Cam duş kapısı nasıl temizlenir – kireç ve filigranlardan kurtulun

Cam duş kapısı nasıl temizlenir - kireç ve filigranlardan kurtulun

Duş kapınız bulanık görünmeye başlıyorsa, cam duş kapısını nasıl temizleyeceğinizi bilmeniz gerekir. Bu cam paneller yeni olduklarında her zaman lekesiz görünürler, ancak günlük kullanımla birlikte kısa sürede kireç ve sabun köpüğünden buğulanırlar. Ayrıca, uzun süre temizlenmeden bırakıldığında çirkin görünebilir ve konukların görmek isteyeceği en son şeydir.

Bu nedenle, bir cam duş kapısının nasıl temizleneceğini bilmek, muhtemelen bir duş başlığının nasıl temizleneceğini bilmek kadar önemlidir. Kireç tortusunu çıkarmak zor gibi görünse de, hepsine zaten sahip olabileceğiniz doğru malzemelerle nispeten basittir. Ayrıca çamaşır suyuna da ihtiyacınız yok, ancak düzenli olarak çamaşır suyu ile temizliyorsanız bu hatayı yapmayın.

Parıltıyı geri almak için cam duş kapısının nasıl temizleneceğine dair bu ipuçlarını izleyin. İşiniz bittiğinde, duştan veya onu bulabileceğiniz her yerde küften nasıl kurtulacağınızla ilgili kılavuzumuza bakın. Pencerelerinizin de bir kez gözden geçirilmesi gerekiyorsa, pencerelerin nasıl temizleneceğiyle ilgili kılavuzumuza bakın.

Sirke ile cam duş kapısı nasıl temizlenir

neye ihtiyacın olacak

Beyaz damıtılmış sirke VEYA kabartma tozu

Bulaşık sabunu (isteğe bağlı)

Boş sprey şişesi

Çizilmez sünger (isteğe bağlı)

Mikrofiber bezler

1. Boş bir sprey şişesini yarısı su ve yarısı beyaz damıtılmış sirke ile doldurun. Malt sirkesi yerine beyaz kullandığınızdan emin olun – malt da işe yarayacaktır, ancak koku için minnettar olmayacaksınız. Camda çok fazla sabun köpüğü ile uğraşıyorsanız, yağı kesmeye yardımcı olması için biraz bulaşık deterjanı da ekleyebilirsiniz.

2. Kapağı sıkıca vidalayın ve birleştirmek için sallayın.

3. Duş kapınıza bolca püskürtün, yukarıdan aşağıya doğru çalışın. Bu sirke çözeltisi kokacaktır, bu nedenle banyonuza bir pencere veya kapı açık bırakmak iyi bir fikirdir.

Bugünün en iyi beyaz sirke ve kabartma tozu fiyatları

(Resim kaynağı: Gelecek)

4. Günlük kireç için, solüsyonu nemli bir mikrofiber bezle hemen silebilirsiniz.

5. Daha sert kireç için solüsyonu birkaç dakika bekletin ve ardından çizilmez süngerin ovma tarafını kullanarak nazikçe ovalayın. Yeniden başvurmanız gerekebilir ve bu biraz dirsek yağı gerektirebilir, ancak filigranların kaybolmaya başladığını fark etmelisiniz.

6. Cam temizlendikten sonra durulayın, kurulayın ve temiz bir mikrofiber bezle parlatın.

Kabartma tozu ile cam duş kapısı nasıl temizlenir

1. Alternatif olarak, kabartma tozunuz varsa, bunun yerine bunu kullanabilirsiniz. Doğal bir aşındırıcı olarak kabartma tozu, kireci çıkarmak için idealdir. Bir mikrofiber bezi nemlendirin, bezin üzerine biraz kabartma tozu dökün ve dairesel hareketlerle doğrudan camın üzerine sürün.

Birisi nemli bir mikrofiber bez üzerinde bir cam duş panelini kabartma tozuyla temizliyor.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Ardından temiz bir mikrofiber bezle silin ve kalıntıyı durulayın.

3. İnatçı kireç için, kabartma tozu uygulamak için çizilmez nemli bir süngerin ovma tarafını kullanabilirsiniz.

4. Daha sonra kireç oluşumunu önlemek için camın durulandığından ve kurutulduğundan emin olun.

Duş kapınız şimdi tekrar parlıyor olmalı. İşte harika görünmesini sağlamak için bazı ipuçları.

Temiz bir cam duş paneli

(Resim kaynağı: Gelecek)

Duş kapınızda filigran nasıl önlenir

Her duştan sonra silecek kullanın — Suyun doğru yönde akması için aşağı doğru kaydırdığınızdan emin olun. Eğer sahip değilseniz, MR.SIGA Çok Amaçlı Silikon Silecek’i (9,99 ABD doları, Amazon (yeni sekmede açılır)) öneririz. Alternatif olarak, bir pencere elektrikli süpürgesi kullanabilir ve aynı anda camı kurutabilirsiniz. Camı bir havluyla kurulayın – Kalan sudan kurtulmak için bir silecek kullanmış olsanız bile bunu yapmak iyi bir uygulamadır. Bunu yapmak sadece birkaç saniye sürer, ancak filigranları önler. Odayı havalandırmak için bir pencereyi açık bırakın — Banyonuzda bir pencere olacak kadar şanslıysanız, nemi boşaltmak için duştan sonra pencereyi açık bırakın. Bu, duşun kurumasına yardımcı olacak ve banyonuzda küf ve küf oluşumunu önleyecektir. Aynı nedenden dolayı duş kapınızı açık bırakın. Günlük duş temizleyicisi kullanın – Clean Shower (19,99 $, Amazon (yeni sekmede açılır) gibi kireç ve küf oluşumunu önlemeye yardımcı olan duş temizleyicileri satın alabilirsiniz. Bunların temizleyici olmadığını belirtmekte fayda var, daha çok duşun bakımına ayak uydurmak ve kireçlenmeyi önlemek için tasarlandıklarını belirtmekte fayda var. Camın üzerinde nemli havlular asılı bırakmayın — Cam kapağı sildikten sonra havluyu cam kapağın üzerine örtmek cezbedicidir. duş alır, ancak bu nemi ona karşı hapseder ve kireç oluşumuna neden olur. Bunun yerine bir havlu askısına asın.

Diğer temizlik ipuçları için, yepyeni görünmesi için duş perdenizi nasıl temizleyeceğinizi ve lekelerden kurtulmak için yer karolarındaki derzleri nasıl temizleyeceğinizi ve evinizin her odasını nasıl temizleyeceğinizi öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir