Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Stokta Bulunan, Gönderilmeye Hazır Ürünlerle En İyi Fiyatlandırmanın Kilidini Açın
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Modem ve Router
  4. »
  5. Cisco Juniper ile Karşılaştığında Trajedi veya Komedi

Cisco Juniper ile Karşılaştığında Trajedi veya Komedi

Karargaht Karargaht - - 4 dk okuma süresi
3

Bugün, iş için, tatmin edici ve müşteri çekmek vazgeçilmezdir. Bunun nedeni, müşterinin daha iyi hizmet ve çok işlevli ürünler gerektirmesidir. Yine de müşterinin ihtiyacını karşılamak zorluklar doğurur. Ve meslektaşlar arasındaki rekabet şiddetli. Çalışmam Cisco ile ilgili olduğu için, analiz etmek için Cisco’yu örnek almak istiyorum. Cisco ve rakibi Juniper.

Cisco Juniper ile Karşılaştığında Trajedi veya Komedi

Cisco

Cisco, 1984’te kuruldu ve hızla hakim oldu. Satın almalarında, edindiği teknolojiyi entegre etmeye değil, pazarlama fonksiyonlarını entegre etmeye odaklandı. Cisco’nun yaklaşımı, birden çok donanım kutusuna dayanmaktadır. Her donanım kutusu, özel bir yazılım ve farklı bir çip çalıştırır. Büyük bir karmaşıklık yaratan müşteriler için.

Ardıç

Juniper, Cisco için ilk ciddi meydan okuma olan 1996 yılında kuruldu. Jim Duffy notları ağ dünyası İnternetin artan önemi ile birlikte risk sermayedarları ve mutsuz Cisco müşterileri, özellikle hizmet sağlayıcılar için daha iyi bir fare kapanı inşa etmek için bir start-up’a yatırım yaptı. Juniper’ın ilk yılı AT&T, Ericsson, Lucent, Nortel, Siemens/New Bridge Networks, 3Com ve UUNET’in erken yatırımlarıyla beslendi. IBM, Juniper’ın İnternet yönlendiricileri için özel çipler geliştirmeyi kabul etti.

Ağ Yönlendiricisi Karşılaşması: Cisco ve Juniper

İle TechNewsWorld.com

Cisco özellikle hız isteyen sektörlerde rakipleri var. Örneğin, MCI/WorldCom, Sprint veya AT&T gibi hizmet sağlayıcılar altyapılarını güncellediklerinde, giderek daha fazla Cisco rakibi Juniper Networks’ten (Nasdaq: JNPR) satın almayı tercih ediyorlar. Aslında, Liscom, 25 büyük servis sağlayıcıdan 23’ünün artık Juniper yönlendiricileri kullandığını söyledi.

Juniper yönlendiriciler, hükümetlerin ve finansal kurumların intranetlerinin altyapılarında giderek daha fazla kullanılmaktadır. Ona göre, Ardıç kutuları, mevcut IP ağları üzerinden tünellenen VPN’ler (Sanal Özel Ağlar) gibi yeni hizmetleri işlemek için özel olarak yapılmıştır.

İle Öğreticilerweb.com

Operasyonel olarak, hem Cisco hem de Juniper yönlendiricileri farklı donanım ve yazılım konseptlerine dayanmaktadır. Cisco yönlendiriciler Cisco IOS kullanın ve Juniper yönlendiriciler JUNOS kullanın.

Uygulamalar akıllıca, hem Cisco ve Ardıç benzer pazar segmentlerine hitap etmektedir. Ancak her ikisinin de belirli alanlarda diğerine göre bazı avantajları vardır. Pazara ilk giren Cisco, daha iyi pazar penetrasyonuna sahiptir. Cisco’nun güçlü alanlarından biri, uzak ofis ve şube ofis bağlantı çözümlerini içeren düşük kaliteli yönlendirici pazarıdır. Hem Cisco hem de Juniper, gigabit aktarımları ve gelişmiş güvenlik yönlendirme çözümleri sunan üst düzey yönlendirici çözümleri sağlar.

Cisco ve Ardıç, Trajedi veya Komedi

Yukarıdaki analizden, aslında hem Cisco hem de Juniper’ın pazarda kendi avantajları olduğunu biliyoruz. Araştırma ve hedeflenen tüketici biraz farklıdır, farklı pazarları paylaşırlar. Kazanan yok, sadece komedi.

Notlar: Cisco, tasarım ve üretim ile ünlüdür Cisco yönlendiricileri, Cisco anahtarı ve güvenlik duvarı güvenliği işletmeler için, ağ kullanıcıları için profesyonel ve en iyi ağ çözümleri sunar. Cisco ve Cisco ağ ekipmanı hakkında daha fazla bilgi için Cisco.com’a gidebilirsiniz.

Ziyaret edebileceğiniz diğer Cisco Haberleri ve İncelemeleri: https://blog.router-switch.com/

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir