Bu basit numara Google Asistan’ı hızlandıracak – ve şimdi kullanıma sunuluyor

Bu basit numara Google Asistan'ı hızlandıracak - ve şimdi kullanıma sunuluyor

Birkaç Google cihazınız varsa, Google Asistan’ın komutlarınıza yanıt vermesinin bazen fazladan zaman alabileceğini fark etmiş olabilirsiniz. Daha da kötüsü, bu gecikme, en iyi Android telefonlardan bazılarını kullandıkça daha da kötüleşebilir.

Bunun nedeni, Google hesabınıza ne kadar çok cihaz bağlarsanız, dijital asistanın o kadar yavaşlamasıdır. Sadık bir Android kullanıcısıysanız ve düzenli olarak cihaz değiştiriyorsanız, Google Asistan hızınız daha uzun süredir kullandığınız cihazlar tarafından ciddi şekilde tüketiliyor olabilir.

İyi haber şu ki, Google bu soruna yardımcı olmak için sessizce bir güncelleme yayınlıyor. tarafından tespit edildi @MishaalRahman (yeni sekmede açılır)Android cihazınızın ayarlarında yeni bir seçenek fark etmiş olabilirsiniz: Artık kullanılmayan cihazları Google hesabınızdan kaldırabilirsiniz.

Google, “kullanılmayan kaldırıldı [Assistant] cihazlar” ayarını son birkaç ayda bazı kullanıcılar yaptı ve sonunda cihazıma aldım. Bu ayar, en az 3 aydır kullanmadığınız cihazları kaldırmanıza izin vererek Asistan’ı hızlandıracak. pic.twitter.com/8RHEumeONu15 Şubat 2022

Daha fazla gör

Google Asistan ayarlarına gidin ve yeni bir “Kullanılmayan Cihazları Kaldır” seçeneğini göreceksiniz. Hesabınıza bağlı olan ve üç aydan uzun süredir kullanılmayan tüm cihazların listesi burada olacak. Hızlı bir dokunuşla bağlantılarını kaldırabilirsiniz, bu Google notlarının “daha hızlı bir Asistan edinmenize” yardımcı olması gerekir.

Bununla birlikte, Google, bu özelliğin yalnızca hesabınızın bağlantısını kaldırmakla kalmayıp aynı zamanda söz konusu cihazı fabrika ayarlarına sıfırladığı konusunda uyardığı için, herhangi bir cihazı çıkarmadan önce dikkatlice düşünmenizi öneririz.

Bu bize biraz garip geliyor – neden Asistan’ı kaldırmak tüm cihazı sıfırlasın? – ancak buradaki ifadeler biraz karışmış olabilir ve aslında bunun anlamı, o cihazda Asistan ayarlarını varsayılana sıfırlayacağıdır. Birkaç eski cihazla denedik ve hiçbiri fabrika ayarlarına tamamen sıfırlanmadı, ancak açıklama için Google’a ulaştık ve haber aldığımızda bu makaleyi güncelleyeceğiz.

Google, bir cihazı kaldırır ve daha sonra tekrar Google hesabınıza eklemek isterseniz, cihazı açıp Google Asistan’ı yeniden kurabileceğinizi açıklığa kavuşturur.

Google Asistan’ın bir cihazı kaldırmaktan ne kadar büyük bir hız artışı elde edeceğine dair hiçbir bilgi yok, ancak artık düzenli olarak kullanmadığınız eski cihazların bağlantısını kesmenin zararı olmaz. İşlem sadece birkaç saniye sürer ve son derece basittir.

Google Asistan’ı hızlandırmak için bu basit numarayı gerçekleştirmek için yardıma ihtiyacınız varsa, aşağıdaki adım adım talimatları uygulamanız yeterlidir.

Google Asistan’ı hızlandırmak için kullanılmayan cihazlar nasıl kaldırılır

1. Cihazınızda Google uygulamasını açın. Google’da aratarak uygulama çekmecenizde kolayca bulabilirsiniz.

2. Sağ üst köşedeki profil resminize dokunun ve ardından Ayarlar’a gidin.

(Resim kaynağı: Google)

3. Ayarlar menüsünden Google Asistan’ı seçin.

Google Asistan'ın vurgulandığı Google uygulaması ayarlarını gösteren bir ekran görüntüsü

(Resim kaynağı: Google)

4. Aşağı kaydırın ve “Cihazlar” alt menüsünü bulun, buradan Kullanılmayan Cihazları Kaldır’ı seçin.

Cihazlar vurgulanmış olarak Google Asistan ayarlarını gösteren bir ekran görüntüsü

(Resim kaynağı: Google)

Google Asistan ayarlarını İstenmeyen Cihazları Kaldır'ın vurgulanmış olarak gösteren bir ekran görüntüsü

(Resim kaynağı: Google)

5. Son üç ayda kullanılmayan cihazların bir listesini göreceksiniz. İstenmeyen cihazları üzerlerine dokunarak kaldırın. Devam etmeden önce seçiminizi onaylamanız istenecektir.

Belirli cihazlar vurgulanmış halde Kullanılmayan Cihazları Kaldırma için Google Asistan ayarlarını gösteren bir ekran görüntüsü

(Resim kaynağı: Google)

Bir uyarı açılır penceresi vurgulanmış olarak, Kullanılmayan Cihazları Kaldırma için Google Asistan ayarlarını gösteren bir ekran görüntüsü

(Resim kaynağı: Google)

Google Asistan ile ilgili daha fazla ipucu, püf noktası ve nasıl yapılır için tam Google Asistan kılavuzumuza göz atın veya daha spesifik yardım için Google Asistan’ın nasıl kapatılacağını ve Google Asistan’ın Android 12’de nasıl başlatılacağını öğrenebilirsiniz.

Bugünün en iyi Google Nest Wifi fırsatları

https://t.myvisualiq.net/impression_pixel?r=hawk-cache&et=i&ago=212&ao=803&aca=123513&si=1943169&ci=234568&pi=356748&ad=-4&advt=1943169&chnl=-4&vndr=1481&sz=8336&u=Encrypted3169 i

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir