Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

a photo of the strava app on a phone
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Bu, şimdi değiştirmeniz gereken tek Strava ayarıdır.

Bu, şimdi değiştirmeniz gereken tek Strava ayarıdır.

Karargaht Karargaht - - 5 dk okuma süresi
2

Strava, piyasadaki en iyi çalışan uygulamalardan biridir ve dünya çapında milyonlarca koşucu ve bisikletçi, antrenmanlarını izlemek için onu kullanır. Ancak uygulama güvenli mi? 2018’de Strava, kullanıcıların faaliyetlerini detaylandıran ve ABD askeri üslerinin yerlerini ortaya çıkaran kullanıcı ısı haritalarını yayınladıktan sonra manşetlere çıktı. Ancak o zamandan beri Strava güvenlik ayarlarını artırdı; artık etkinliklerinizi gizleme veya yalnızca takipçilerinizin görmesine izin verme seçeneğiniz var.

Strava’yı on yıldan beri kullanıyorum ama profilimde ne kadar çok şey paylaştığımı yakın zamana kadar fark etmemiştim. Herkesin normal koşu rotalarıma göz atmasına izin veren herkese açıktı, aynı zamanda nerede yaşadığımı ve aktivitelerimin nerede başlayıp nerede bittiğini bulmak son derece kolaydı.

Diğer Strava kullanıcılarının adresinizi öğrenmesinden endişe ediyorsanız, uygulamanızdaki ayarları nasıl sıkılaştıracağınız aşağıda açıklanmıştır. Uygulamayı indirdiğinizde güvenlik açısından her şeyin otomatik olarak herkese açık olacağını belirtmekte fayda var.

Ev adresinizi Strava’dan nasıl gizleyebilirsiniz?

Strava, aktivitelerinizin başlangıcını ve bitişini gizleme seçeneği sunar. Bunu tüm koşularınızda, sürüşlerinizde veya yürüyüşlerinizde bir tercih olarak ayarlama veya yüklendikten sonra etkinliklere ekleme seçeneğiniz vardır. Bu özellik açıldığında, haritada gri olarak görünecek olan etkinliğin başlangıcını ve sonunu yalnızca siz görebileceksiniz. Aktivitenin geri kalanı turuncu renkte görünecektir – takipçileriniz bunu görebilir.

(Resim kaynağı: Gelecek/Tom’un Kılavuzu)

Bunu açmak için sağ üst köşedeki çarka dokunarak uygulamanın ayarlar bölümüne gidin. Gizlilik kontrolleri’ni ve ardından Harita görünürlüğünü düzenle’yi seçin. Bir aktivitenin başlangıcının veya bitişinin ne kadarının 1 mil yarıçapa kadar gizlendiğini özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, belirli bir adresten (örneğin, evinizden) etkinliklerin başlangıcını ve bitişini gizlemeyi veya nereden başladıklarından bağımsız olarak tüm etkinliklerin başlangıcını ve bitişini gizlemeyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca tüm haritayı gizleyebilirsiniz. Aktivitenin gizli bölümündeki herhangi bir segmentle eşleştirilmeyeceksiniz, ancak tam aktiviteleriniz yine de zorluklara sayılacaktır.

(Resim kaynağı: Gelecek/Tom’un Kılavuzu)

Zaten bir antrenman yüklediyseniz ve geri dönüp başlangıcı gizlemek istiyorsanız, bir aktiviteye tıklayın, ardından sağ üst köşedeki üç noktayı seçin. Bu menüden Harita Görünürlüğünü Düzenle’yi seçin ve haritanın gizlemek istediğiniz bölümünü seçmek için kaydırıcıları kullanın veya Tüm Haritayı Gizle seçeneğini etkinleştirin.

Tüm etkinliklerinizi nasıl daha özel hale getirebilirsiniz?

Profilinizin tamamını daha gizli tutmayı tercih ediyorsanız, bunu yapmanın en kolay yolu profil görünürlüğünüzü ve etkinlik görünürlüğünüzü ayarlamaktır. Profil görünürlüğünüzü “takipçiler” olarak değiştirirseniz, sizi takip etmeyi onaylamadığınız Strava kullanıcıları sınırlı bir profil görecektir. Bunu yapmak için sağ köşedeki dişliye dokunun ve ardından Ayarlar’ı seçin. Ardından, profil sayfanızı, etkinliklerinizi, grup etkinliklerinizi, uçuşları ve yerel efsaneleri kimlerin görebileceğini değiştirebileceğiniz Gizlilik Kontrolleri’ne basın.

(Resim kaynağı: Gelecek/Tom’un Kılavuzu)

Aktivite görünürlüğünüzü “takipçiler” veya “sadece siz” olarak da ayarlayabilirsiniz. Bu, etkinliklerinizin genel skor tablolarında görünmesini engeller. Bunu, tek bir yüklemenin “etkinlik düzenle” ekranına tıklayarak yüklenen etkinliklerde manuel olarak da yapabilirsiniz.

Tam Strava uygulaması incelememizi buradan okuyun. Daha fazla egzersiz ilhamı mı arıyorsunuz? Bir hafta boyunca günde 100 ölü böcek yaptığımda veya Carrie Underwood’un bacak antrenmanını denediğimde neler olduğunu okuyun.

Bugünün en iyi Apple Watch Series 7 fırsatları

https://modemarayuzu.com/wp-content/uploads/2022/08/Bu-simdi-degistirmeniz-gereken-tek-Strava-ayaridir.gif

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir