Bu gizli iPhone özelliği pilinizin bitmesini önleyebilir – işte nasıl

Bu gizli iPhone özelliği pilinizin bitmesini önleyebilir - işte nasıl

Benim gibiyseniz ve telefonunuzu hemen hemen her zaman sessizde tutuyorsanız, bir noktada %20, %10 ve %5 şarja ulaştığınızda iPhone’unuzun size verdiği pil bildirimlerini kaçırmış olacaksınız. Telefonunuzu aniden elinize aldığınızda ve yalnızca %3 şarj kaldığında bu oldukça sorunlu olabilir ve çoğu zaman beni iPhone’unuz sessizdeyken pil ömrünüz hakkında bilgilendirilmenin daha iyi bir yolu olup olmadığını merak etmeye itti.

Benzer şekilde, daha sonra ücret ödemeniz gerekeceğini biliyorsanız, en erken %20 uyarısının bile biraz geç gelebileceğini sık sık hissettim – örneğin öğleden sonra uzun bir yolculuğunuz varsa, bunu yararlı bulabilirsiniz. %30 veya %40 oranında uyarı almak için önceden şarj ettiğinizden emin olun.

Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde iPhone’un piyasadaki en iyi telefonlardan biri olduğu göz önüne alındığında, Apple’ın bu iki soruna da basit bir çözüm düşündüğü ortaya çıktı. Kısayollar uygulamasında kişisel bir otomasyon kullanarak, iPhone’unuz sessizdeyken bile piliniz belirli bir yüzdeye ulaştığında Siri’nin sizi sözlü olarak uyarmasını sağlayabilirsiniz.

iOS Kısayollarını kullanarak özel pil uyarılarını nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

@tomsguide (yeni sekmede açılır) ♬ lanet olası zaman hakkında x, altego ile başlayalım – ALTÉGO (yeni sekmede açılır)

Bunun gibi daha fazla teknoloji tüyosu için TikTok’ta (yeni sekmede açılır) Tom’un Kılavuzunu takip ettiğinizden emin olun!


iOS Kısayolları kullanılarak özel pil uyarıları nasıl ayarlanır?

1. Kısayollar uygulamasını açın. Nerede olduğunu bilmiyorsanız, Spotlight’ı açmak için ekranın ortasından yukarı kaydırın ve ardından “kısayolları” arayın. Göründüğünde, uygulama simgesine dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Ekranın alt kısmındaki Otomasyon’a dokunun. Ardından Kişisel Otomasyon Oluştur’a dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. iPhone’unuzun pil düzeyine göre tetiklenecek yeni bir otomasyon oluşturmaya başlamak için aşağı kaydırın ve Pil Düzeyi’ne dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

4. Kaydırıcıyı, sözlü olarak bilgilendirilmek istediğiniz pil yüzdesine getirin. Standart uyarıları kaçırmaya devam ederseniz, bu düşük bir sayı olabilir. Veya önceden uyarılmak istiyorsanız daha yüksek bir sayı olabilir.

Piliniz yüzdeye eşit olduğunda, belirli yüzdenin üzerine çıktığında (örneğin, şarjını durdurmak istiyorsanız) veya belirli yüzdenin altına düştüğünde bilgilendirilmeyi seçebilirsiniz. Seçtikten sonra İleri’ye basın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

5. Şimdi, iPhone’unuza seçtiğiniz şarj yüzdesine ulaştığında ne yapacağını söylemek için Eylem Ekle’ye dokunun. Açılan arama çubuğuna dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

6. Arama çubuğuna “konuş” yazın ve ardından Metni Seslendir’e dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

7. Metin’e dokunun. Şimdi Siri’nin duyurmasını istediğiniz şeyi girin ve Bitti’ye dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

8. Metnin konuşulma hızı (veya hızı), sesin perdesi ve Siri’nin dili ve sesi dahil olmak üzere konuşulan seçenekleri görmek için mavi şerite dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

9. Metnin okunduğunu duymak için sağ alttaki oynat düğmesine dokunun. Mutlu olduğunuzda İleri’ye dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

10. Çalıştırmadan Önce Sor’u kapalı olarak değiştirin. Seçiminizi onaylamanızı isteyen bir açılır uyarı belirecektir. Sorma’ya ve ardından Bitti’ye dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Ve işin bitti! Artık piliniz belirtilen seviyeye ulaştığında Siri tarafından sesli olarak bilgilendirileceksiniz. Bu otomasyon sessiz modda olsa bile çalışacağından, Siri’den çok kaba bir şey söylemesini istememeye dikkat edin.

Daha fazla iPhone ipucu ve ipucu arıyorsanız, iPhone’da fotoğrafların nasıl düzenleneceğini, Safari’de web sitelerinin nasıl engelleneceğini, iPhone’da tesislerin nasıl tanımlanacağını, spam metinlerin nasıl durdurulacağını içeren bir dizi yararlı iOS temalı kılavuzlarımız var. iPhone’da, iPhone ve iPad’de PDF’lerin nasıl düzenleneceği ve iPhone’da uçuşların nasıl izleneceği.

Bugünün en iyi Apple AirPods Pro fırsatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.