Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

The Apple TV 4K (2021) and the new Siri remote
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Çalışmayan bir Apple TV nasıl düzeltilir ve Apple TV uzaktan kumanda sorunları nasıl çözülür

Çalışmayan bir Apple TV nasıl düzeltilir ve Apple TV uzaktan kumanda sorunları nasıl çözülür

Karargaht Karargaht - - 5 dk okuma süresi
2

Apple TV 4K’yı seviyorum. Apple TV’nin düzgün çalışmadığı nadir anlardan nefret ediyorum. Çoğu zaman, bu süper hızlı akış kutusu, çeşitli içerik dünyasına açılan kapımdır (en iyi akış cihazları listemizde olmasının bir nedeni vardır).

Ancak, nadir durumlarda, uygulamaların düzgün yüklenmediğini, Ayarlar uygulamasında düzensiz davranışlar ve diğer garip hatalarla karşılaşıyorum. Tıpkı bir Roku çalışmadığında olduğu gibi. Ve iyi haber? Bu sorunları çözen hızlı ve kolay çözümler buldum.

Apple TV’nin neredeyse hiç çalışmayı bıraktığı veya olması gerektiği gibi çalışmayı bıraktığı iki can sıkıcı yolla karşılaştım ve çözümlerimi aşağıda paylaştım. İlk sorun, yukarıda söylediğim gibi, işler çalışmayı bıraktığında ortaya çıktı. Ayarlar uygulamasına bile erişemedim.

Karşılaştığım diğer sorun, Apple TV’nin uzaktan kumandasının (2021’de tanıtılan yükseltilmiş giriş cihazı bile) TV’min sesini kontrol etmeyi bırakmasıydı. Bunun ne kadar can sıkıcı olduğunu söylememe gerek yok çünkü hepimiz tüm eğlence düzenini tek bir kumandanın yönetmesini istiyoruz. Ve arızalı ses kontrolleri, TV uzaktan kumandanızı bulmak (veya Apple TV uzaktan kumandasını düzeltmek) anlamına gelir.

Tabii ki, bu çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, her zaman eski moda fişten çekin ve güç kablonuzu yeniden takın.

İki tıklamayla çalışmayan bir Apple TV nasıl düzeltilir

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Son zamanlarda, Apple TV’m düzgün çalışmıyordu, her şey biraz sorunlu görünüyordu. Bu hatayı düzeltmek için bir yazılım güncellemesi olup olmadığını bile deneyemedim. Her şey sarpa sarıyordu.

İşte o zaman rastgele Apple TV sorunlarına yeni bir çözüm buldum: uzaktan yeniden başlatma. Ve kolayca da yapılır.

1. Apple TV’nizin önünü görebildiğinizden emin olun.

2. Apple TV uzaktan kumandanızdaki Geri ve TV düğmelerini tıklayıp basılı tutun.

3. Apple TV’nizin önündeki beyaz ışık hızla yanıp sönmeye başladığında bırakın.

Ardından, cihazınız yeniden başlatılacak ve – benim durumumda – her şey olması gerektiği gibi çalıştı. Güç kaynağının fişini çekmek için Apple TV’nizin arkasına uzanmanıza gerek yok, bu da hiçbir zaman tam olarak doğru hissettirmeyen bir şey.

Apple TV uzaktan kumanda sorunları nasıl düzeltilir

Apple TV uzaktan kumanda endişelerinin kolay yanıtları basittir. Bir dizüstü bilgisayardaki veya başka bir cihazdaki USB bağlantı noktasına değil, bir USB şarj cihazına takılıyken yaklaşık yarım saat şarj etmeyi deneyin. Apple ayrıca gücü keserek zorla yeniden başlatmayı önerir, ancak bunun bunun için çok uzak bir adım olduğuna inanıyorum.

Ancak, Apple TV uzaktan kumandam TV’min sesini kontrol etmeyi bıraktığında – ki bu can sıkıcı bir şekilde iki kez oldu – TV’min uzaktan kumandasını bile bulmadan düzeltebildim. Yine, her şey uzaktan kumandanızdaki doğru düğmelere tıklamakla ilgili – ve Apple TV’nizin önündeki ışığı görebilmek isteyeceksiniz.

1. TV/Menü ve Sesi Kısma düğmelerini tıklayın ve basılı tutun

2. Apple TV’nin önündeki ışığın açılıp kapanmasını bekleyin

3. Ekranınızda “Uzaktan bağlandı” bildirimini bekleyin

Bundan sonra hatalar devam ederse, Apple TV’nizi fabrika ayarlarına geri yüklemeyi deneyin. Ayarlar uygulamasını açın, Sistem’i ve ardından Sıfırla’yı seçin. Yeniden Sıfırla’ya dokunun.

Daha fazla akış eğitimi arıyorsanız, Netflix gizli kodlarını nasıl kullanacağınızı ve Amazon’da Starz’ı nasıl iptal edeceğinizi öğrenin.

Bugünün en iyi Televizyon fırsatları

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir