Cisco Aironet 802.11n Erişim Noktaları için Anten Ürün Portföyü

Stokta Bulunan, Gönderilmeye Hazır Ürünlerle En İyi Fiyatlandırmanın Kilidini Açın

Cisco Aironet 802.11n erişim noktaları Dahil et Cisco Aironet 1250 Serisi, 1260 Serisi, 3500e Serisi, 3600e Serisi ve 1550 Serisi. Bu erişim noktaları, onları tam işlevli birimler haline getirmek için harici antenlerin kullanılmasını gerektirir. Mevcut Cisco antenlerinin çoğu kullanılabilse de Cisco, performansı optimize etmek için 802.11n erişim noktalarıyla kullanım için özel olarak tasarlanmış antenler geliştirmiştir. Bu belge, Cisco Aironet 802.11n erişim noktaları için anten seçeneklerini açıklar.

Esnek Seçenekler

Cisco, farklı montaj seçenekleri ve kapsama modelleri sağlayan çeşitli antenler sunar. Müşteriler, kablosuz ağlarının genel verimliliğini ve veri hızlarını artırırken, fiziksel yerleşim, mesafe ve estetik gibi belirli dağıtım koşullarına uyum sağlayacak bir anten seçebilirler.

Bir sistemin genel performansını optimize etmek için Cisco kablosuz LANuygun anten seçimi ve yerleşimi ile radyo kapsamının nasıl en üst düzeye çıkarılacağını anlamak önemlidir.

Tablo 1, 802.11n erişim noktalarıyla kullanılabilen üç anten türünü açıklar.

Tablo 1. Cisco Aironet 802.11n Erişim Noktaları için Anten Türleri

Cisco Aironet 802.11n Erişim Noktaları için Anten Türleri

İç/Dış Mekan Çok Yönlü Antenler

Çok yönlü antenler, erişim noktasına kısa, takılı plenum kablolarıyla bağlanır. Antenler bir tavana monte edilebilir ve geniş, dairesel bir kapsama alanı sağlar. Bu antenler hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilir (kullanımla ilgili özel ayrıntılar için Tablo 2’ye bakın) ve tipik olarak bir tavana veya direk direğine monte edilir.

Çok yönlü antenlerin yararlı olduğu yerlerin örnekleri arasında depolar, üretim katları ve diğer geniş alanlar ile kafeler veya öğrenciler için merkezi toplanma yerleri gibi açık hava oturma alanları sayılabilir. Çok yönlü antenler, hem içeride hem de dışarıda bir perakende ortamında ve ayrıca kamyonların veya polis arabalarının veri yüklemek için park ettiği alanlarda iyi bir kapsama alanı sağlamak için de kullanılabilir.

Tablo 2. Cisco Aironet 802.11n Erişim Noktaları için İç Mekan/Dış Mekan Çok Yönlü Antenler

Cisco Aironet 802.11n Erişim Noktaları için İç Mekan ve Dış Mekan Çok Yönlü Antenler

Cisco Aironet 802.11n Erişim Noktaları-2 için İç Mekan ve Dış Mekan Çok Yönlü Antenler

Dipol Antenler

dipol antenler geniş, dairesel bir kapsama düzeni sağlar. Bu antenler üç renkte mevcuttur (beyaz, siyah ve gri) Böylece yerleştirildikleri alana daha iyi uyum sağlarlar. Beyaz ve siyah dipol antenler, gerektiğinde duvar ve tavan montajı kapsamını değiştirmek için farklı açılarda bükülebilir.

Gri dipol bu seçeneği sunmaz ve benzerlerinden daha kısadır. Küçültülmüş boyutlu bir antene ihtiyacınız varsa (örneğin, uzaya çıkıntı yapan dipollerin istenmediği bir alanda), kısa, beyaz dipolü düşünmelisiniz.

Dipoller için diğer uygulamalar, konferans salonları veya konferans salonları gibi geniş, açık alanları içerir. Erişim noktasının odanın ortasına veya bir koridora yerleştirildiği, örneğin bir otel veya tıbbi tesis gibi, paylaşılan kapsama alanı gerektiren alanlar da küçük form faktörlü dipol için iyi bir kullanımdır. Dipol antenler tarafından sağlanan dairesel kapsama düzeni nedeniyle, doğrudan koridorun dışında bulunan odalar da kapsama alabilir.

Tablo 3, tek bantlı 2,4 GHz ve 5 GHz çift kutuplu antenlerin parça numaralarını listeler.

Tablo 3. Cisco Aironet 802.11n Erişim Noktaları için Tek Bantlı Dipol Antenler

Cisco Aironet 802.11n Erişim Noktaları-1 için Tek Bantlı Dipol Antenler

Cisco Aironet 802.11n Erişim Noktaları-2 için Tek Bantlı Dipol Antenler

Cisco Aironet 802.11n Erişim Noktaları-3 için Tek Bantlı Dipol Antenler

*Erişim noktası siparişi verirken bir yapılandırma seçeneği olarak mevcuttur

Yönlü Antenler

Yönlü antenler, radyo sinyalini belirli bir yöne odaklar. Bu, erişim noktasından gelen ve giden sinyali antenin gösterdiği yönde geliştirir. Sinyali odaklamak, bir yönde daha fazla enerji ve diğer tüm yönlerde daha az enerji sağlama etkisine sahiptir.

Patch ve Yagi Antenler

Bu antenler tipik olarak bir duvara veya direğe monte edilir ve sınırlı açılı bir düzende kapsama alanı sağlar. Yönlü bir anten için uygulama örnekleri, bir hastane veya ofis koridorundaki bir koridorda RF kapsama alanını içerir. Tipik olarak yüksek çelik raf ünitelerine sahip bir depo veya üretim tesisinde, yönlü bir anteni açık alanlara yönlendirmek, kablosuz cihazlarıyla raflar arasında hareket eden insanlar için kapsama alanı sağlar. Madencilik endüstrisi, şaftlarda ve sürüklenmelerde kablosuz kullanıldığında yönlü antenlerin kullanımından da yararlanır.

Tablo 4, Cisco Aironet 802.11n erişim noktalarıyla kullanılabilen yönlü antenleri gösterir.

Cisco Aironet 802.11n Erişim Noktaları-1 için Tek Bant Yönlü Antenler

Cisco Aironet 802.11n Erişim Noktaları-2 için Tek Bant Yönlü Antenler

*Cisco Aironet 1260 Serisi, 3500e ve 3600e Serisi Erişim Noktası ile kullanım için onaylanmamıştır (6 dBi veya daha az olmalıdır)

**Yalnızca Cisco Aironet 3500p Serisi Erişim Noktası ile kullanım için onaylanmıştır.

Çift Bantlı Antenler

gelecek nesil Cisco Aironet 802.11n erişim noktalarıCisco Aironet 3600e Serisi ve 1550 Serisi– onları tam işlevli birimler haline getirmek için çift bantlı harici antenlerin kullanılmasını gerektirir. Bu erişim noktaları, 802.11n standardı altında desteklenen çoklu giriş çoklu çıkış (MIMO) özelliklerinden daha fazla yararlandığından, frekans bandı başına radyo alıcı-vericilerinin sayısı artmıştır. Çift bantlı anten bağlantı noktalarının kullanılması, erişim noktasının oldukça düşük sayıda anten bağlantısını korurken bu eklenen alıcı-vericileri desteklemesini sağlar. Her çift bantlı anten, Wi-Fi sinyallerini hem 2,4 GHz hem de 5 GHz bantlarında aynı anda iletebilir veya alabilir.

Tablo 5, 6 ve 7, Cisco’nun çift bantlı antenleri hakkında bilgi sağlar.

Tablo5. Cisco Aironet 3600e Serisi Erişim Noktaları için Çift Bantlı Dipol Antenler

Cisco Aironet 3600e Serisi Erişim Noktaları için Çift Bantlı Dipol Antenler

Tablo6. Cisco Aironet 3600e Serisi Erişim Noktaları için Çift Bant Yönlü Anten

Cisco Aironet 3600e Serisi Erişim Noktaları için Çift Bant Yönlü Anten

Tablo7. Cisco Aironet 1550 Serisi Erişim Noktaları için Çift Bantlı Çok Yönlü Antenler

Cisco Aironet 1550 Serisi Erişim Noktaları için Çift Bantlı Çok Yönlü Antenler

*Erişim noktası siparişi verirken bir yapılandırma seçeneği olarak mevcuttur

Daha Fazla Cisco Kablosuz AP İpuçları:

Kuruluşlar için Öne Çıkan Cisco Erişim Noktalarının Listesi

Cisco 1242 Erişim Noktasında Parola Nasıl Kurtarılır?

Cisco Aironet 1250 Serisi Erişim Noktasını Gerçekleştirmek İçin

Kablosuz Ağ: Kablosuz Güvenliği Nasıl Yapılandırılır?

AP Yerleştirme için En İyi Uygulamalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.