Cisco 1242 Erişim Noktasında Şifre Kurtarma

Stokta Bulunan, Gönderilmeye Hazır Ürünlerle En İyi Fiyatlandırmanın Kilidini Açın

Kablosuz erişim noktası bilgisayarların kablosuz bir ağa bağlanmasını sağlar. Kablosuz yönlendiriciler, yerleşik bir kablosuz erişim noktası içerir. Cisco Aironet serisi gibi bağımsız modeller, kablolu bir ağa bağlanarak Wi-Fi üzerinden mevcut bir sunucuya bağlantı sağlar. bu Cisco Aironet 1242 bir Web arayüzü tarafından yapılandırılır ve bir parola gerektirir. Kaybedilirse, ayarların kontrolünü yeniden kazanmak için 1242’nin tüm belleğinin sıfırlanması gerekir. Daha önceki modellerde sıfırlamak için Telnet üzerinden karmaşık bir bağlantı gerekirdi, ancak 1242 bunu yapmayı kolaylaştırır.

Cisco 1242 Erişim Noktasında Parola Nasıl Kurtarılır

Cisco Aironet 1240 AG Serisi, Çok Yönlü, Güvenli Kablosuz

Cisco Aironet 1240 Serisi

Cisco Aironet 1240AG Serisi IEEE 802.11a/b/g erişim noktaları WLAN müşterilerinin talep ettiği çok yönlülük, yüksek kapasite, güvenlik ve kurumsal sınıf özellikleri sunar. Fabrikalar, depolar ve büyük perakende kuruluşları gibi zorlu RF ortamları için özel olarak tasarlanan bu cihazlar, bağlı antenler, sağlam metal muhafaza ve geniş çalışma sıcaklığı aralığı ile ilişkili çok yönlülüğe sahiptir.

Cisco Aironet 1240AG Serisi, kablolaması zor veya imkansız olan kapalı alanlar için kablosuz bağlantı sağlayan Enterprise Wireless Mesh’i destekleyecek şekilde de yapılandırılabilir. Kafes erişim noktaları kablolu bağlantı gerektirmez; Ulaşılması zor alanlardaki kullanıcılara ağ erişimi sağlamak için 2,4 GHz frekansını ve trafiği Ethernet bağlantı noktalarına bağlı geleneksel erişim noktalarına geri taşımak için 5 GHz bandını kullanırlar.

bu Aironet 1240AG Serisi şurada mevcuttur:

  • Hafif bir versiyon
  • Hafif operasyona sahada yükseltilebilen otonom bir versiyon
  • 802.11a/5 GHz çalışmasına izin vermeyen düzenleyici alanlarda kullanım için tek bantlı 802.11g sürümü

Ürün, güvenli, sağlam bir kurulum için gerekli tüm montaj donanımıyla birlikte gelir. Montaj braketi, hırsızlık ve kurcalamayı önlemek için erişim noktasının yanı sıra Ethernet ve konsol kablolarını yerinde kilitler.

Notlar: Cisco Aironet 1240AG Serisi 802.11A/B/G Erişim Noktası Veri Sayfası

adımlar ile Cisco 1242 Erişim Noktasında Parola Kurtarılsın mı?

1. Kurulum sırasında kararlaştırıldığı gibi bir Web tarayıcısını erişim noktasının IP adresine yönlendirerek 1242’nin Web arayüzüne bağlanın. Varsayılan yönetici kullanıcı adıyla oturum açmayı deneyin “Sisco” “Cisco” şifresiyle. “C” harfini büyük harfle yazdığınızdan emin olun. Bu işe yaramazsa, yapılandırma sıfırlanmalıdır.

2. Güç kablosunu 1242’den çekin. Bir güç kablosu bulamıyorsanız, modeliniz Ethernet kablosundan gelen hat içi gücü kullanabilir, bu nedenle onun yerine bağlantısını kesin.

3. Erişim noktasındaki “Mod” düğmesini bulun. Güç kablosunu veya Ethernet kablosunu yeniden bağlarken içeri bastırın ve basılı tutun.

4. “Mod” düğmesini basılı tutmaya devam edin ve 1242’deki Ethernet ışığını izleyin. Işık kehribar rengine döndüğünde düğmeyi bırakın.

5. Web arayüzüne yeniden bağlanın ve oturum açmak için “Cisco” parolasıyla varsayılan “Cisco” kullanıcı adını tekrar kullanın. Yeni bir kullanıcı adı ve parola ayarlayın, ardından erişim noktanızı yeniden yapılandırın.

İpuçları ve Uyarılar

Sıfırlamanın gerçekleştirilmesi, 1242 erişim noktasındaki tüm ayarları silecektir, bu nedenle bunu yalnızca son çare olarak yapın.

Referans:

Cisco Aironet Ekipmanı için Şifre Kurtarma Prosedürü

1240AG Serisi Otonom Erişim Noktalarında Sorun Giderme

Cisco 1242 Kablosuz AP Nasıl Yapılandırılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir