cisco ile çalışmak isteyen uygulama geliştiricilerine, Cisco Bağlantı Bulutu Linksys yönlendiricileri için ev ağı platformu.

Linksys Evrensel Medya BağlayıcısıEA6500 yönlendirici ile çalışmak üzere optimize edilen , kullanıcıların akıllı TV’ler ve oyun konsolları gibi kablolu cihazları Wi-Fi ağlarına bağlamasına ve kablosuz olarak yüksek tanımlı veya 3D HD video içeriği akışına olanak tanır. 5GHz bandında çalışan konektör—Cisco, bu spektrum bandının daha temiz bir sinyal sağladığını söyledi—çoklu cihaz bağlantıları için dört gigabit bağlantı noktası sunuyor.

” 802.11ac teknolojisinin gücü, oyunun kurallarını değiştiren yeni yazılım platformumuz ve mobil yeteneklerimiz olan Linksys Smart Wi-Fi Router’larla birleştiğinde, tüketicilerin başka hiçbir çözümle elde edemeyecekleri ev içinde ve dışında yepyeni deneyimleri mümkün kılıyor.” Cisco Ev Ağı’nın başkan yardımcısı ve genel müdürü Brett Wingo, hazırlanan açıklamalarda söyledi. “Tüketiciler yeniye geçişe başladıkça Wi-Fi teknolojisiLinksys, yalnızca güçlü bir ürün içeren değil, aynı zamanda cihazlarına ve ev kablosuz ağlarına her yerden, her zaman bağlı kalmalarını sağlayan yeni bir yeniliğe sahip bir çözüm sunuyor.”

—Orijinal kaynak şu anlama gelir: eweek.com

Daha İlgili Cisco Kablosuz Yönlendirici İpuçları:

WMC2012: Cisco Bridges Wi-Fi, Hücresel Ağlar

Cisco’nun Yeni Aironet Kablosuz Erişim Noktaları, Ağları Daha Hızlı ve Daha Sabit Hale Getiriyor

Cisco, KOBİ Ağlarını ve UC Portföyünü Genişletiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.