Modem arayüzü – 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.I.1

Bir iPhone'da telefon görüşmeleri nasıl kaydedilir
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Nasıl Yapılır?
  4. »
  5. Bir iPhone’da telefon görüşmeleri nasıl kaydedilir? 2022

Bir iPhone’da telefon görüşmeleri nasıl kaydedilir? 2022

Karargaht Karargaht - - 7 dk okuma süresi
2

Bir iPhone’da telefon görüşmelerinin nasıl kaydedileceğini bilmek, ister sevdiğiniz biriyle yaptığınız bir konuşmayı kaydetmek ister not almak istediğiniz bir telefon görüşmesi olsun, birçok durumda kullanışlı olabilecek bir şeydir. Bununla birlikte, iOS 15 özelliklerle dolu olsa da, yerel bir arama kaydı uygulaması bunlardan biri değil.

Yine de, bir iPhone’dan telefon görüşmesi kaydetmek için birçok seçenek var, ancak neye erişiminiz olduğuna ve neyi kaydetmek istediğinize göre dikkatli bir şekilde seçmeniz gerekecek. Burada, en iyi seçeneklerden oluşan bir listemiz var.

Yapmanız gereken ilk şey, konuşmanızı yasal olarak kaydetmenize izin verildiğinden emin olmaktır. Yaşadığınız yere bağlı olarak, konuşmaları kaydetmeye ilişkin yasalar farklılık gösterir. ABD eyaletlerinin çoğunda, ilgili bir kişi kaydın farkında olduğu sürece (bu durumda siz), “tek taraf” kuralları geçerlidir, o zaman kayıt düğmesine basabilirsiniz. Bununla birlikte, yine de ilk önce muhatabınıza haber vermek iyi bir davranıştır.

11 eyalette (California, Delaware, Florida, Illinois, Maryland, Massachusetts, Montana, Nevada, New Hampshire, Pennsylvania ve Washington), ancak iki taraf kuralları geçerlidir, yani kayıt için tüm katılımcıların anlaşması gerekir. Connecticut’ta, belirli istisnalar dışında tüm taraflar elektronik kayıtlardan haberdar edilmelidir.

Birleşik Krallık’taysanız, diğer arayanlara bunu yaptığınızı açıklamadan, yalnızca kişisel kullanım için kayıt yapmanıza izin verilir. Bununla birlikte, verilerin izinsiz paylaşılmasına veya yayınlanmasına izin verilmez ve diğer arayan(lar)ı ne yaptığınız konusunda bilgilendirmek her zaman en iyi karar olacaktır. ABD veya Birleşik Krallık’ta değilseniz, başlamadan önce bulunduğunuz yerin yasalarını kontrol etmelisiniz.

Bir iPhone’da telefon görüşmeleri nasıl kaydedilir?

Uygulamaları kaydetme

iPhone aramalarını kaydetmek için yerel bir yöntem olmadığını fark ettiğinizde “bunun için bir uygulama var” diye düşünebilirsiniz. Ancak, umduğunuz kadar basit değil.

En iyi seçeneklerden biri Rev Call Recorder. Çoğu kullanıcı için idealdir, çünkü kullanımı ücretsizdir ve kayıt uzunluklarını sınırlamaz. Ayrıca, bir metin kopyası istiyorsanız, aramanın 12 saat içinde kopyalanması için ödeme yapmanızı sağlar. Ancak, bu uygulama yalnızca bir ABD telefon numarasıyla kayıtlı olduğunda çalışır, bu nedenle ABD dışında yaşayan okuyucularımızdan biriyseniz, sizin için iyi değildir.

Bununla birlikte, yalnızca App Store’da arama yaparsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda iyi incelenmiş uygulama vardır. Tam özellik setlerini kullanmak istiyorsanız, çoğunun bir tür uygulama içi satın alma gerektireceğini unutmayın.

Google sesi

Kullanımı kolay Google Voice hizmeti, iPhone’unuzdan ve diğer cihazlardan erişebileceğiniz bir numara sunar, ancak aldığınız aramaları kaydetmenin sınırlı bir yöntemidir.

Google sesi

(Resim kaynağı: Google)

Hesabınızı ayarladıktan sonra Ayarlar’a, ardından Aramalar ve Gelen arama seçeneklerine gidin. Burada, aramalarda sayısal tuş takımınızdaki ‘4’ tuşuna basarak kaydı açıp kapatmanızı sağlayan bir geçiş anahtarını etkinleştirebilirsiniz. Kayıt, işiniz bittiğinde e-postanıza iletilir veya uygulamadaki sesli mesajlarınız arasında bulunabilir.

Buradaki en büyük sınırlama, yalnızca gelen aramaları kaydetmesidir, bu nedenle diğer arayandan ilk bağlantıyı yapmasını istemeniz gerekir. Ayrıca, otomatik bir ses, kayıt başlatıldığında ve durdurulduğunda, rahatsız edici bulabileceğinizi net bir şekilde duyurur.

Kullanışlı bir bonus özelliği, Voice’un sesli posta transkripsiyon hizmetidir. Bir aramayı kaçırırsanız ancak bunun kaydını tutmanız gerekiyorsa, metin sürümünü veya sesli sürümünü sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Diğer çağrı kayıt hizmetleri

Örneğin, sabit hat numaralarından da düzenli olarak kayıt yaptığınız için bir uygulama kullanmak istemiyorsanız, RecordiaPro veya Recordator gibi ayrı bir hizmet ayarlayabilirsiniz.

Her ikisi de, ne kadar süreyle kayıt yapmayı planladığınıza bağlı olarak kullandıkça öde paketleri sunar ve her ikisi de, aramalarınıza bir kayıt katılımcısı eklemek için aramadan önce veya arama sırasında bir numara çevirmenize izin verir. İşiniz bittiğinde, kayıtlarınıza erişmek için ilgili çevrimiçi hizmetlere giriş yaparsınız, isterseniz deşifre isteme seçeneği ile.

Harici yöntemler

Yazılım yöntemlerinden etkilenmediyseniz, şimdi daha karmaşık ama muhtemelen daha güvenilir bir şeye başvurma zamanı: ayrı donanım.

Kalite konusunda telaşlanmıyorsanız, telefonunuzu hoparlöre koyup kaydetmek için başka bir cihazı açabilirsiniz. Yalnızca iPhone’unuzdan daha fazla gadget’a sahip olduğunuzu varsayarak, muhtemelen bunu zaten yapabilirsiniz. Oynatma sırasında konuşmanızı dış gürültünün örtmesini istemiyorsanız, bunu ayarlamak için sessiz bir alan şarttır.

Olympus TP8 telefon alıcı mikrofonu

(Resim kaynağı: Olympus)

Biraz daha fazla harcamaktan çekinmezseniz, kişisel olarak kullandığım Olympus TP8 telefon alma mikrofonu gibi bir kulak içi mikrofona yatırım yapabilirsiniz. Bilgisayarınızın veya bir diktafonun mikrofon bağlantı noktasına takılır ve sizin ve diğer arayanların söylediği her şeyi kaydederken telefonu normal şekilde kulağınıza tutmanıza olanak tanır.

Artık bir iPhone’da telefon görüşmelerini nasıl kaydedeceğinizi biliyorsunuz, bu gizli özelliğin iPhone’unuzu kullanma şeklinizi nasıl değiştireceğini veya iOS 15’te E-postamı Gizle’yi nasıl kullanacağınızı kontrol edin. Ve sık sık görüntülü arama kullanıyorsanız, Video görüşmelerinde nasıl öne çıkacağınıza ve en iyi şekilde görüneceğinize bir göz atın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir