Bu gizli Apple Watch özelliği dahiyane – şimdi deneyin

Bu gizli Apple Watch özelliği dahiyane - şimdi deneyin

Kısa mesajlar veya telefon görüşmeleri yoluyla iletişim kurmak için Apple Watch’u nasıl kullanacağınızı biliyor olabilirsiniz, ancak akıllı saatin iletişim araçları burada bitmiyor – Apple Watch’un Siri’yi kişisel bir çevirmene dönüştürebileceğini biliyor muydunuz?

İster yabancı bir ülkeye seyahat ediyor olun ister yeni bir dil öğrenmeye çalışıyor olun, Siri biraz yardım sunabilir. 11 farklı dil için gerçek zamanlı çeviri desteği ile Apple Watch’un yerleşik sesli asistanı size hemen hemen her şeyi nasıl söyleyeceğinizi söyleyebilir.

Siri’nin gerçek zamanlı çeviri aracını kullanmak için “Siri, {dil} dilinde nasıl {kelime veya deyim} derim” demeniz yeterli. Örneğin, Siri’ye “Otobüs durağı nerede?” Diye nasıl söyleyeceğimi sordum. İtalyanca, çünkü açıkçası İtalya’ya bir gezi hazırlıyorum. TikTok’ta Tom’un Kılavuzunu takip ederseniz görmüş olabileceğiniz sonuçları TikTok’ta paylaştım (yeni sekmede açılır).

@tomsguide (yeni sekmede açılır) ♬ orijinal ses – tomsguide (yeni sekmede açılır)

Siri, yazılan çeviriyi görüntülemekle kalmaz, aynı zamanda çevrilen kelimeyi veya ifadeyi yüksek sesle söyler. Bu şekilde teorik olarak bir taksi şoförüne talimat vermek için kullanabilir veya sadece ifadeleriniz üzerinde çalışabilirsiniz.

Bu, henüz yapmadıysanız denemek için en iyi Apple Watch özelliklerinden biridir. İşte Siri’nin çevirebileceği 11 dil:

İngilizceİtalyancaFransızcaİspanyolcaKoreceMandarin ÇincesiArapçaBrezilya PortekizcesiAlmancaRusçaJaponca

Siri’nin çeviri özelliği iPhone’da da çalışır, ancak bir cümleyi bileğinizden farklı bir dilde nasıl söyleyeceğinizi öğrenmek konusunda James Bond’a benzer daha sağduyulu ve James Bond benzeri bir şey olsa da.

Şimdi, Google Asistan’ın da bu özelliğe sahip olduğunu belirtmeliyim, yani en iyi Android telefonlardan veya en iyi Google Home hoparlörlerinden herhangi biri gerçek zamanlı çevirmen olarak kullanılabilir. Ve her cümleden önce Google Asistan’a “nasıl diyorsunuz…” diye sormanıza gerek yok – daha doğal bir konuşma sağlar.

Bu nedenle, Apple Watch’unuzun çeviri becerilerini bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, iTranslate Converse’i (ücretsiz) indirmelisiniz (yeni sekmede açılır). Test ettiğimiz en iyi Apple Watch uygulamalarından biri olan iTranslate’in araçları, Google Asistan’ın yapabileceklerini daha iyi taklit ediyor. Uygulama, iki yönlü bir konuşmayı yorumlayabilir ve ardından size özellikle seyahat ederken yol tarifleri veya öneriler için yardımcı olan bir konuşma metni gönderebilir. Ayrıca iTranslate, 38 farklı dili desteklemektedir.

Ancak bir çeviriye ihtiyacınız varsa, Siri’nin sürümü işi yapar. Ve Apple Watch’ınızdaki Siri’nin yapabileceği tek şey bu değil. Apple Watch’ta Shazam’ı nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz? Ayrıca, Apple Watch’unuzu nasıl kuracağınıza ve etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için en önemli Apple Watch ayarlarına ilişkin kılavuzlarımıza da göz atmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.