Bu gizli iPhone özelliği, kendi müzik videolarınızı yapmanızı sağlar — şimdi deneyin

Bu gizli iPhone özelliği, kendi müzik videolarınızı yapmanızı sağlar — şimdi deneyin

Apple’ın iyi gizlenmiş özelliği olduğu için iPhone’daki bir videoya nasıl müzik ekleyeceğinizi bilmiyorsanız bu bizi şaşırtmaz. O kadar iyi gizlenmiş ki, aslında bunu kamera uygulamasındaki normal video modunu kullanarak yapamazsınız.

Normalde, bir iOS cihazında video kaydetmeye başladığınızda, çalmakta olduğunuz herhangi bir ses otomatik olarak kapanır. Ama bir hack var. Son iPhone modellerinde bulunan QuickTake video seçeneğini kullanırsanız, bu sınırlamayı aşabilir ve kliplerinize o an ne olursa olsun film müziği verebilirsiniz.

Bir iPhone müzik videosu yapmak için bekliyorsanız, ancak ayrı uygulamalar indirmenize veya arka planda şarkı çalan ikinci bir cihaza sahip olmanıza gerek yok, şimdi şansınız. Bize göre, iPhone’u piyasadaki en iyi telefonlardan biri yapan, bunun gibi küçük ama süper kullanışlı özellikler. Cihazınızın aşağıda uyumlu olduğundan emin olun, sizi bu süreçten geçirelim.


Uyumluluk: Bunun nasıl yapılacağına ilişkin adımlara geçmeden önce, doğru iPhone’a sahip olup olmadığınızı bir kez daha kontrol edelim.

Bu işi yapmak için ihtiyacınız olan QuickTake video özelliği, Apple’ın destek sayfasına göre yalnızca iPhone XS, iPhone XR (her ikisi de 2018’den itibaren) ve daha yeni modellerde kullanılabilir. Hala iOS 15 çalıştıran daha eski bir iPhone kullanıyor olmanız önemli değil, bu modellerden biri veya daha yenisi olmalıdır.

Özel müzik videolarınızı tekrar dinlemek için harika kulaklıklar veya hoparlörler arıyorsanız, en iyi kulaklıklar için ustalıkla hazırlanmış kılavuzumuza göz attığınızdan emin olun.


iPhone’da bir videoya müzik nasıl eklenir

Artık doğru iPhone’a sahipsiniz ve şarkınızı ve konuyu aklınızda bulundurun, işte izlemeniz gereken süreç.

1. Seçtiğiniz parçayı hangi uygulamadan çalacaksanız onu hazırlayın. Burada Tidal’e girmeye hazır bir şarkım var, ancak bu aynı zamanda Apple Music ve Spotify’dan çalınan şarkılarla da çalışacak.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

2. Kamera uygulamasını açın. Önemli olan: standart Fotoğraf modunda kalın (varsayılan olarak uygulamanın açıldığı mod olmalıdır).

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

3. Hazır olduğunuzda müziği söyleyin! Bunu Kontrol Merkezi’nde oynat düğmesine basarak hızlı bir şekilde yapın (telefonunuzun sağ üst köşesinden aşağı kaydırın, ardından sağ üstteki oynatma widget’ındaki Oynat simgesine dokunun).

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

4. Deklanşör düğmesine dokunun ve basılı tutun. Basılı tutmak, müziğiniz arka planda çalmaya devam ederken bir video kaydını başlatır.

Fotoğraf modunda deklanşör düğmesini basılı tutarak video kaydetmeye nasıl başlayacağınızı gösteren bir iPhone'dan iki ekran görüntüsü

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

5. Buradan, kaydı tamamladığınızda deklanşör düğmesini bırakmanız yeterlidir. Bir süre kayıt yapacaksanız ve baş parmağınızı dinlendirmek istiyorsanız, deklanşör/kırmızı kayıt simgesini, asma kilit simgesinin olduğu yerde sağa kaydırın. Bu, basmanıza gerek kalmadan işlerin devam etmesini sağlayacaktır. Kaydı buradan durdurmak için alt ortadaki durdur düğmesine dokunun.

(Resim kaynağı: Tom’un Rehberi)

Kaydı tamamladığınızda, videonuzu Fotoğraflar uygulamasından normal şekilde izleyebilirsiniz. Sadece profesyonel sese sahip bir ses beklemeyin. En iyi Bluetooth hoparlörlere bağlı olsanız bile, video, iPhone’unuzun profesyonel düzeyde ses için tasarlanmamış mikrofonu aracılığıyla ses kaydeder. Günlük kullanım için uygun olsa da, bir sonraki hit single’ınız için bir promo kaydediyorsanız daha iyi bir kuruluma ihtiyacınız olacak – işte burada en iyi aynasız kameralar ve vlog için en iyi kameralar kılavuzlarımız devreye giriyor.


Bugünün en iyi aynasız kamera fırsatları


Biraz daha iPhone ipucuna ne dersiniz? Bir iPhone’un ekranını PC’ye nasıl yansıtacağınıza, fotoğrafları iPhone’dan bir Windows bilgisayara nasıl aktaracağınıza ve özçekimlerinizin nasıl görüneceğine dair daha doğru bir fikir edinmek için iPhone’da Mirror Front Camera’nın nasıl açılacağına dair kılavuzlarımız var. Telefonunuzun sihirli bir değnek olduğunu düşünüyorsanız, Siri ile Harry Potter büyüleri yapmak için iPhone’unuzu nasıl kullanacağınıza dair bir tane de var. Telefonunuz suya girerse ve kuru olduğundan emin olmanız gerekiyorsa, Siri Kısayolları ile iPhone’dan suyu nasıl çıkaracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir