Bu önemsiz iPhone ve iPad özelliği aklınızı başınızdan alacak

Bu önemsiz iPhone ve iPad özelliği aklınızı başınızdan alacak

iPhone’unuzu nasıl kullanacağınızı bilmek, hakkında daha fazla bir şey öğrenemeyeceğimi düşündüğüm bir şeydi, ancak viral bir TikTok trendi beni yanılttı. Şu anda her iOS kullanıcısı (kendim dahil) inanmak için denemeniz gereken bir hile/hile karşısında şaşkına dönmüş gibi görünüyor.

Üç parmakla kıstırma kullanarak, iPhone’unuzdan iPad’inize bir görüntü kopyalayıp yapıştırabilirsiniz (ve tam tersi). Ancak hareketi çalışırken gördüğünüzde, görüntüyü bir cihazdan alıyormuşsunuz gibi görünür ve diğerine atıyor. İPhone 11 ve iPad mini 6’mı kullanarak bu özelliği denediğimde suskun kaldığımı söylemek güvenli.

Çalıştığını onayladıktan sonra kaydettim ve TikTok hesabımıza gönderdim. TikTok’ta Tom’un Rehberi’ni takip ediyorsanız (yeni sekmede açılır), onu zaten görmüş olabilirsiniz. Aksi takdirde aşağıdan kontrol edebilirsiniz:

@tomsguide (yeni sekmede açılır) ♬ orijinal ses – carlos ♚ (yeni sekmede açılır)

Büyücülük, sana söylüyorum.

Tabii ki gerçekten sihir değil. Bu temiz numara, Apple’ın aynı hesaptaki Apple cihazlarının birlikte daha doğrudan çalışmasına yardımcı olan Evrensel Pano özelliğinin bir parçasıdır. Evrensel Kontrol’ün Mac’lerde ve iPad’lerde nasıl kullanılacağına ilişkin kılavuzumuzla karıştırılmaması için Evrensel Pano, bir aygıtta bir şeyi kopyalayıp diğerine yapıştırmanıza olanak tanır.

Evrensel Pano o zamandan çok önce var olmasına rağmen, bu yılın başlarında Mac, iPhone ve iPad’de Evrensel Pano’nun nasıl kullanılacağına dair bir açıklayıcı yazdık. Kesinlikle birden fazla Apple cihazına sahip olmanın daha az önemsenen faydalarından biri.

iPad ve iPhone’unuz Handoff’a izin verecek şekilde ayarlandığı sürece, siz de TikTok trendine katılabilirsiniz. Ya da belki hayatınızı gerçekten kolaylaştıracak bir araçtır. Ben? Cömert bir iCloud saklama planı sayesinde tüm fotoğraflarım cihazlar arasında senkronize edildiğinden buna çok ihtiyacım olacağını söyleyemem. Ama harika bir parti numarası olacak.

Özelliği kullanmak, TikTok’umuzun göründüğü kadar basittir. iPhone’unuzda bir fotoğraf açın, ekranınızı üç parmağınızla sıkıştırın ve iPad’inizi üç parmağınızla sıkıştırın. Veya iPad’inizdeki bir görüntüyle başlayın ve onu iPhone’unuza yapıştırın.

Artık bu iPhone/iPad özelliği hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre, AirPods ses düzeyinizi anında artıran başka bir numara öğrenmek ilginizi çekebilir. Ayrıca herkesin bilmesi gereken gizli iPhone özellikleri, özçekimlerinizi anında düzelten iPhone hilesi, iOS 15’te tam ekran Arayan Kimliği nasıl alınır ve iPhone’dan iPhone’a nasıl veri aktarılır dahil olmak üzere diğer kılavuzlarımızdan bazılarına göz atın.

Ayrıca iPhone’unuzu mümkün olan en kısa sürede IOS 15.4.1’e güncellediğinizden emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.