Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Bu gizli özellik, iPhone'unuzu kullanma şeklinizi değiştirecek
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Bu gizli özellik, iPhone’unuzu kullanma şeklinizi değiştirecek

Bu gizli özellik, iPhone’unuzu kullanma şeklinizi değiştirecek

Karargaht Karargaht - - 4 dk okuma süresi
2

Yakın zamanda bir iPhone 13 aldıktan sonra yeni bir iOS 15 kullanıcısı olarak, Apple cihazlarının benim gibi uzun süredir Android kullanıcılarının sandığı kadar sınırlı olmadığını fark etmemi sağlayan bir sürü gizli numara keşfediyorum.

Böyle gizli bir iPhone hilesi, iPhone’umu kullanma şeklimi değiştiren – uygulamalar arasında fotoğraf ve dosya bırakabilmek. Fotoğrafları veya belgeleri kopyalamak/yapıştırmak yerine, üzerlerine basılı tutup Mesajlar, Notlar veya bir sürü başka uygulamaya kaydırabilirsiniz.

Kuşkusuz, bu numaraya alışmak biraz zaman alıyor, çünkü ilk başta iki el ve biraz sabır gerektiriyor. Ancak, aşağıdaki TikTok videomuzda gösterildiği gibi, bir kez alıştıktan sonra gerçekten çok kolay. (Ve henüz TikTok’ta Tom’s Guide’ı takip etmediyseniz, şimdi şansınız.)

@tomsguide ♬ American Boy ama Shibuya da orada – gol sesleri

Ancak bazı uyarılar var. Tüm dosya türleri desteklenmez, ancak en popüler olanları – videolar, PDF’ler, ses dosyaları ve metin belgeleri dahil. Ayrıca, WhatsApp, Gmail ve Telegram gibi büyük uygulamalar gayet iyi çalışsa da, Apple dışındaki birçok uygulama sürükleyip bırakmayı desteklemez. Mesajlar, Posta, Dosyalar ve Safari dahil olmak üzere yerel iOS uygulamaları arasında zahmetsizce sürükleyip bırakabilirsiniz.

Kendiniz denemek için, iPhone’daki uygulamalar arasında dosyaların nasıl sürükleneceğine ilişkin kılavuzumuzu izleyin.

İPhone’daki uygulamalar arasında dosyalar nasıl sürüklenir

Not: Bu kılavuz, Fotoğraflar uygulamasından bir fotoğrafın Mesajlar uygulamasındaki yeni bir mesaja nasıl sürükleneceğini gösterir, ancak diğer dosyalar veya uygulamalar kullanılırken adımlar benzer olmalıdır.

1. Sürüklemek istediğiniz dosyayı bulun ve küçük resim haline gelene kadar üzerine dokunun ve basılı tutun, rakamınızı üzerinde basılı tutun.

Küçük resmi, kullanıcı arayüzünden “ayrı” görünene kadar ekranın üstüne veya altına doğru hareket ettirin.

(Resim kaynağı: Elma)

2. Rakamınız hâlâ basılıyken, Ana Ekranı açmak için ekranın altından yukarı kaydırmak için diğer elinizdeki bir rakamı kullanın.

Şimdi, dosyanızı içine sürüklemek istediğiniz uygulamayı açın – bu durumda, Mesajlar.

Ayrılmış görüntü ve Mesajlar uygulamasının vurgulandığı iOS 15 Ana Ekranı

(Resim kaynağı: Elma)

3. Dosyanızı sürüklemek istediğiniz yere geldiğinizde, rakamınızı bırakmanız yeterlidir; dosya kopyalanacaktır.

Metin alanında kopyalanan fotoğrafla iOS 15 Mesajlar uygulaması

(Resim kaynağı: Elma)

Ve bu kadar. Artık iPhone’unuzu kullanma şeklinizi değiştirebilecek hile hakkında her şeyi biliyorsunuz, iPhone’unuzun arkasına dokunarak uygulamaları başlatabileceğinizi bilmek ilginizi çekebilir.

Ayrıca, iOS 15’te nasıl tam ekran Arayan Kimliği alacağınız ve iPhone’dan iPhone’a nasıl veri aktarılacağı ve iPhone, Mac ve iPad kullanıcıları için gerçek bir zaman kazandıran bu gizli özellik de dahil olmak üzere diğer kılavuzlarımızdan bazılarına göz atın. .

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir