Bir iPhone’un ekranı PC’ye nasıl yansıtılır

Bir iPhone'un ekranı PC'ye nasıl yansıtılır

Bir iPhone ve Windows kullanıcısıysanız, bir iPhone ekranını PC’ye nasıl yansıtacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Anlaşılır bir şekilde, iPhone’unuzu bir Mac’e yansıtmak kadar sorunsuz değil, ancak her şeyi ayarladıktan sonra hala şaşırtıcı derecede basit.

Daha da iyisi, ekranınızı yansıtmak için en iyi Windows dizüstü bilgisayarlardan veya en iyi iPhone’lardan birine ihtiyacınız yok. iPhone’unuz AirPlay’i desteklediği ve bilgisayarınızda Windows 10 veya Windows 11 çalıştırdığı sürece, hazırsınız.

Bir uyarı, Windows, iOS aygıtları için ekran yansıtmayı doğal olarak desteklemediğinden, çalışması için üçüncü taraf yazılımı yüklemeniz gerekecek.

Windows’un, Windows ve Android cihazlar arasında kusursuz yansıtma sağlayan kendi Phone Link uygulaması olmasına rağmen, iPhone’larda çalışmaz. Bu, çalışmasını sağlamak için üçüncü taraf bir uygulama yüklemeniz gerekeceği anlamına gelir. Bununla birlikte, ücretsiz olanlar da dahil olmak üzere birçok seçenek mevcuttur, böylece yalnızca birkaç tıklama ve dokunuşla iPhone’unuzu PC’nize yansıtabilirsiniz.

Web sitesine göre, genç geliştiricilerden oluşan küçük bir ekip tarafından oluşturulan LonelyScreen, özellikle basit (ve bahsetmiyorum bile, ücretsiz) bir Windows uygulamasıdır. LonelyScreen ücretsiz deneme sürümü olarak indirilebilir, ancak isterseniz herhangi bir sonuç olmadan sonsuza kadar deneme temelinde kullanabilirsiniz. Geliştiricileri desteklemek istiyorsanız, yıllık 14.95 $ / 12 £ karşılığında abonelik satın alma seçeneğiniz vardır.

İşte bir iPhone ekranını PC’ye nasıl yansıtacağınız.

Bir iPhone’un ekranı PC’ye nasıl yansıtılır

Not: Bu ipuçları, AirPlay’i destekleyen iPad’lerde de işe yarayacaktır.

1. LonelyScreen’i indirmek ve yüklemek için indirme sayfasına gidin. Uygulamayı Windows PC’nize yükledikten sonra açın ve denemek için Belki Daha Sonra’yı tıklayın. Windows PC’nizi ve iPhone veya iPad’inizi aynı Wi-Fi ağına bağlayın.

(Resim kaynağı: Gelecek)

2. Şimdi, iPhone veya iPad’inizde Kontrol Merkezi’ni açmak için sağ üst köşeden aşağı doğru kaydırın. Ardından, Ekran Yansıtma simgesine dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

3. Artık LonelyScreen’i mevcut bir seçenek olarak görmelisiniz. Yansıtmaya başlamak için basitçe dokunun.

(Resim kaynağı: Gelecek)

Ve bu kadar! Artık ekranınızı bir Mac kullanıcısıymış gibi yansıtıyorsunuz. Reflector 4 ve AirServer dahil olmak üzere bir dizi ücretli uygulamanın yanı sıra Microsoft Store’da bulunabilen birkaç başka ücretsiz uygulama da var.

Bir sunum paylaşmak veya oturma odanızdaki TV’de hızlı bir oyun oynamak için iPhone’unuzu PC’nize hızlı bir şekilde yansıtmak istiyorsanız, para harcamaya değmeyebilir. Ancak ücretli uygulamalar, bir Chromebook, Mac veya diğer cihazları PC’nize yansıtma yeteneği gibi daha gelişmiş özellikler sunar.

Artık iPhone ekranını PC’ye nasıl yansıtacağınızı biliyorsunuz, fotoğrafların iPhone’dan Windows bilgisayara nasıl aktarılacağı, iPhone’dan iPhone’a nasıl veri aktarılacağı ve iPhone’da hava durumu uyarılarının nasıl etkinleştirileceği de dahil olmak üzere iPhone ile ilgili diğer kılavuzlarımızdan bazılarına göz atın. . Ayrıca çok sayıda bilgi işlem kılavuzumuz var, bu nedenle bir sabit sürücünün nasıl klonlanacağı, Windows 10’dan Windows 11’e nasıl yükseltileceği, Windows 11 Başlat menüsünün Windows 10’a nasıl değiştirileceği ve nasıl düzeltileceği ile ilgili eğitimlerimize göz attığınızdan emin olun. görünmeyen bir harici sabit disk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir