Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Bu iPhone numarası, Siri ile Harry Potter büyüleri yapmanızı sağlar - işte nasıl
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Bu iPhone numarası, Siri ile Harry Potter büyüleri yapmanızı sağlar

Bu iPhone numarası, Siri ile Harry Potter büyüleri yapmanızı sağlar

Karargaht Karargaht - - 4 dk okuma süresi
2

Kabul edelim: Siri harika ve hepsi, ancak sanal asistanlar bir süre sonra biraz sıkıcı olabiliyor. Görünüşe göre Apple bunu fark etti çünkü iPhone’unuzu kontrol etmenin eğlenceli bir yolunu getirdiler – Harry Potter Siri ile büyü yapıyor.

Kendiniz herhangi bir sihirli güç kazanamayacak olsanız da, yine de Harry Potter hayranlarının çevrelerini kontrol etmek için sihir kullanmanın nasıl bir şey olduğunu görmelerinin bir yolu.

Kendiniz bir şey ayarlamanıza gerek kalmadan büyüleyici olmak için hemen yapabileceğiniz Siri’ye eklenen üç büyü vardır. Bu yeterli değilse ve kitapları veya filmleri seviyorsanız ve özellikle Potter ilmi hakkında iyi bir bilgiye sahipseniz, özel kısayollar kullanarak daha fazlasını yapmak için aklınıza gelen herhangi bir büyüyü de kullanabilirsiniz. Aşağıda her ikisini de nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

iPhone’da Siri ile Harry Potter büyüleri nasıl yapılır?


Standart büyüleri kullanma

Siri ile birlikte bekleyen ve kullanıma hazır üç sihir vardır: Fenerinizi açan Lumos; Tekrar kapatan Nox; ve bir uygulamayı açan Accio.

Fenerinizi açmak için şunu söyleyin: “Hey Siri, Lumos”Meşalenizi tekrar kapatmak için şunu söyleyin: “Hey Siri, Nox”Bir uygulamayı (burada, Spotify) açmak için, “Hey Siri, Accio Spotify” deyin. Accio “Ah-Kee-Oh” olarak telaffuz edilir

Bu büyüler öncelikle sadece eğlenceli bir özellik olsa da, kullanımları vardır. Örneğin, el fenerinize ihtiyacınız varsa ancak elleriniz doluysa, parmağınızı bile kıpırdatmadan çevrenizi aydınlatmanın başka bir yoludur.


Kısayollarla özel büyüler oluşturma ve kullanma

Gerçek bir Harry Potter hayranıysanız, emrinizde sadece üç tılsım olması biraz kısıtlayıcı gelebilir. Kısayolları kullanarak iPhone’unuzun çok çeşitli işlevlerine erişebildiğiniz, yani özel büyüleri ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabileceğiniz anlamına geldiğinden, oldukça eğlenceli olmanın yanı sıra kendinizinkini yapmak da süper yararlı olabilir.

Kısayolları kullanarak kendi Harry Potter büyülerinizi nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır. Bu örnekte, Torch’u en parlak ayarında açmak için kullanacağımız Lumos Maxima büyüsü için bir kısayol oluşturacağız.

1. Ana Ekranınızdan veya Uygulama Kitaplığınızdan Kısayolları açın. Tüm Kısayolları seçin ve ekranın sağ üst köşesindeki artı simgesine dokunun. Halihazırda oluşturulmuş klasörlerinizden birini seçmek için uzun basın.

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

2. En üstteki çubukta, büyünüz için bir ad girin, bu durumda Lumos Maxima, ardından Eylem Ekle’ye dokunun.

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

3. Eylemler ve öneriler kategorileri içeren bir açılır menü görünecektir. Ne seçeceğiniz size kalmış, ancak Lumos Maxima’yı yaparken, Komut Dosyası Oluşturma’ya dokunacağız.

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

4. Komut Dosyası menüsünü aşağı kaydırın ve Meşale Ayarla’ya dokunun.

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

5. Eylemler menüsü açılır ve eylemi özelleştirmenize olanak tanır. Mavi şerite dokunun, bir açılır menü görünecektir. Parlaklığı maksimuma kaydırın.

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

6. Yeni büyünüzü test etmek için sağ alttaki Oynat okuna basın. Aksi takdirde, X’e dokunarak kullanarak Kısayoldan çıkın. Büyünüzü yapın ve “Hey Siri, Lumos Maxima” diyerek Torch’unuzu sonuna kadar açın.

(İmaj kredisi: Tom’un Rehberi)

7. Artık bir tane yaptınız, diğer büyüler, büyüler ve hatta lanetlerle oynayabilirsiniz!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir