Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Bu gizli Netflix hilesi, izlediklerini gizler
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Bu gizli Netflix hilesi, izlediklerini gizler

Bu gizli Netflix hilesi, izlediklerini gizler

Karargaht Karargaht - - 4 dk okuma süresi
2

Daha önce bir Netflix dizisine başladıysanız ve hemen zevkinize uygun olmadığını gördüyseniz veya bir arkadaşınızın veya aile üyenizin profilinizi kullanmasına izin verdiyseniz. Akış hizmeti, Selling Sunset’in yeni sezonunu bir oturuşta aşırıya kaçan kişinin sen olmadığına dair bir not almadığından, önerilerini aniden sana çekici gelmeyen bir sürü seçimle dolduğunu görebilirsin.

Bu yılın başlarında Netflix, bir programı veya filmi İzlemeye Devam Et listesinden kaldırma özelliğini ekledi, ancak bu, içeriği teknik olarak hiç görüntülenmemiş olarak işaretlemez. Gizli bir şov/film, Netflix’in öneri algoritması tarafından yapılan önerileri etkilemeye devam edecek ve bu da izlenmesi gereken yeni şeyler keşfetmeyi olması gerekenden çok daha zor hale getirebilir.

Neyse ki Netflix, belirli bir şovun veya filmin izini izleme geçmişinizden silmenize olanak tanıyan daha kalıcı bir çözüm sunuyor. Her ne kadar, bazı nedenlerden dolayı, yayıncı bu özelliği çok gizli tutmakta oldukça ısrarlı görünüyor.

Sizin (veya profilinizi kullanan başka birinin) belirli bir Netflix şovunu veya filmini izlediğine dair herhangi bir kanıtı silmek istiyorsanız, önce bir web tarayıcısı aracılığıyla akış hizmetine erişmeniz gerekir. Çoğu kişi muhtemelen mobil cihazlar, video oyun konsolları ve akıllı TV’ler kullanarak en iyi yayın hizmetleriyle etkileşime girse de, Netflix şu anda bu özelliğe yalnızca bir web tarayıcısı aracılığıyla erişime izin veriyor; onu gizli tutmaktan ne kastettiğimize bakın!

Netflix’i başlatıp profilinizi seçtikten sonra Hesaplar bölümüne gitmeniz gerekir. Bir web tarayıcısında, bu, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok ekstra ayar ile büyük ölçüde genişletilir. Aşağı kaydırdığınızda tüm profillerinizin bir listesini göreceksiniz, doğru profili seçin ve Profiller ve Ebeveyn Denetimleri’ne gidin. Ardından, seçilen profilde izlenen her şeyin kronolojik bir listesini görmek için Etkinliği Görüntüleme’yi açın.

Artık Netflix tarafından görüntüleniyor olarak işaretlenmesini istemediğiniz herhangi bir içeriği kaldırmak için buradan “görüntüleme geçmişinden gizle” düğmesini tıklayabilirsiniz. Ne yazık ki, şovlar için her bölümü ayrı ayrı gizlemeniz gerekiyor. Bu nedenle, daha uzun bir dizinin düzinelerce bölümünü yeni aldıysanız, her birini listenizden manuel olarak kaldırmak için zaman ayırmanız gerekir.

Netflix, bu süreci sıkıcı hale getirme yolundan çıkmış gibi görünse de, erişimle ilgili büyük ölçüde kısıtlanmaktan bahsetmiyorum bile, en azından flama, içeriği izleme geçmişinizden tamamen kaldırmanın bir yolunu sunuyor. Artık tüm Netflix reality TV’lerini ve yeni yemek pişirme programlarını istediğiniz zaman, izlemenin ardından suçluluk duygusuyla ilgili herhangi bir kaydı silebileceğinizi bilerek güvenle tüketebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir