Cisco, Konum Analizi için ThinkSmart Teknolojilerini Satın Aldı

Stokta Bulunan, Gönderilmeye Hazır Ürünlerle En İyi Fiyatlandırmanın Kilidini Açın

Cisco Başkan Yardımcısı Hilton Romanski, ThinkSmart Technologies’in satın alınmasının, müşterilerin kablosuz ağlardan gelen konum verilerini analiz etmelerini ve yeni ticari fırsatları yönlendirmek ve son kullanıcı deneyimlerini geliştirmek için kullanılabilecek bilgiler sağlamasını mümkün kılarak Cisco’nun mobilite çözümleri vizyonunu hızlandıracağını söyledi.Cisco, Konum Analizi için ThinkSmart Teknolojilerini Satın Aldı

Cisco, 28.09.2012 Çarşamba günü, Wi-Fi teknolojisini kullanarak konum verisi analizi sağlayan ThinkSmart Technologies’i satın aldığını duyuran ilginç bir satın alma gerçekleştirdi. Anlaşmanın mali şartları açıklanmadı.

ThinkSmart Teknolojileriİrlanda’nın Cork şehrinde bulunan Wi-Fi teknolojisini kullanarak konum verisi analizi sağlayan bir yazılım şirketidir. Cisco ve ThinkSmart hizmet sağlayıcılara ve kurumsal müşterilere ortamlarında neler olup bittiğini bilmeleri ve son kullanıcılarla daha iyi etkileşim kurmaları için konum istihbaratı ve analitik sağlayarak kablosuz ağı geliştirecek.

Girişimin konum analizi, günün saati, trafik düzenleri ve bekleme süreleri dahil olmak üzere bir mekan içindeki hareket hakkında bilgi toplar. Cisco Bu bilgilerin daha sonra işletmelerin ve mekan operatörlerinin uygun personel seviyelerini belirleyerek, bekleme sürelerini azaltarak, iş süreçlerini optimize ederek ve müşteri akışlarını iyileştirerek müşteri deneyimini iyileştirmesine olanak sağladığını söylüyor.

Bu nedenle Cisco için de bir yetenek kazanımı gibi görünüyor. ThinkSmart ekibi, alanında uzmanlığa sahip doktora derecelerine sahiptir. bilgisayar bilimi, matematik, veri madenciliği, kümeleme, örüntü tanıma, optimizasyon ve karmaşık olay işleme. ThinkSmart ilk olarak İrlanda’daki Cork Üniversitesi’nde (UCC) kuluçkaya yatırıldı.

Cisco, tüketicilerin daha fazla mobil cihaz kullanmasıyla ThinkSmart’ın ağ ve Wi-Fi konum analizi yeteneklerinin perakende satış yerleri, oteller ve havaalanları gibi halka açık mekanlarda müşterinin Wi-Fi deneyimine yardımcı olabileceğini söylüyor.

Cisco, Wi-Fi Konum Veri Analizi Girişimi ThinkSmart'ı Satın AldıAkıllı düşün katılacak Cisco’nun Kablosuz Ağ Grubu ve entegre edilecek Cisco Mobilite Hizmetleri Motoru. Satın alma, Cisco’nun 2013 mali yılının ilk çeyreğinde kapandı.

ThinkSmart’ın satın alınması, müşterilere ağın değerini artıran konum analitiği gibi gelişmiş araçlar sağlayarak Cisco’nun akıllı bir ağ sunma taahhüdünü pekiştiriyor. Bu çekirdek ile hizalanır; ağ altyapısı içinde farklılaştırılmış çözümler sunarak Cisco’nun beş temel önceliğinden biridir.

ZK Research’ün baş analisti Zeus Kerravala, ThinkSmart satın alımının Cisco için mobilite cephesinde gerçekten stratejik bir satın alma olduğunu, çünkü geleneksel mobil uygulamaların ağ oluşturma vaadinin gerisinde kaldığını söyledi.

“İnternet tarayıcısı gibi büyük uygulamaları aldık, arayüzü geliştirdik ve bir mobil cihaza sığacak şekilde küçülttük.” dedi Kerravala. “Ama özünde daha küçük bir cihazda aynı uygulama. Bana göre benzersiz bir şekilde mobil olan bir uygulama, cihazın benzersiz özelliklerini kullanan bir uygulamadır.”

Sizi Tanıyan Mobil

Kerravala birkaç örnek sunuyor: Bilgisayarınızda bir metro haritasına bakarsanız, size haritayı gösterir. Aynı metro haritasına cep telefonunuzdan baktığınızda, kim ve nerede olduğunuzu bilmeli ve size en yakın durağın iki blok ötede olduğunu söylemelidir.

Aynı şekilde, bir mağazadaysanız, mobil uygulama normalde yaptığınız alışveriş türüyle birlikte kim olduğunuzu bilmeli ve önerilerde bulunmalıdır. Ve bir metin mesajı okuyorsanız ve araba çalışırsa, şebekenin mobil uygulamayı tanıması ve metin mesajlarını yüksek sesle okuması için işaret etmesi gerekir.

“Uygulamaları benzersiz bir şekilde mobil hale getirmek için uygulamaların doğasının değişmesi ve ThinkMobile’ın bu vizyonu gerçekleştirmede uzun bir yol kat etmesi gerekiyor.” dedi Kerravala. “Şu anda birincil mobil cihazınızın ne olduğu hakkında çok fazla gevezelik var. Mobil cihaz yalnızca bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan daha kullanışlı olmakla kalmayacak; bundan daha iyi olacak çünkü çok daha fazla tahmin yeteneğine sahip olacak.”

Daha Fazla Cisco Haberi:

Cisco CEO’su Emekliliği Planlıyor, Veraset Yarışı Resmi Olarak Başlıyor

Cisco, Yük Dengeleyici Ürünlerinin Geliştirilmesini Sonlandırıyor

Cisco Video Surveillance Manager 7.0, BT’yi Fiziksel Güvenliğe Bağlıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.